chmura dla firm

Chmura dla firm – możliwość czy konieczność?

Opublikowano: 19 lipca 2022

Czy w czasach sieci 5G, narodzin Internetu Rzeczy i wielkiej globalnej transformacji cyfrowej rozwiązania chmurowe w biznesie są jedynie możliwością? Czy jednak wchodzimy już w etap, w którym stają się koniecznością. Czy przeniesienie zasobów przedsiębiorstwa do chmury będzie już niedługo standardem, a ci, którzy się na to nie zdecydują, będą musieli pożegnać się ze swoim biznesem? Co dokładnie daje chmura dla firm? I dlaczego zanosi się na to, że już niedługo może zacząć odgrywać główną rolę w cyfrowym świecie?

Cyfryzacja biznesu a chmura obliczeniowa

Jeszcze trochę nam brakuje do rzeczywistości rodem z „Łowcy androidów”, jednak postępująca wirtualizacja rzeczywistości, rozwój technologii – w tym zwłaszcza nauczania maszynowego, budowa komputerów kwantowych i prace nad sztuczną inteligencją, prowadzą nas w kierunku rewolucji cyfrowej. Już dzisiaj świat biznesu bazuje na olbrzymiej ilości danych, które są ciągle przetwarzane przez potężne komputery. Sukces przedsiębiorstw takich jak Google, Amazon czy  Facebook kryje się tak naprawdę w nowoczesnych technologiach i olbrzymich mocach obliczeniowych, jakimi te firmy dysponują.

Data center i cloud computing

Przeciętne przedsiębiorstwa nie są jednak w stanie nawet zbliżyć się pod tym względem do tych gigantów, ponieważ nie dysponują odpowiednim zapleczem technologicznym. A jego stworzenie wiąże się z tak wysokimi kosztami, że nie jest to po prostu opłacalne. Rozwiązaniem, które pozwala przeskoczyć ten problem, są nowoczesne data center oferujące takie usługi, jak chmura dla firm. Dzięki temu firmy zyskują dostęp do takiej mocy obliczeniowej, jakiej potrzebują – bez konieczności budowania drogiej infrastruktury CTI. To z kolei pozwala na ich nieograniczony rozwój. Przy czym dostępność rozwiązań chmurowych jest coraz większa, bo powstaje coraz więcej centrów danych oferujących takie usługi.

Chmura dla firm – dlaczego to już konieczność?

Rozwiązania chmurowe przez wiele przedsiębiorstw nadal są traktowane jako możliwość rozwoju. Niestety, ale ten etap już minął. Aktualnie zastosowanie chmury obliczeniowej w przedsiębiorstwie staje się już koniecznością. Coraz większa ilość danych i cyfryzacja procesów biznesowych oraz administracyjnych, wymaga od firm dysponowania coraz większą mocą obliczeniową. Jest ona już niezbędna do sprawnego zarządzania procesami biznesowymi, które w coraz większej mierze są wirtualizowane.

Rozwiązania chmurowe dla biznesu – zalety

Tworzenie własnego zaplecza technologicznego w tym zakresie jest nieopłacalne, ale trzeba je mieć. O wiele taniej i korzystniej wychodzi zatem chmura dla firm, czyli usługa realizowana w systemie outsourcingu. Zyskujemy wtedy:

  • pełną elastyczność w doborze mocy obliczeniowej
  • możliwość korzystania z najnowocześniejszych technologii cyfrowych
  • zdalną dostępność do zasobów przedsiębiorstwa
  • automatyzację procesów cyfrowych
  • ochronę danych na poziomie nieosiągalnym przez zwykłą firmę
  • szereg usług dodatkowych, takich jak serwis, administrowanie danymi, wsparcie techniczne itd.

A wszystko to w skalowalnej postaci, która umożliwia kompleksowe dostosowanie chmury dla firm według aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Przy czym wszystko to zyskujemy bez konieczności tworzenia własnej infrastruktury, która jest niezwykle kosztowna nie tylko sama w sobie, ale również w utrzymaniu.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Klimatyzator kasetonowy
...
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Anna Maria Porowska
Anna Maria Porowska jest wybitną postacią w świecie...