Czarne mydło afrykańskie zawiera dużo przeciwutleniaczy. Wspaniale odżywia skórę. Powstaje z popiołów skóry babki lancetowatej, strąka kakaowego i liści palmowych oraz oleju palmowego z liści lub ziaren. Niektórzy producenci dodają do niego miód, masło shea lub masło kakaowe. W ten sposób mydło dodatkowo zmiękcza i nawilża skórę.
Przeciwutleniacze w czarnym mydle chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które są przyczyną przedwczesnego starzenia i zmarszczek.
Ponadto wspaniale ujędrnia i uelastycznia skórę. Poprawia jej strukturę, nadając gładkość i blask. Pomaga też wyrównać i wyeliminować brązowe plamy i przebarwienia.
Zmniejsza stany zapalne i podrażnienia. Działa kojąco na suchą i podrażnioną skórę. Łagodzi suche plamy, wysypki i zaczerwienienia. Ponadto pomaga wyleczyć trądzik i pozbyć się zaskórników, łuszczycy i egzemy.
Czarne mydło ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Głęboko oczyszcza pory. To również skuteczny środek oczyszczający. Usuwa martwy naskórek i odmładza suchą skórę. Sprawdza się doskonale jako kosmetyk do demakijażu. Jest też często używany przez mężczyzn podczas golenia.
Afrykańskie czarne mydło jest uważane za bezpieczne i korzystne dla wszystkich rodzajów skóry. Możesz go kupić w postaci stałej lub płynnej. Tak naprawdę jest brązowe. Kolor (od złotobrązowego do złamanego czarnego) zależy od użytych składników i kraju pochodzenia.
To naturalny produkt bogaty w witaminę A i E oraz niezbędne kwasy tłuszczowe. Pomaga w leczeniu łuszczycy, egzemy i trądziku. Może być też stosowany jako szampon do wszystkich rodzajów włosów.
Pamiętaj, by nie stosować go częściej niż dwa razy w miesiącu.
Składniki:
Zastosowanie:
Peeling pozostawia skórę jedwabiście gładką. Usuwa z niej nadmiar oleju i zanieczyszczenia. Po zabiegu zastosuj krem nawilżający lub olejek do ciała.
Czarne mydło afrykańskie zawiera bardzo dużą ilość gliceryny. Ma tendencję do wchłaniania wilgoci z powietrza. Dzięki temu skóra stanie się miększa i bardziej elastyczna. Z drugiej jednak strony wpływa to na trwałość mydła.
Gdy wchłania nadmiar wilgoci, stopniowo mięknie, a później się rozpada. Dlatego pamiętaj, by przechowywać go w suchym miejscu. Połóż go na drewnianej miseczce.
Nie wystawiaj czarnego mydła na działanie powietrza. W przeciwnym razie może się na nim pojawić bardzo cienka biała warstwa. Aby tego uniknąć, umieść go w szczelnej torbie na zamek.
Oto kilka rzeczy, które możesz zaobserwować podczas pierwszego zastosowania czarnego mydła:
Jeśli masz suchą skórę i używasz czarnego mydła po raz pierwszy, zastosuj serum lub krem nawilżający. Spróbuj użyć tylko odrobiny mydła na twarz. Stopniowo możesz zwiększać ilość. W ten sposób łatwiej przyzwyczaisz skórę.
Jeśli masz tłustą twarz, posmaruj ją kremem nawilżającym po użyciu czarnego mydła. Ewentualnie możesz wypróbować olej kokosowy z pierwszego tłoczenia lub olej ze słodkich migdałów.
Autor: Justyna Dereń
Dodaj komentarz