świnka skarbonka

Chwilówki – jak nie dać się oszukać?

Opublikowano: 11 marca 2019

Atrakcyjne i przyciągające wzrok przekazy mówiące o bardzo korzystnych ofertach tzw. chwilówek, mogą na chwilę sprawić, że traci się czujność. Jest się podekscytowanym możliwością łatwego i taniego (albo nawet darmowego) zdobycia środków na własny cel, szybko chce się więc z tego skorzystać, zanim okazja przeminie. Taki ślepy pęd jest bardzo prostą drogą do tego, by zostać oszukanym. Trzeba sobie powiedzieć wprost, że nie każda firma ma niestety czyste intencje.

Intencjonalne wprowadzanie w błąd

Intencjonalne wprowadzanie w błąd często objawia się poprzez skrzętnie ukryte informacje, które mają sprawić, że poniesie się większe koszty przez zwyczajne niedopatrzenie. Można się więc mocno naciąć, kiedy:

  • spóźni się z płatnością,
  • będzie się chciało spłacić pożyczkę przed ustalonym terminem,
  • zechce się zmienić warunki umowy.

W zależności od konkretnej czynności można się narazić na różny typ dodatkowych opłat. W przypadku spóźnienia, będzie to opłata karna, za wcześniejszą spłatę może zostać naliczona opłata manipulacyjna, podobnie przy pisemnej zmianie warunków umowy. Takie działania nie są jednak bezpośrednim oszustwem, ponieważ wszelkie cenniki i dokładne warunki z pewnością musiały zostać ujęte w umowie, niemniej jednak nie ma się co dziwić, że jeśli zapisy nie były jasne i dobrze widoczne, to możemy mieć poczucie bycia wprowadzonym w błąd.

Bezpośrednia działalność oszustów

Typowe znamiona oszustwa można dostrzec w firmach czy wśród osób prywatnych, których działalność nie jest całkowicie legalna. Pochodzące od nich oferty nie widnieją na oficjalnych stronach, lecz reklamowane są niejako pobocznie, na forach internetowych czy w odpowiedziach na komentarze internautów. Zwiastunem nieuczciwych zamiarów jest oczekiwanie wpłaty pieniędzy, aby zweryfikować swoją tożsamość – nigdy nie należy tego robić. Przykładową listę uczciwych firm, u których nie spotka się takich praktyk, można przejrzeć na stronie https://www.banksecrets.eu/da/. Zamieszczane są tam oferty z legalnych, sprawdzonych i rzetelnych źródeł, które swoje oferty komponują bez ukrytych treści i mylnych kruczków.

Więcej informacji na temat pułapek związanych z braniem chwilówek można znaleźć na stronie: https://finanse.wp.pl/zadaj-te-pytania-zanim-wezmiesz-kredyt-gotowkowy-6349473094178945a

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
Bitcoin
Liczba krajów rozwijających się przyjmujących Bitcoi...