Bitcoin

Czy Bitcoin Może Stać się Użyteczną Walutą?

Opublikowano: 22 maja 2022

Pomimo ich rosnącej masowej popularności, sceptycy nadal nie akceptują kryptowalut jako opłacalnych narzędzi transakcyjnych. Niektórzy obawiają się, że wirtualne waluty, takie jak Bitcoin, nie mają wartości wewnętrznej i są bardzo niestabilne, a zatem nie nadają się do wykorzystania jako waluty handlowe. Inni wskazują również na brak regulacji dotyczących Bitcoina jako potencjalne ryzyko dla handlowców i konsumentów. Handel na renomowanej platformie, takiej jak Bitcoin Revolution, zapewni Ci pewność i bezpieczeństwo.

Tymczasem Bitcoin w ostatnich latach stale zyskiwał na wartości i popularności. Wiele rządów, korporacji, handlowców i osób prywatnych na całym świecie uznaje i akceptuje Bitcoin jako zapłatę za różne towary i usługi. Coraz częściej zyskuje on również reputację lepszego zabezpieczenia przed inflacją.  Oto powody, dla których Bitcoin bez wątpienia stanie się wartościową walutą.

Rosnąca akceptacja na świecie

Użyteczność waluty zależy głównie od liczby osób, które będą chciały jej używać do przeprowadzania transakcji finansowych w teraźniejszości i przyszłości. W przeciwieństwie do walut fiat, które zyskują i tracą na wartości w oparciu o wpływy polityczne i instytucjonalne, ceny Bitcoin zmieniają się w zależności od postrzegania przez opinię publiczną. Jego wyjątkowe wyniki w ciągu ostatniej dekady wskazują na rosnące zaufanie inwestorów do Bitcoina jako wiarygodnej waluty transakcyjnej i środka przechowywania wartości.

Popularność kryptowalut rośnie w tempie 100% rocznie, co znacznie wyprzedza tempo rozwoju Internetu w latach 90. i na początku XXI wieku. Eksperci przewidują, że do 2024 r. kryptowaluty będą miały ponad 1 miliard użytkowników, jeśli tempo wzrostu spadnie o 20%. Kapitalizacja rynku Bitcoina jest największa, co napędza masową akceptację wirtualnych walut na całym świecie.

Wzrost akceptacji Bitcoina wskazuje, że świat jest dojrzały i gotowy, by używać go do regulowania płatności i inwestowania. Salwador uczynił Bitcoin prawnym środkiem płatniczym, zapisując się w historii jako pierwszy kraj, który to zrobił. Kilka globalnych branż, w tym finanse, produkcja, nieruchomości, technologia, opieka zdrowotna, handel detaliczny i e-commerce, już przyjęły Bitcoin jako metodę płatności i inwestycji.

Łatwa dostępność

Idealna waluta powinna być także łatwo dostępna i łatwa w transakcjach. Jedną z unikalnych cech Bitcoina jest to, że jest to waluta zdecentralizowana, nieregulowana przez żaden rząd ani instytucję. Zamiast tego jej podaż, obieg i transakcje odbywają się wyłącznie na łańcuchu bloków (blockchain).

Bitcoin to sieć peer-to-peer, do której może dołączyć każdy, kto ma smartfona i połączenie z Internetem. Ogranicza ona transakcje tylko do dwóch zaangażowanych stron, eliminując pośredników. Wpływa to na szybsze przetwarzanie płatności i relatywnie niższe koszty transakcji, dzięki czemu Bitcoin wydaje się bardziej niezawodny niż pieniądz fiat.

Bitcoin stał się inspiracją dla wielu możliwości inwestycyjnych dostępnych dla wytrawnych i początkujących inwestorów na całym świecie. Platformy wymiany kryptowalut to niektóre firmy inspirowane Bitcoinem, przybliżające kryptowaluty ogółowi społeczeństwa. Ułatwiają one handel Bitcoinami i inne możliwości inwestycyjne dla inwestorów instytucjonalnych i osób prywatnych na całym świecie.

W przeciwieństwie do transferów pieniędzy fiat, które wymagają przechodzenia przez banki i procesory pieniężne, Bitcoin pozwala na swobodne przekazywanie i otrzymywanie środków na całym świecie. Możesz dokonywać transakcji za pomocą Bitcoinów bezpośrednio za pośrednictwem swojego portfela lub renomowanej giełdy kryptowalutowej, takiej jak Bitcoin Revolution

Strona internetowa zabezpieczona przed fałszerstwami

Możliwość fałszowania jest jedną z najważniejszych cech legalnej waluty. W przeciwieństwie do pieniędzy fiat, które ludzie mogą łatwo podrobić, Bitcoin ma rygorystyczne zabezpieczenia, które gwarantują, że nigdy do tego nie dojdzie. Na przykład, jego podaż rynkowa jest ograniczona do 21 milionów tokenów, z czego około 19 milionów zostało już wybite.

Technologia blockchain, na której opiera się Bitcoin, weryfikuje i zatwierdza wszystkie transakcje w cyfrowej księdze publicznej. Księga ta jest zaszyfrowana i nieodwracalna, co praktycznie uniemożliwia manipulowanie transakcjami Bitcoin lub użycie tych samych tokenów do dwóch różnych transakcji. Ułatwia to przeprowadzanie transakcji bez zaufania i wiąże się z mniejszym ryzykiem.

Użyteczność Bitcoina jako waluty transakcyjnej wywołuje mieszane reakcje. Jednak jego rosnąca popularność na całym świecie, łatwość dostępu i zwiększone bezpieczeństwo transakcji stanowią wystarczający dowód na to, że Bitcoin niezaprzeczalnie stanie się wartościową walutą do codziennych transakcji i długoterminowego przechowywania wartości.

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zakładanie konta w banku
Posiadanie konta bankowego to wygodny sposób na operowani...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
kredyt
Konsumentów możemy podzielić na trzy grupy. W pierwszej znaj...
NADPŁATA KREDYTU HIPOTECZNEGO
Najlepszym sposobem na jak najszybsze uwolnienie się od zobo...
aplikacja kryptowalutowa
Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, która jest najlepsza aplika...