Remigiusz Mróz

Czy autor popularnej serii o Chyłce pisze tylko książki kryminalne?

Opublikowano: 20 czerwca 2022

Jak sam twierdzi, do nieustannej wytrwałości w pisaniu motywuje go mistrz literatury grozy – Stephen King. Czego jeszcze nie wiesz o jednym z najpoczytniejszych polskich autorów kryminałów młodego pokolenia – Remigiuszu Mrozie? Zapraszamy do lektury naszego tekstu w którym być może zdradzimy kilka nieznanych Ci faktów z życia autora „Chyłki”.

Administracja, prawo…w końcu – literatura

Remigiusz Mróz przyszedł na świat 15 stycznia 1987 r. w Opolu. Chociaż znany jest przede wszystkim jako niezwykle poczytny i ceniony przez krytyków autor bestsellerowych powieści kryminalnych, nie każdy wie, że jego kariera mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Mróz ukończył bowiem studia administracyjne na Akademii Leona Koźmińskiego, a następnie uzyskał tytuł magistra prawa. Na tym jednak autor słynnej „Chyłki” nie poprzestał – może bowiem poszczycić się tytułem naukowym doktora prawa, a z częścią jego naukowego dorobku można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej pisarza. Szczęśliwie dla wszystkich miłośników literatury sensacyjnej i kryminalnej, Mróz ostatecznie zdecydował się na drogę literacką i od chwili swojego debiutu jego nieustannie zachwyca miłośników swojego talentu literackiego.

Sukces Chyłką pisany

 Zdecydowanie największą rozpoznawalność przyniosła mu do tej pory seria thrillerów prawniczych z Joanną Chyłką. Na cykl ten składa się 15 książek w których czytelnik poznaje losy uzdolnionej i bezkompromisowej prawniczki i prowadzonych przez nią spraw. Pierwszy tom z serii „Kasacja” został wydany w 2015 r., a ostatni „Skazanie” miał swoją premierę w marcu 2022 r. Na podstawie tego trzymającego w napięciu cyklu nakręcony został serial z Magdaleną Cielecką w roli głównej, który cieszył i nadal cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gatunku.

Remigiusz Mróz w wersji science fiction? Niemożliwe? A jednak!

Jak już wspomniano, Mróz nie zamyka się na jeden gatunek literacki. Autor pisze dużo, a spod jego pióra wyszły nawet książki z gatunku science-fiction w których nie mogło zabraknąć oczywiście wątków sensacyjnych i kryminalnych W wydanym w 2014 r. „Chórze zapomnianych głosów” czytelnik odbywa kosmiczną podróż wraz z członkami załogi okrętu badawczego „Accipter” by sześć lat później na stronach „Echa z otchłani” poznać dalsze losy bohaterów. Nie każdy też wie, że Mróz kilka swoich książek opublikował pod pseudonimem literackim . Jako Ove Løgmansbø napisał trzy książki, które składają się na tzw. Trylogię z Wysp Owczych, czyli cykl kryminalny osadzony w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie – przewrotnie, prawda? Niech to będzie wystarczającą zachętą do zapoznania się z mniej znanymi dziełami Mroza.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *