alkomat elektrochemiczny

Czy alkomat elektrochemiczny to dobre rozwiązanie?

Opublikowano: 18 października 2022

Alkomat to bardzo przydatne urządzenie, które pozwoli Ci sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to bardzo ważne jeżeli chcesz wsiąść za kierownicę samochodu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Jaki wobec tego wybrać alkomat, by wynik pomiaru był wiarygodny? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, to zapoznaj się z poniższym artykułem.

alkomat elektrochemiczny

Czym charakteryzuje się alkomat elektrochemiczny?

Alkomat to urządzenie, które służy do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jaki wobec tego alkomat wybrać? Alkomat posiadający sensor elektrochemiczny czy może alkomat półprzewodnikowy? Alkomat elektrochemiczny z sensorem elektrochemicznym wykonuje pomiar stężenia alkoholu poprzez utlenienie się alkoholu w kwas octowy wytwarzając prąd przez uwolnione elektrony. W tym przypadku sensory elektrochemiczne reagują wyłącznie na alkohol, dlatego stają się precyzyjnym testerem. Natomiast alkomaty półprzewodnikowe wrażliwe są nie tylko na alkohol, ale też na przykład na dym papierosowy lub aceton, przez co pomiar może być fałszywy.

alkomat elektrochemiczny

Jakie zalety posiadają alkomaty elektrochemiczne

Przede wszystkim alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym są dużo bardziej wytrzymałe oraz bardziej precyzyjne niż alkomaty półprzewodnikowe. Alkomaty elektrochemiczne z najwyższej klasy precyzyjnym testerem dają mniejszy błąd pomiaru niż alkomaty półprzewodnikowe. Alkomaty elektrochemiczne posiadają precyzyjnie dobraną czułość, która daje możliwość większej dokładności pomiaru podczas sprawdzania stężenia alkoholu. Ponad to alkomaty te wymagają rzadszej kalibracji urządzenia. Alkomaty elektrochemiczne są bardziej trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo pomiary można wykonywać w bardzo małych odstępach czasu. Eksploatacja takiego alkomatu jest dużo niższa.

alkomat elektrochemiczny

Dlaczego warto w domu posiadać własny alkomat

Alkomat to urządzenie, które zdecydowanie powinien posiadać każdy kierowca. Dzięki alkomatowi jest on w stanie określić czy po spożyciu alkoholu minął wystarczający czas, aby móc bezpiecznie zasiąść za kierownicą samochodu. Jazda pod wpływem alkoholu jest bardzo groźna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Z tego względu warto mieć odpowiedni alkomat, dzięki któremu zyskasz pewność, że w Twoim organizmie nie ma już alkoholu, który spowalnia reakcje kierowcy oraz ocenę sytuacji podczas prowadzenia samochodu. Aby ustrzec się tak niebezpiecznej sytuacji na drodze oraz bardzo groźnych konsekwencji zainwestuj w dobry alkomat elektrochemiczny.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kupno nieruchomości
Zastanawiasz się, czy podczas zakupu mieszkania od deweloper...
kredyty frankowe
Kredyty frankowe były bardzo popularne wśród klientów polski...
rejestracja czasu pracy
Elektroniczna rejestracja czasu pracy niesłusznie bywa sprow...
umowa dożywocia
Można w tym przypadku zwrócić uwagę na nieco zabawną...
Rafał Szcześniak
Rafał Szcześniak to doradca biznesowy o 26-...