Business Centre Club – gala liderów polskiego biznesu

Opublikowano: 30 stycznia 2019

26 stycznia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Business Centre Club nagrodził po raz dwudziesty piąty najlepszych polskich przedsiębiorców.

Podczas części oficjalnej Gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali bądź wzmocnili swoją pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich statuetek. Jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne, uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki. Skupiało się również na jakości i nowoczesności produktów oraz poziomie inwestycji. Istotne były także: zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne.

Laureaci

Business Centre Club od 1992 roku przyznaje Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce.

Jury XXVIII edycji Konkursu Lider Polskiego Biznesu, po dokonaniu analizy nadesłanych ankiet konkursowych, zaliczyło  do grona nominowanych 43 firmy. Diamenty otrzymały z kolei 54 przedsiębiorstwa, a Złotymi Statuetkami uhonorowano 10 firm i ich prezesów. Statuetkę zaprojektował znany rzeźbiarz Tadeusz Tchórzewski, dla którego inspiracją była rzeźba nieznanego autora z okresu międzywojennego.

BCC laureaci

 

Medale Solidarności Społecznej

Tego wieczoru wręczone zostały również Medale Solidarności Społecznej – wyróżnienie dla osób zaangażowanych społecznie, wspierających ludzi potrzebujących pomocy, propagujących ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i budujących solidarność społeczną. Podczas tegorocznej gali Medal Solidarności Społecznej otrzymali członkowie BCC, którzy osobiście oraz poprzez swoje firmy stanowią wzór wrażliwości społecznej.

Medal Solidarności Społecznej - BCC

Medal Solidarności Społecznej

Otwierając część oficjalną uroczystości prezes BCC, Marek Goliszewski, podkreślił w swoim wystąpieniu – Spotykamy się dzisiaj, by podziękować ludziom wyjątkowym. Twórcom miejsc pracy, dochodów państwa, poczucia naszego bezpieczeństwa. Spotykamy się w czasie, gdy świat i Polska stoją na rozdrożu epok. Rozdroże wymaga dalekowzroczności i podejmowania decyzji. W naszym kraju przyniosą je tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego i do sejmu. Przedsiębiorcy oczekują, że do PE nie dostaną się narodowi egocentrycy, traktujący Unię jak bankomat. A do sejmu wejdą eksperci, którzy nie pozwolą na postrzeganie publicznych pieniędzy jak święconej wody – po którą każdy sięga ręką. Pracodawcy ufają, że rząd i opozycja znajdą w sobie siłę mężów stanu.

Złota Statuetka Business Centre Club

Podczas gali wręczona została również Nagroda Specjalna Business Centre Club – Złota Statuetka, którą otrzymał w tym roku gen. Frederick B. Hodges. Były dowódca US Army Europe został nagrodzony za wkład w spójność Sojuszu Północnoatlantyckiego, wzmacnianie jego wschodniej flanki, stymulowanie debaty na temat solidarności członków NATO, a także za przyjaźń wobec Polski. Laudację na cześć laureata wygłosił były minister obrony narodowej, przewodniczący Rady Wykonawczej SEA – Janusz Onyszkiewicz.Statuetka BCC

Biznes potrzebuje bezpieczeństwa. Gwarancji, które daje NATO – dodał M. Goliszewski. – To dobra okazja , aby podziękować dziś gen. Frederickowi B. Hodgesowi za wkład we wzmacnianie w Polsce wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nasze priorytety to z pewnością przyjaźń ze Stanami Zjednoczonymi, ale także solidarne NATO, waluta euro i stabilna Unia Europejska. Dziś powstaje w niej osobny budżet dla państw Eurostrefy. A tam nas ciągle nie ma. Ustalmy datę przystąpienia do Eurolandu.

Podczas gali członkowie BCC i zaproszeni goście wsparli organizacje charytatywne. Wsparcie otrzymały: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Książąt Lubomirskich, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Olimpiady Specjalne Polska.

W tegorocznej uroczystości, wśród blisko 2 tysięcy gości, obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski – członków Business Centre Club, znaleźli się także członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki oraz znani publicyści.

__________________-

Tekst: Anna Arwaniti

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Certyfikaty Równości Płac
25 listopada przyznane zostały pierwsze w Polsce...
Daniel Katowicz
Nie bez powodu polityce naszej firmy przyświeca mott...
Chcemy jak najszerzej korzystać z nowych technologii...
Lider Polskiego Biznesu 2020
25 stycznia 2020 r. po raz 26 w Teatrze Wielkim - Operze Nar...
Wnętrza Hotelu Krasicki - zrealizowane przez IPB
Rozmowa z Anną Szymczak, prezesem zarządu...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...