olejki do brody

Czy broda wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków?

Opublikowano: 24 kwietnia 2019

Moda na brodę przyszła do nas kilka lat temu, trend ten szybko zyskał swoją własną nazwę i został sklasyfikowany jako “lumbersexual”, czyli miejski, pewny siebie drwal. Mężczyzna z brodą od zarania dziejów kojarzy się z silnym i męskim przedstawicielem tej płci. Wraz z nadejściem mody na gładkie golenie się, broda odeszła w zapomnienie na wiele lat i zdobiła twarze jedynie osób z bardzo niskich sfer.

Golenie było bowiem synonimem dobrego stanu majątkowego. Teraz jest zupełnie inaczej. Mężczyzna z brodą może traktować ją jako swój ogromny atrybut. Jednak by broda była atrakcyjna, trzeba o nią właściwie zadbać. Właśnie w tym celu powstały olejki do brody.

Czy olejki do brody są niezbędne?

Najważniejszym aspektem olejków do brody jest ich odżywcze działanie. Wyjątkowe składniki zawarte w tych preparatach zapewniają niezbędnych składników odżywczych wszystkim pojedynczym włosom w brodzie, a także skórze spodem. Włosy w mgnieniu oka nabierają subtelnego, zdrowego blasku, a skóra twarzy jest bardziej sprężysta, milsza w dotyku i wygląda na bardziej wypoczętą. Co ciekawe, blask nadany przez olejek jest subtelny i delikatny, dlatego włosy nie wyglądają na przetłuszczone i nieświeże. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej aplikacji. Olejek do brody zawsze nakładamy w niewielkiej ilości i dokładnie wcieramy w brodę, aby pokryć nim praktycznie każdy włos z osobna.

Równie istotną rolą olejku jest zmniejszenie twardości brody. Źle nawilżone włosy na brodzie są twarde, bardzo nieprzyjemne w dotyku i szorstkie. To bardzo niepożądane efekty, szczególnie dla skóry. Cera jest bowiem stale podrażniana bardzo twardymi włosami, które niszczą jej strukturę, a to w szybkim czasie prowadzi do jej łuszczenia oraz innych objawów niedostatecznego nawilżenia. Kolejną dużą zaletą olejków do brody jest ich aromat, który odegra ważną rolę szczególnie dla panów, którzy lubią otaczać się pięknymi zapachami. . Producenci starają się tworzyć własne mikstury, które charakteryzują się ciekawymi, męskimi zapachami. Woń olejków pozostaje na skórze i włosach bardzo długo, często towarzyszy właścicielowi brody nawet przez cały dzień. Olejek do brody to nie tylko kosmetyk, to także poniekąd perfumy o bardzo praktycznym działaniu.

Czy warto kupować olejki do brody i czym kierować się przy ich wyborze?

Mężczyźni z brodą zwracają na siebie uwagę. Mimo, iż moda na zarost  dobre wkroczyła do Polski, to w dalszym ciągu mężczyzna z długim zarostem przyciąga spojrzenia. Dlatego zdecydowanie warto jak najbardziej o nią dbać, kupując odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn. Przyczynią się do polepszenia wizerunku, a także nadadzą brodzie nadzwyczajnej miękkości, którą doceni również bliska kobieta.

Wybierając idealny olejek, warto zwrócić uwagę na skład. Powinien być w pełni naturalny i tym samym nie powodować podrażnień. Po drugie – wybierz taki, który po opisie będzie wydawał się mieć najlepszy dla Ciebie zapach. Pamiętaj, że dosłownie wszystkie pachną atrakcyjnie, dlatego wybór konkretnego i tak zawsze się sprawdzi. Ważnym aspektem jest pochodzenie. Olejki do brody warto kupować tylko w sprawdzonych sklepach, które mają w asortymencie jedynie oryginalne produkty, przebadane i bezpieczne dla skóry oraz włosów, które przyniosą oczekiwane efekty i nie będą powodowały alergii ani podrażnień.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...
manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy jest popularny już od około 10 lat, jedna...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...
spinki do banknotów
Choć na rynku można znaleźć...
Trendy makijażowe
Wiosna i lato 2023 r. upłyną nam pod znakiem triumfalnego po...