Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – dlaczego wszyscy czekali na premierę tej gry?

Opublikowano: 19 stycznia 2021

Premiera gry Cyberpunk 2077 była jednym z największych wydarzeń gamingowych 2020 roku. Trudnego, dziwnego i nieprzewidywalnego roku. Pandemia koronawirusa wystawiła na próbę całą branżę rozrywkową. Zamknięte kina i teatry, odwołane eventy, festiwale i koncerty. Przez chwilę wydawało się, że nawet premiera najbardziej wyczekiwanego tytułu ostatnich lat stoi pod dużym znakiem zapytania. Tytułu, o którym nawet w czasie lockdownu dyskutowało się za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Wbrew ponurym nastrojom i złym prognozom dla całej branży. Dlaczego właśnie Cyberpunk 2077 wzbudził tak wielkie emocje w Polsce i na świecie?

CD Projekt: polskie dobro narodowe?

Oczekiwania wobec Cyberpunka były gigantyczne. Szczególnie w Polsce, skąd pochodzą założyciele studia odpowiedzialnego za powstanie tego tytułu. Spółka CD Projekt została założona w 1994 roku przez Marcina Iwińskiego oraz Michała Kicińskiego. Pierwsze lata działalności upłynęły firmie pod znakiem dystrybucji i lokalizacji gier komputerowych. W 2002 roku powstało studio CD Projekt Red, które w 2007 roku wydało grę cRPG stworzoną na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego.

Mowa oczywiście o kultowym Wiedźminie, który rozsławił CD Projekt także za granicą. Gra szybko doczekała się kontynuacji. Druga część Wiedźmin 2: Zabójcy Królów została doskonale przyjęta. Ale to trzeci i ostatni tytuł zgarnął wszystko. Zaprezentowany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon kosztował nieco ponad 300 milionów złotych. W roku wydania zdobył ponad 800 nagród. W pierwszych sześciu tygodniach sprzedano 6 milionów sztuk gry. Dziki Gon znalazł się także w prestiżowym rankingu najlepiej ocenianych gier wszech czasów.

W takiej atmosferze studio zapowiedziało rozpoczęcie prac nad zupełnie nowym projektem: adaptacją gry fabularnej Cyberpunk 2020 z 1990 roku autorstwa Mike’a Pondsmitha. Choć oficjalna premiera tytułu miała mieć miejsce za ładnych kilka lat, Wiedźmin rozpalił wyobraźnię graczy na całym świecie. Zaczęło się powolne, ale pełne ekscytacji odliczanie do premiery.

Cyberpunk 2077 – antyutopia na miarę XXI wieku

Nic dziwnego, że Cyberpunk szybko stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów w Polsce i na świecie. Ciekawość gamerów podsycały informacje o zaangażowaniu do projektu kolejnych wielkich nazwisk takich jak Keanu Reeves. Choć godzina zero była kilkukrotnie przekładana ze względu na sytuację epidemiczną, ostatecznie premiera gry odbyła się 10 grudnia 2020 roku. Ten grudzień był jednak inny niż wszystkie. Nie było wielkich świątecznych premier kinowych pokroju „Władcy Pierścieni”, „Gwiezdnych Wojen” czy „Hobbita”. Uwaga wszystkich skupiła się więc na polskim projekcie gamingowym. Balon oczekiwań był napompowany do granic możliwości.

Czy Cyberpunk 2077 sprostał oczekiwaniom graczy w Polsce i na świecie?

Wiedźmin postawił poprzeczkę bardzo wysoko i sprawił, że o produkcjach CD Projektu usłyszały nawet osoby na co dzień niezainteresowane grami. Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży rozszedł się w 8 milionach egzemplarzy. W dniu premiery można było go znaleźć w nawet w supermarketach z dopiskiem: „Do wyczerpania zapasów”. Czy twórcy sprostali oczekiwaniom graczy na całym świecie? Poznaj recenzję Cyberpunk 2077 napisaną przez jeden z najstarszych serwisów o grach – Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/artykul/2020/12/07/recenzja-cyberpunk-2077-ksko-dobry-braindance.shtml

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Graj z Sercem
...
powtórki talk-show
Programy typu talk-show są dosyć popularnymi formatami telew...
Park Wodny Julinek
Na mapie naszego kraju jes...
Netflix
Poszukiwania odpowiedniego serialu nie zawsze należą do najp...
uzależnienie od hazardu
Gry hazardowe na początku zawsze wydają się jedynie...