Włoskie smaki w mieście królów

Opublikowano: 2 lutego 2018

Restauracje w Krakowie można powiedzieć rosną jak grzyby po deszczu. Czym można zaskoczyć pojawiając się na tym bardzo wymagającym rynku?

Odpowiedzią jest otwarta pod koniec roku Cucina Aperta Ristorante Italiano, która dla swoich gości oferuje prawdziwą kuchnię włoską.

Cucina Aperta Skąd jej oryginalność? Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z pracującymi tu kucharzami Chef Nico Atrigna, prowadzący Restaurację Osteria Le Logge w Siennie.

Kucharze pod czujnym okiem mistrza przeszli szkolenie poznając lokalną gastronomię, tym samym pobyt w Toskanii miał sprawić by poczuli jak smakują prawdziwe Włochy, z tą właśnie misją pracują w Krakowie.

Cucina Aperta powstała z zamiłowania do kuchni włoskiej, założeniem jej jest stworzenie prawdziwie włoskiego klimatu. Otwarta kuchnia, industrialny wystrój zapraszają już od progu. Urozmaicone menu, codziennie wypiekany chleb, sprawdzone oryginalne włoskie składniki oraz włożone w ich połączenie serce, sprawiają, że dania smakują wyśmienicie.

Ale restauracja nie jest jedynym takim miejscem, tuż obok niej zachwyca swoim urokiem kameralny sklep spożywczy z oryginalnymi włoskimi przysmakami – Cucina Aperta Delizie; to tutaj znajdziemy smak i zapach wakacji, który możemy zabrać do domu. Rozmaite makarony, przetwory, słodycze, kawa, sery czy wędliny na sam widok uruchamiają nasze kubki smakowe.

Czym jeszcze zaskoczy nas Cucina Aperta? To tutaj na co dzień słyszymy język włoski, nie tylko wśród kelnerów rozmawiających z gośćmi, ale również w kuchni.

Tak jak my zakochujemy się we Włoszech będąc na wakacjach, tak w Krakowie zakochał się jeden z kucharzy oddelegowany z Osteria La Logge do pracy w Cucina Aperta. Luigi, zapytany o powrót do słonecznej Italii odpowiada, że on pokochał Kraków i to miejsce, i to z nim wiąże plany na przyszłość. Może też się zakochacie w klimacie i smaku Cucina Aperta?

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Puchar Gordona Bennetta
Atmosfera w Krakowie jest niesamowita, gdy miasto przygotowu...
Od 2 lipca do 2 września szykuje się wielkie, dwumie...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
indywidualne lekcje tańca
Z profesjonalnych lekcji tańca może skorzystać każdy, kto cz...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...