stół warsztatowy

Co uwzględnić, wybierając stół warsztatowy?

Opublikowano: 20 czerwca 2022

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu są stoły warsztatowe. Są to w pełni profesjonalne meble, które zaprojektowano tak, aby pozwalały na sprawne i bezpieczne wykonywanie różnego rodzaju prac rzemieślniczych. Wybór stołów warsztatowych jest obecnie tak duży, że bez trudu znaleźć można te odpowiednie zarówno do warsztatów przemysłowych, jak domowych pracowni majsterkowiczów hobbystów. Dzięki stołom warsztatowym prace spawalnicze, monterskie czy konstrukcyjne wykonać jest dużo łatwiej.

Jaką nośność powinny mieć stoły warsztatowe?

Jeśli interesują nas stoły warsztatowe, powinniśmy pamiętać, że cechą, na którą zawsze należy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie, jest ich nośność. W przypadku różnych stołów warsztatowych może ona być różna, co oznacza, że nie wszystkie prace będzie można na nich wykonać. Generalnie im większa nośność, tym lepiej bowiem zastosowanie stołu jest większe. Większość dostępnych modeli charakteryzuje się nośnością do 250 kilogramów. Jest to naprawdę dobry wynik, który daje ogromne możliwości pracy.

Czy stoły warsztatowe są narażone na rdzę?

Pytanie to często pada z ust osób planujących zakup swojego pierwszego stołu. Korozja jest tym, czego bardzo mocno się obawiamy. Na szczęście w przypadku najlepszych stołów warsztatowych stalowa rama, która odpowiada za nośność, zabezpieczona jest specjalną farbą. Nakłada się ją za pomocą metody proszkowej. Dzięki temu korozji nie należy się obawiać. W efekcie stoły warsztatowe są niezwykle odporne na upływający czas. Swój doskonały wygląd i wysoką funkcjonalność zachowują naprawdę długo. Decydując się na zakup stołu warsztatowego od dobrego producenta, nie trzeba więc martwić się tym, że szybko trzeba będzie wymienić go na nowy.

Co brać pod uwagę, wybierając stół warsztatowy?

Decydując się na zakup stołów warsztatowych, należy przede wszystkim dokładnie przeanalizować możliwości przestrzenne panujące w naszym warsztacie. Musimy być pewni, że wybrany stół warsztatowy będziemy mieli gdzie ustawić. Na szczęście dzisiaj producenci dbają o potrzeby różnych klientów. Stąd w sprzedaży znaleźć można stoły warsztatowe różniące się wymiarami blatów. W efekcie nie ma większego problemu ze znalezieniem takiego stołu, który idealnie wpisuje się w indywidualne potrzeby. Ciekawą opcją jest dodatkowa półka, której zamówienie umożliwiają niektórzy sprzedawcy stołów warsztatowych. Warto się nad taką opcją zastanowić. To prosty sposób na zwiększenie funkcjonalności stołu i znaczne ułatwienie sobie pracy. Półka umieszczana jest zawsze pod blatem. Warto zainwestować również w taśmy neodymowe niezbędne w każdym warsztacie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Psycholog Online
W dzisiejszym zglobalizowany...
pierwsza praca
To, czy dana osoba dostanie wymarzone stanowisko, w dużej mi...
Freelancing
To jeden z najważniejszych aspektów związanych ze zdalną for...
Polak w pracy
Narzekanie najczęstszym ze wszystkich uciążliwych za...
rejestracja czasu pracy
Elektroniczna rejestracja czasu pracy niesłusznie bywa sprow...