abdominoplastyka

Czy plastyka brzucha może podnieść Twoją pewność siebie?

Opublikowano: 5 grudnia 2020

Nie jesteś zadowolona z wyglądu swojego brzucha? Uważasz, że po ciąży lub gwałtownej utracie wagi zostałaś z nadmiarem skóry? A może nadal drażni Cię zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej wokół brzucha? Wakacyjny outfit to dla Ciebie synonim kostiumu jednoczęściowego zamiast bikini? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco – to znak, że plastyka brzucha to zabieg dla Ciebie.

  • Czym jest abdominoplastyka?
  • Wskazania do wykonania plastyki brzucha
  • Abdominoplastyka – korzyści

Czym jest abdominoplastyka?

Abdomen to z angielskiego brzuch. Łatwo teraz zatem skojarzyć, że abdominoplastyka to nic innego jak plastyka brzucha. Ta operacja opiera się na usunięciu nadmiaru skóry oraz zalegającej tkanki tłuszczowej. Plastyka mięśni brzucha powoduje także widoczną poprawę wyglądu, co jest istotne dla wielu pacjentek po ciąży lub borykających się z problemem otyłości. Nie należy jednak zapominać o tym, że konsekwencją tej operacji jest też blizna, a jej powierzchnia jest uzależniona od skali korygowanego problemu. Jeśli chcesz cieszyć się pozytywnymi skutkami – skieruj się do sprawdzonej kliniki, np. https://medifem.pl/modelowanie-sylwetki/plastyka-brzucha/.

Wskazania do wykonania plastyki brzucha

Zabiegowi mogą poddać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy borykają się z problemem nagromadzonej tkanki tłuszczowej skumulowanej w okolicach obwisłej skóry brzucha. Częstym problemem jest również to, że nie da się jej usunąć pomimo regularnych ćwiczeń czy stosowanej diety. Kilka przebytych ciąż to także wskazanie do zabiegu – mięśnie brzucha uległy bowiem rozejściu. Osoby w starszym wieku to także pacjenci, którzy mogą skorygować problem skóry zwisającej poniżej pępka.

Kiedy nie powinno się wykonywać abdominoplastyki?

To dość powszechne pytanie, które budzi ciekawość wśród potencjalnych kandydatów do wykonania tej operacji.

Jeśli jesteś wśród nich i:

– planujesz kolejne ciąże,

– cierpisz z powodu znacznej otyłości lub nadwagi

wówczas plastyka brzucha raczej nie jest Tobie zalecana. Jest to kwestia wysoce indywidualna – warto zatem umówić się na konsultację, która rozwieje Twoje wątpliwości.

Abdominoplastyka – korzyści

Plastyka brzucha pomoże Ci poprawić Twój wygląd. Jeżeli jednak oczekujesz, że po zabiegu kondycja Twojego brzucha będzie nienaganna i przypominająca ciało modelek – przedyskutuj najpierw swoje oczekiwania z doświadczonym chirurgiem. To pozwoli Ci poznać możliwości dotyczące planowanego rezultatu, a przede wszystkim – uniknąć rozczarowania.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Lakier do włosów
Kiedy chodzi o lakier do włosów, istnieje wiele różnych rodz...
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
Endermologia
Endermologia to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów...