CERTINA DS Action Diver Chronograph

CERTINA DS Action Diver Chronograph – niezwykły zegarek dla nurków

Opublikowano: 13 lipca 2017

Morskie głębiny stawiają przed zegarkami swoje własne, wyjątkowe wyzwania. Tylko wąska grupa modeli jest wystarczająco sprawna, by zasłużyć na dumne oznaczenie „diving watch” – zegarek do nurkowania. Podobnie jak jej poprzednicy, najnowsza wersja popularnego DS Action Diver Chronograph całkowicie wypełnia wymagania normy ISO 6425.

Jaskrawe kolory i oficjalnie potwierdzona wodoszczelność do 300 metrów, to jej niepodważalne walory. Ultra sportowy design gwarantuje zegarkowi miejsce wśród legend podwodnego chronometrażu. To godny następca słynnego CERTINA DS-3, zakwalifikowanego w 1970 roku do ekwipunku Australijskiej Marynarki Wojennej.

Dynamiczny charakter nowego DS Action Diver Chronograph nie godzi się na kompromisy: to kwintesencja ekstremalnego sportu, pod i nad powierzchnią wody.

Norma ISO 6425 narzuca surowe wymagania dla modeli do nurkowania. Muszą oferować możliwość pomiaru zadanego wcześniej odcinaka czasu, być czytelne w ciemnościach, doskonale precyzyjne i odporne na wstrząsy. Nowy chronograf CERTINA wypełnia te i wiele innych zaawansowanych standardów.

DS Action Diver Chronograph zamknięto w kopercie o imponującej średnicy 45,7 mm, aby był jeszcze bardziej czytelny pod wodą. Wyjątkowy, obracający się w jednym kierunku pierścień lunety, mocowany przy pomocy sześciu dokręcanych klamerek wykonano z anodyzowanego na niebiesko aluminium. Skala na pierścieniu służy do określania czasu nurkowania.

Duży, trójkątny znacznik ułatwia obsługę pierścieni pod wodą, nawet w rękawicach.

To jeden z elementów wzornictwa nawiązujący do słynnego poprzednika – DS-3 z lat 70. XX wieku. W tych czasach CERTINA była zaangażowana w liczne podwodne ekspedycje naukowe, wielokrotnie potwierdzając dobrą reputację swoich zegarków, słynących z precyzji i trwałości.

CERTINA DS Action Diver Chronograph to piękne połączenie funkcjonalności i stylu.  Automatyczny mechanizm C01.211 dba o perfekcyjne wskazania czasu, a niezawodność w każdych warunkach gwarantują zakręcane przyciski, koronka i dekiel koperty. Wszystkie elementy mają oryginalne wykończenia. Detale przycisków pokrywa czarna powłoka PVD, a koronkę wieńczą inicjały „DS” przypominające o gotowości zegarka na każde wyzwanie, dzięki słynnemu systemowi zabezpieczeń Double Security.

Na deklu naniesiono historyczny znak marki – skorupę żółwia.

Czerwone elementy tarczy oraz hojne wykorzystanie substancji luminescencyjnej Super-LumiNova® sprawia, że oznaczenia są doskonale czytelne pod wodą na tle ciemno błękitnej tarczy. Chronograf wyposażono w bransoletę z polerowanych i szczotkowanych ogniw ze stali szlachetnej z zapięciem umożliwiającym regulację do kombinezonu nurkowego.

CERTINA oferuje także wersje zegarka z paskiem gumowym lub na stalowej bransolecie, z czarnym pierścieniem lunety oraz z czarną tarczą z czerwonymi lub zielonymi akcentami. Sugerowana cena detaliczna: 4.640 – 4.4740 PLN (w zależności od modelu).

Zdjęcia: materiały prasowe

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
YOUNG STARS
W dniach 15 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyły się...
festiwal biegowy
Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegow...
Zegarki Guess
Sezon letni sprzyja metamorfozom w różnych sferach życia. Do...
Kolczyki złote z perłą
Biżuteria jest tym elementem kobiecej garderoby, któ...
W sercu malowniczej Warszawskiej Pragi, w urokliwej...