pickup camper

Coraz bardziej luksusowe campery dla pickupów

Opublikowano: 26 października 2018

Dom w podróż zabierali ze sobą już nasi przodkowie pod koniec XIX wieku. To wtedy powstała pierwsza przyczepa campingowa, która rozpoczęła erę nowej formy wypoczynku. Trudno jest w niej dopatrywać się pierwowzoru nowoczesnych przyczep, był to 5,5 – metrowy, konny wóz campingowy, którego twórcą była firma Bristol Carriage Company. Potem było już tylko lepiej! Caravaning szczególnie prężnie rozwijał się w Stanach Zjednoczonych i dzisiaj to tam jest najbardziej popularny. Przyczepy zaczęto zastępować nowoczesnymi camperami. Czyżby to był szczyt możliwości konstruktorów…?

Na tym oczywiście nie koniec. Po dużych camperach nadeszły czasy małego pickup camper, czyli naczepy montowanej na pickupie. Jej niewielkie rozmiary i stosunkowo mała waga sprawiają, że to świetny towarzysz ekstremalnych, survivalowych wypraw. I obecnie to właśnie zabudowa pickupa jest w centrum zainteresowania producentów i projektantów caravaningowych rozwiązań.

pickup camper5-gwiazdkowy pickup camper

Wakacje all inclusive? Na pewno będzie pokój z dużym łóżkiem, balkon lub taras, łazienka z wanną z hydromasażem, a do dyspozycji hotelowych gości oczywiście musi być basen. Spróbujesz też ciekawych smaków, bo jesz, ile chcesz . Od hoteli oczekujemy coraz więcej, od camperów również. Nowoczesne, bogato wyposażone campery nie wzbudzają już jednak tak dużych emocji, jak nowoczesne kapsuły na pickupie.

Jak na tak niewielkiej powierzchni może zmieścić się sypialnia, strefa wypoczynkowa, kuchnia i łazienka? To tajemnica projektantów. Jednak trzeba przyznać, że jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić ekskluzywny dom na plecach pickupa, w którym swoją intymną przestrzeń z dwuosobowym łóżkiem mają rodzice, a dzienna strefa wypoczynkowa zamienia się nocą w miejsce do spania dla co najmniej dwóch osób. Oczywiście jest też kuchnia, w której możesz przyrządzić dwudaniowy obiad z deserem, a wieczorem spokojnie wziąć prysznic bez konieczności korzystania z campingowych łazienek. 5 gwiazdek to w tym przypadku na pewno nie próba oszukania rzeczywistości.

Energooszczędny pickup camper

Ze Skandynawii wraz z powiewem chłodnego wiatru napłynął do nas trend budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Co zrobić, aby stworzyć dom nowoczesny, atrakcyjny wizualnie, minimalizując przy tym zużycie energii w trakcie eksploatacji budynku? To dopiero wyzwanie, które skutecznie projektantom udaje się realizować. Skoro dom może być energooszczędny, to dlaczego pickup camper nie może być projektowany z uwzględnieniem tej koncepcji? Okazuje się, że może i nawet są na to namacalne dowody.

W kapsule montowanej na pickupie AZAR4 zastosowano panele słoneczne pozyskujące energie z otoczenia z odnawialnego źródła energii – słońca. Dzięki nim możliwe było maksymalne ograniczenie montażu innych źródeł energii. Panele fotowoltaiczne wspierane są przez zasilanie akumulatorowe. W celu utrzymania wewnątrz dobrego mikroklimatu w oknach montuje się system wentylacji zapobiegający występowaniu wilgoci. Ilość zużytej energii zmniejsza skutecznie również oświetlenie LED.

Diody LED mają niewielkie rozmiary, można je zamontować nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach, np. w szafkach w zabudowie kuchennej w kapsule na pickupie. Cechują się dużą sprawnością na poziomie 80-95%, podczas gdy w zwykłej żarówce wynosi ona zaledwie 5-10%. Ich trwałość szacuje się na ok. 50000 godzin, co jest wartością aż 25 razy większą niż w zwykłej żarówce. Diody LED doskonale znoszą wstrząsy i uderzenia, a więc bez obaw możesz pokonywać z zabudową pickupa kamieniste drogi i ekstremalnie trudne trasy.

pickup camperDla szczególnie wymagających

Zabudowa pickupa występuje w wielu wariantach, na pewno na przestrzeni ostatnich lat w technice jej produkcji zaszło dużo zmian. To już nie tylko kapsuła z łóżkiem i oknami, ale ekskluzywny apartament dla wymagających gości. Wieczór uprzyjemni Ci muzyka dochodząca z głośników zamontowanych w kapsule. Natomiast rano możesz obudzić się przy dźwiękach ulubionych hitów dzięki technologii Bluetooth.

W łazience pełen komfort – kabina prysznicowa, a dla tych, którzy nie wyobrażają sobie kąpieli w zimnej wodzie, podgrzewacz przepływowy do wody. Jeżeli nie chcesz rezygnować z podróżowania jesienią, wybierz pickup camper w wersji z ogrzewaniem WEBASTO, a jeżeli cenisz sobie ponadprzeciętne bezpieczeństwo, to na pewno ucieszy Cię fakt, że kapsuła może posiadać bezprzewodową kamerę cofania.

Luksusowy prywatny apartament, w dodatku przez cały czas z Tobą – nieważne, gdzie jesteś, jak często zmieniasz miejsce pobytu i jak długo trwa Twój urlop, on zawsze Ci towarzyszy. W przyszłości można oczekiwać jeszcze bardziej zaskakujących rozwiązań w pickup camperach. Obecnie i tak trudno jest uwierzyć, że tak może wyglądać mobilny dom na plecach terenówki.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Regeneracja skrzyni biegów
Regeneracja skrzyni biegów j...
Hyundai KONA
Za 20 000 euro możemy sięgnąć dość daleko w świecie SUV-ów....
Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej...
Opel Astra
Kompaktowe wymiary, ...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...