Menu
Ekwador

Co warto zobaczyć w Ekwadorze?

Choć Ekwador z powodu swojego znacznego oddalenia od Polski nie jest pierwszym wyborem turystów z naszego kraju, to jednak warto dać mu dużą szansę, ponieważ obecne w tym państwie atrakcje są naprawdę bardzo interesujące. Co zatem szczególnie mocno można polecić, jeśli planuje się wakacje w Ekwadorze? Jakie miejsca przede wszystkim trzeba zaznaczyć na mapie swojej wycieczki?

Quito – stolica Ekwadoru

Właściwie wszystkie wycieczki do Ekwadoru, które organizowane są z naszego kraju, w pierwszej kolejności zwiedzanie zaczynają od stolicy, czyli od Quito. Pierwszy kontakt z tym miastem nie należy do najprzyjemniejszych, a to za sprawą wysokiego położenia miasta na ponad 3 tysiącach metrów nad poziomem morza, co od razu czuje się w postaci mniejszej zawartości tlenu.
Jeśli tylko nasz organizm się już przyzwyczai do panujących warunków, nie pozostaje nic innego, jak tylko zacząć zwiedzać, a jest co. Przede wszystkim warto zainteresować się przepiękny kościołem Towarzystwa Jezusowego, a także Placem Niepodległości wraz z położonym nieopodal pałacem prezydenckim.

Odwiedziny na równiku

Będąc w stolicy Ekwadoru, nie można sobie odmówić odwiedzenia szczególnego miejsca na całej planecie, czyli równika. Zaledwie 30 kilometrów od miasta znajduje się Mitad Del Mundo, czyli środek świata, a dokładniej mówiąc po prostu równik. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce, ponieważ nie tylko można tam stanąć jednocześnie na obu półkulach, lecz również doświadczyć kilku ciekawych zjawisk, takich jak np. zmieniającej się strony wirowania nalewanej wody, która zachowuje się inaczej w zależności do tego, na której stoi półkuli.

Region Oriente

Oczywiście atrakcje w Ekwadorze to nie tylko nowoczesne miasta, czy też interesujące zjawiska przyrodnicze. To również sama natura w swoje najlepszej, bo najdzikszej wersji. Szczególnie mocno poleca się odwiedzenie regionu Oriente, czyli bardzo gęstego amazońskiego lasu. Co prawda jest to teren bardzo trudno dostępny i do jego zobaczenia koniecznie trzeba będzie wynająć odpowiedniego przewodnika, lecz jest to naprawdę warte odwiedzenia miejsce, ponieważ tylko tam spotkać się można z tak ogromną ilością przedstawicieli fauny i flory, na czele z takimi zwierzętami jak kajmany, piranie, małpy, czy też kolibry, a nawet dziko żyjące pumy.

Aleja wulkanów

Jeśli czas naszej wycieczki na to pozwala, to warto jeszcze skierować się w tzw. Aleje wulkanów, czyli pasmo wulkaniczne położone przy drodze z Quito do Alausi. Wulkany są czynne i zapewniają często bardzo piękne widowisko.

Zapoznaj się z wycieczkami do Ekwadoru dostępnymi w ofercie biura podróży CT POLAND

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022