Menu
Dystrybutory paliwa

Co należy wziąć pod uwagę wybierając dystrybutory paliwa?

Nie da się ukryć, że dystrybutory paliw po dłuższym czasie mogą ulec zużyciu, podobnie jak wiele innych urządzeń. W dzisiejszych czasach jest dzieje się to znacznie szybciej. Tego typu inwestycja powinna być odpowiednio zaplanowana i przemyślana, bowiem jest dość kosztowna. W jaki sposób możemy sklasyfikować dystrybutory paliwa? Jakie aspekty powinniśmy brać pod uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Dystrybutory paliwa- klasyfikacja

Przede wszystkim każdy powinien zdawać sobie sprawę, że dystrybutory można podzielić pod względem sposobu montażu. Wyróżniamy dystrybutory stojące, a także wiszące. Te pierwsze montowane są bezpośrednio na podłożu szafy, natomiast te wiszące są zdecydowanie mniejszych rozmiarów. Właściwie oba te dystrybutory działają na podobnej zasadzie, a różnią się jedynie rozmiarami.

Duże znaczenie ma również określenie odpowiedniej wydajności dystrybutorów. W tym przypadku wiele zależy od liczby klientów. Przykładowo te mniejsze, wiszące dystrybutory charakteryzują się wydajnością oscylującą w granicach 50-75 litrów/minutę, dlatego też jest to idealne rozwiązanie w przypadku stacji, z których korzystają jedynie pracownicy.

Jeśli zdecydowalibyśmy się na sprzedaż, wówczas zdecydowanie lepsze wydają się modele stojące, których wydajność wynosi nawet 150 litrów/minutę. Możemy również wyróżnić dystrybutory jedno-, dwu- i wielopaliwowe w zależności od tego, ile paliw jednocześnie może obsługiwać.

Aspekty, które powinniśmy brać pod uwagę

Zanim wybierzemy odpowiedni według nas dystrybutor paliwa, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim ważna jest kwestia tego, ile będzie stanowisk tankowania, a także czy będą one jednostronne, czy dwustronne. Kolejna ważna kwestia to ilość rodzajów paliwa, które będą sprzedawane.

Pod uwagę musimy wziąć również przewidywane natężenie ruchu- w mieście będzie ono znacznie większe niż w przypadku małej miejscowości. Kolejnym czynnikiem jest rozkład wjazdów na stację. Kiedy odpowiemy sobie już na takie podstawowe pytania, możemy przejść do dalszych rozważań. Istotna jest oczywiście kwestia pieniężna. Cena powinna być stosunkowo atrakcyjna, przepłacanie nie jest rozsądne.

Pamiętajmy o tym, aby nie wybierać skrajnych rozwiązań, najtańsze i najdroższe dystrybutory nie zawsze nas usatysfakcjonują. W następnej kolejności warto kierować się znajomością danej marki. Pod uwagę wziąć można również opinie- w sieci znaleźć można wiele ciekawych komentarzy. Niestety część z nich może być przekoloryzowanych, o czym należy pamiętać.

Nie w sposób zapomnieć o tym, że urządzenia powinny być stosunkowo najbardziej nowoczesne. Ostatnim czynnikiem, który jest godny uwagi, to kwestia wyglądu. Wbrew pozorom estetyka jest również bardzo istotna, bowiem zachęca do skorzystania, co w konsekwencji może prowadzić do zwiększenia zysków.

materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023