Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Lubuskiego

Czołówka lubuskiego biznesu

Opublikowano: 5 lutego 2022

Podczas uroczystej gali w ramach Lubuskiego Kongresu Gospodarczego ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Lubuskiego. Wydarzenie było jednocześnie świętem Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, która obchodziła jubileusz 30-lecia

Gospodarzami Lubuskiego Kongresu Gospodarczego byli marszałek Elżbieta Anna Polak i przewodniczący sejmiku Wacław Maciuszonek. Wydarzenie miało na celu wymianę doświadczeń, sieciowanie i rozmowy o planach na kolejne lata, m.in. w kontekście dotacji unijnych. − Czas jest bardzo dobry, by rozmawiać o przyszłości, ponieważ przed nami nie tylko nowa perspektywa 2021−2027 i marzenia o tej pięknej kwocie 770 mld zł, ale również Krajowy Plan Odbudowy. Mam nadzieję, że to się stanie naprawdę. Choć muszę przyznać, że ja jestem niewierząca w to, co powiedział prezes NB, ze żyjemy w cudzie gospodarczym, dlatego drodzy przedsiębiorcy – róbmy swoje – mówiła do zgromadzonych marszałek Polak.

Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Lubuskiego

Ważną częścią Kongresu była ceremonia wręczenia najlepszym firmom z regionu okolicznościowych statuetek. Gala finałowa, w ramach której wręczono nagrody, była szczególna dla 15 firm uhonorowanych przez marszałka województwa lubuskiego za ich przedsiębiorczość, efektywność i wkład w rozwój regionu.

Najlepsze podmioty w każdej z 7 kategorii (mikroprzedsiębiorstwo, małe przedsiębiorstwo, średnie przedsiębiorstwo, duże przedsiębiorstwo, spółka komunalna, innowacyjna jednostka samorządu terytorialnego oraz innowacyjna jednostka ochrony zdrowia), zdobyły dodatkowo vouchery ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego na kwotę 5000 zł (firmy) i 2000 zł (szpital, spółka cywilna i JST) na realizację działań promocyjnych.

Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Lubuskiego

Podczas gali marszałek Elżbieta Anna Polak oraz przewodniczący sejmiku Wacław Maciuszonek wręczyli także Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Lubuskiego. Oprócz licznie zgromadzonych przedstawicieli biznesu w uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele uczelni i administracji państwowej.

fot. Paweł Wańczko/Lubuskie.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *