prywatna opieka medyczna

Co daje prywatna opieka medyczna?

Opublikowano: 16 maja 2023

Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierwsza to tradycyjna, obejmująca świadczenia medyczne opłacane przez NFZ. Niestety często wiążą się z nią długie kolejki. Prywatna opieka zdrowotna stała się alternatywą dla państwowej podstawowej opieki zdrowotnej. Działa na zasadzie miesięcznych abonamentów o różnej wysokości, a beneficjenci mogą liczyć na konkretne usługi.

Jakie są główne zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Prywatna opieka zdrowotna to dostęp do najlepszych specjalistów i wielu badań. Po prostu czekamy 24 godziny na konsultację z internistą, pediatrą lub lekarzem. Jednak czas oczekiwania na wizytę u specjalisty jest tylko nieznacznie dłuższy, zwykle około 5 dni, niż miesiące, jakie zajmuje NSF. Pamiętajmy też, że NFZ nie refunduje wszystkich zabiegów i badań. Polisy prywatnej opieki zdrowotnej gwarantują nam dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego, najlepszą opiekę i wsparcie w najtrudniejszych momentach naszego życia, czyli w walce z chorobami – poziom obsługi personelu medycznego itp. jest często dużo wyższy w prywatnych placówkach Dla wielu to wystarczający powód, aby podpisać roczną umowę z firmą ubezpieczeniową. Wiele osób kojarzy korzystanie z publicznej służby zdrowia z długimi kolejkami. W przypadku prywatnych usług medycznych zwykle wystarczy zadzwonić i umówić dogodny termin wizyty u ginekologa, laryngologa lub innego specjalisty.

Co otrzymam w ramach prywatnych pakietów medycznych?

Oferowane na rynku pakiety medyczne są obszerne i stale się rozwijają. Wśród tych pakietów znajdziemy oferty skierowane bezpośrednio do rodzin z dziećmi lub osób starszych lub pracowników. Podstawowe pakiety medyczne obejmują zwykle około dziesięciu wizyt specjalistycznych, około pięćdziesięciu badań diagnostycznych lub zabiegów medycznych, które cieszą się największą popularnością. Pacjent może również wybrać szerszy i bardziej kompleksowy pakiet, w którym ma dostęp do około pięćdziesięciu specjalistów oraz wielu różnych badań i zabiegów. Osoby decydujące się na takie pakiety mogą liczyć np. na wizyty stomatologiczne, fizjoterapię, opiekę ginekologa w czasie ciąży, a nawet opiekę medyczną za granicą.

Obsługa na najwyższym poziomie w ramach prywatnej opieki medycznej

Korzystanie z prywatnych usług medycznych wiąże się również z najwyższą jakością opieki nad pacjentem. W placówkach prywatnych bardzo dba się o to, aby pacjenci byli zadowoleni nie tylko z wizyty w gabinecie lekarskim, ale również z obsługi personelu pracującego w rejestrze. Ze względu na zalety prywatnej opieki zdrowotnej wielu pracodawców daje pracownikom możliwość zakupu. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, gdyż zazwyczaj wiąże się z niższymi kosztami – część lub nawet całość kosztów pokrywa pracodawca. Dodatkowo pracownicy często mogą wykupić takie ubezpieczenie dla członków najbliższej rodziny. Z tej współpracy mogą skorzystać również pracodawcy. Dzięki szybszym wizytom lekarskim, mniejszej i krótszej absencji w pracy, a co za tym idzie – stratom finansowym z tytułu absencji są minimalizowane. Choroby zawodowe stają się coraz rzadsze ze względu na łatwiejszy dostęp do specjalistów, wiele schorzeń diagnozuje się na wcześniejszym etapie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://mediccentre.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
E-recepta
Papierowe recepty powoli przechodzą do historii. Obe...
Cascara
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje zdrowsza al...