Menu
wakacje w Chorwacji

Czas zacząć planować wakacje w Chorwacji

W wakacje tysiące Polaków, jak co roku spakuje bagaże do swoich samochodów i wyruszy w drogę do Chorwacji – jedno z ulubionych miejsc na spędzenie urlopu. Dlatego warto już teraz pomyśleć o lecie i zarezerwować sobie dogodny apartament.

Miłość na długie lata

Ten niewielki położony nad Adriatykiem kraj zawładnął sercami polskich turystów do tego stopnia, że wielu z nich wprost nie wyobraża sobie spędzenia wakacji w innym miejscu. Wpływ na to mają zapewne piękna, słoneczna pogoda, przezroczyste, ciepłe morze specjały lokalnej kuchni oraz niezwykła serdeczność i gościnność Chorwatów w stosunku do turystów z Polski.

Dlatego właśnie sporo osób, które raz zakochały się w Chorwacji powraca tam co roku, choć niekoniecznie zawsze w to samo miejsce. Takie rozwiązanie sprzyja zwiedzaniu i poznawaniu nowych miejsc w czym pomocna jest także dobra baza noclegowa dostępna na tylkochorwacja.pl.

Kto pierwszy, ten lepszy

Wynajem apartamentów w Chorwacji jest z roku na rok coraz bardziej popularny, dlatego planując tegoroczny wyjazd warto zawczasu pomyśleć o rezerwacji odpowiedniego noclegu. Najlepszym momentem na to jest przełom roku, gdyż może okazać się, że szukając apartamentu w lutym, czy marcu te najbardziej atrakcyjne będą już zajęte i to nie tylko w terminie naszego urlopu, lecz na cały nadchodzący sezon. Nie jest też tajemnicą, że najszybciej rozchodzą się apartamenty w najpopularniejszych regionach jak Dalmacja, czy Istria, położone blisko plaży.

Vodice, wyspa Vir i inne kurorty

Skoro już o lokalizacji mowa, to warto zauważyć, że Polacy coraz częściej chcą poznawać nowe miejsca i niekoniecznie urlop spędzają w popularnych od lat Makarskiej, Szybeniku, czy Pula. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się położone nieopodal wspomnianego Szybeniku miasteczko Vodice, a w szczególności jego dzielnica Srima oraz połączona z lądem za pomocą mostu wyspa Vir w okolicy Zadaru.

Wspomniana wyspa jest niewielka i mieszczą się na niej zaledwie trzy osady, lecz bez wątpienia ma się czym pochwalić. Znajdują się tam m.in. zbudowana przez Wenecjan twierdza Kastelina i oraz kościoły z XII i XIII wieku. Lecz, niezależnie od tego jaką lokalizację wybierzecie, pamiętajcie aby jak najszybciej zarezerwować noclegi, bo wybór atrakcyjnych apartamentów zmniejsza się z każdym dniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022