Bitcoin

Czy rządy mogą regulować Bitcoina?

Opublikowano: 19 listopada 2023

Popularnym pytaniem wśród zwolenników kryptowalut i inwestorów głównego nurtu jest to, w jaki sposób rząd może regulować Bitcoin i jego alternatywy. Aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy najpierw przyznać, że Bitcoin i większość innych tokenów emitowanych w ICO jest zdecentralizowany. Ponadto, jeśli inwestujesz w kryptowaluty, możesz również rozważyć inwestycję w Digital Yuan za pośrednictwem Yuan Profit.

Co to dokładnie oznacza? Zasadniczo żaden centralny organ lub rząd nie kontroluje podaży tokenów kryptowalutowych. Ma to również coś wspólnego z kryptowalutami jako medium wymiany. Transakcje na blockchainie mogą być przeprowadzane, uwierzytelniane i zapisywane w księdze publicznej bez interwencji strony trzeciej.

Chiny zajęły najbardziej zdecydowane stanowisko, zamykając giełdy w swoim kraju i eskortując górników przez regulacje dotyczące użytkowania gruntów. Oczywiście, miało to niewielki wpływ na cenę kryptowalut lub bańkę spekulacyjną.

Problem z regulacją Bitcoina i innych walut polega na tym, że działają one w sieci peer-to-peer. I to porównuje się do niezdolności rządów do skutecznej kontroli miejsc takich jak Zatoka Piratów i Jedwabny Szlak. A na dodatek istnieje przytłaczająca liczba kryptowalut. Głównym wyróżnikiem kryptowalut jest to, że ludzie mogą dokonywać transakcji za pośrednictwem giełd i portfeli kryptowalutowych.

Metody, dzięki którym rząd może “rozprawić się” z kryptowalutami

Najbardziej oczywistym sposobem regulowania kryptowalut przez rząd jest opodatkowanie wszelkich pieniędzy fiat używanych do wypłaty wirtualnego tokena. Głównym zastrzeżeniem jest to, że musiałoby to być ograniczone do konkretnych monet, a właściciel kryptowaluty mógłby przełączyć się na inną monetę, aby wypłacić gotówkę. Pomijając to, wielu zwolenników wczesnych adopcji i twardogłowych woli kryptowaluty od tradycyjnych walut fiat jako p wymiany dla podstawowych towarów i usług.

Kryptowaluty podlegają jurysdykcji Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zakresie inwestycji, jurysdykcji Commodity Futures Trading Commission (komisja towarowych kontraktów terminowych typu futures – CTFC) w zakresie wszelkich przestępstw związanych z handlem międzystanowym oraz jurysdykcji IRS (Amerykański urząd skarbowy) w zakresie opodatkowania dochodów lub zysków kapitałowych.

SEC niedawno zatwierdził dwa fundusze terminowe ETF na Bitcoina, jeden za pośrednictwem CBOE, a drugi za pośrednictwem CME. W tej chwili nie istnieją żadne inne fundusze terminowe ETF Bitcoin, pomimo licznych wniosków. SEC ma obecnie najwięcej luzu regulacyjnego w przestrzeni kryptowalutowej nad ICO. Niedawno wstrzymała ICO po wykryciu oszukańczych transakcji.

W podobnym tonie, CTFC niedawno wezwał główne giełdy kryptowalutowe Bitfinex i Tether po tym, jak Tether nie zweryfikował ponad 2,3 miliarda dolarów rezerw. Ceny Bitcoina spadły w wyniku tego o 10%.

Duża część proponowanych na całym świecie regulacji dotyczy niebezpiecznej bańki spekulacyjnej, o którą wielu obawia się, że zaszkodzi krajowi, jeśli towary kryptowalutowe spadną.

Zalety zdecentralizowanej kryptowaluty

Przy braku regulacji, czy kryptowaluty są bezpiecznym zakładem lub dzikim ogniem? Więc, jakie są korzyści ze zdecentralizowanych kryptowalut?

  • Transakcji nie można cofnąć ani sfałszować. Możesz zarabiać inwestując w aplikacje; Nikt nie może zmienić transakcji dokonanej za pomocą takiej aplikacji.
  • Użytkownicy online pozostają anonimowi, dopóki nie wypłacą lub nie wymienią swoich tokenów.
  • Bitcoin ma stałą podaż, która utrzyma inflację na dystans, ponieważ wydobycie większej ilości waluty staje się coraz trudniejsze.
  • Inwestorzy mogą realizować inteligentne kontrakty bez udziału osób trzecich.
  • Koszty transakcyjne Bitcoina są niższe niż karty kredytowe lub większość podstawowych instrumentów finansowych.
  • W przeciwieństwie do akcji firmy, inwestowanie w token nie wymaga żadnych formalności.

Najpoważniejszym problemem obecnej polityki pieniężnej jest to, że ustalanie federalnych stóp procentowych jest arbitralne, a wierzyciele nie mają interesu w kontrolowaniu podaży pieniądza. Oczywiście Bitcoin i inne kryptowaluty nie są srebrną kulą, której szukamy, przynajmniej jeszcze nie!

Niezależnie od tego, jakie masz odczucia na temat szału kryptowalutowego, monety te mogą potencjalnie całkowicie zakłócić globalną politykę monetarną. Każdego miesiąca pojawiają się setki nowych tokenów. Dlatego wydaje się, że wysiłki zmierzające do uregulowania kryptowalut pozostaną grą w kotka i myszkę.

Zwiększona konkurencja pozwala na więcej opcji dla konsumentów. Deweloperzy mogą emitować kryptowaluty w zamian za unikalne korzyści lub zasługi w ramach Dapps i innych funkcji blockchain (nie wyłącznie jako przechowywanie wartości).


materiał zewnętrzny – inwestowanie w kryptowaluty niesie za sobą ryzyko utraty środków.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
inwestowanie na Cyprze Północnym
Dostarczenie atrakcyjnej oferty to dopiero początek...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
Bitcoin
Liczba krajów rozwijających się przyjmujących Bitcoi...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...