Costa Blanca

Costa Blanca – Hiszpania nie całkiem odkryta

Opublikowano: 26 grudnia 2022

Wypoczynek ma być dla nas przyjemnością, ma pomóc naładować akumulatory, ale powinien również uczyć i poszerzać horyzonty. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków urlopowych jest Hiszpania, oferująca mnóstwo słońca i pysznego jedzenia oraz niepowtarzalny klimat południa Europy. Wspominając o najpiękniejszych miejscach w tym wyjątkowym kraju, nie można pominąć Costa Blanca, gdzie słońce świeci niemal cały rok

Costa Blanca to słynne „Białe Wybrzeże”, składające się z 200 plaż, więc z pewnością nie będzie można narzekać na ich niedostatek. Głównymi miastami są: Benidorm, Altea, Torrevieja i Alicante, a w każdym z nich można zobaczyć coś przepięknego. I tak w Alicante warto odwiedzić Stare Miasto, zamek św. Barbary i nietypową atrakcję − ulicę z grzybami, która wygląda jak z bajki. Benidorm to zupełnie inny świat, pełen drapaczy chmur, których jest tu najwięcej w całej Hiszpanii. To mocno zurbanizowane miasto zamieszkałe przez wielu zamożnych ludzi.

Gwarancja pogody i pięknych miejsc

Wielu Polaków źle znosi zimę i gdy tylko nadarzy się okazja, uciekają od niesprzyjającej aury tam, gdzie pogoda jest gwarantowana, by chociaż przez chwilę poczuć gorący klimat, poczuć piasek pod stopami i zanurzyć się w przejrzystej wodzie. Wszystko to jest możliwe na Costa Blanca, ponieważ słońce świeci tam przez 300 dni w roku. Średnia temperatura w zimowych miesiącach wynosi tu 16°C.

Takie miesiące, jak styczeń czy luty, są już chłodniejsze, ale wciąż ciepłe w porównaniu z polskim klimatem. To idealne miejsce, żeby wyjechać już po sezonie, kiedy ruch turystyczny nie jest tak wzmożony jak latem.

Costa Blanca

W poszukiwaniu ciszy i spokoju

Hiszpania często kojarzy się z miejskim gwarem i nocnym życiem obfitującym w imprezy. Owszem, są regiony, jak Katalonia, Andaluzja czy Wyspy Kanaryjskie, gdzie nie unikniemy uroków miejskiego życia i odgłosów dużych kurortów. Costa Blanca nie jest tak popularnym miejscem wypoczynku, toteż na pewno odnajdziemy tu lepsze warunki do wyciszenia. Nawet w sezonie jest tutaj o wiele mniej osób na plażach niż w innych rejonach na wybrzeżu. A mniej turystów to również niższe ceny niż na Teneryfie, w Barcelonie czy Madrycie.

Costa Blanca

Atrakcje dla każdego

Na Costa Blanca każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Zarówno fani sportu, jak i zwiedzania zabytków, nie będą zawiedzeni. Festiwale, koncerty,  trasy rowerowe to tylko wybrane atrakcje składające się na udany i urozmaicony pobyt.

Nie zapominajmy przy tym, że Hiszpanie to pogodni ludzie, którzy chętnie nam pomogą bliżej zapoznać się z lokalnymi atrakcjami i atutami okolicznych miejscowości. Dzięki temu doskonale odnajdą się tu osoby młode, aktywne, liczące na zabawę, jak i starsi turyści, poszukujący spokoju i ciekawych miejsc do zwiedzania.

Zenon Żyburtowicz

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Puszcza Białowieska
W cieniu najstarszego lasu Europy, na styku kultur,...
Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...