serwery VPS

Czy serwery VPS są dobrym rozwiązaniem dla firm?

Opublikowano: 26 października 2022

Duży serwer dedykowany czy VPS – przed tym dylematem stoi wielu przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić swój biznes w XXI wiek. Naszym zdaniem serwery VPS mają przewagę. Oto dlaczego.

Hosting VPS

Jeśli chodzi o serwery vps dla firm, usługi hostingowe zawsze są wysokiej jakości, podczas gdy tani hosting serwerów dedykowanych będzie się ograniczał do minimum związanym z utrzymaniem funkcjonalności maszyn w serwerowni. Panel klienta nie będzie dostępny od razu. Reakcja zespołów wsparcia będzie opóźniona… Większość spraw pozostaje na głowie klienta. Jeśli ktoś natomiast zdecyduje się wybrać serwer VPS, może liczyć na automatyczne uruchomienie pulpitu organizacyjnego już w kilka minut po zaksięgowaniu opłaty. To samo można powiedzieć o reakcji pomocy technicznej. Odpowiedź na wezwanie będzie i błyskawiczna, i fachowa zarazem. To dlatego, że hosting serwera VPS dla biznesu jest zwykle traktowany jako usługa premium.

Czego jeszcze można się spodziewać po serwerze VPS?

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) to wirtualny serwer prywatny. Jest to więc coś w rodzaju samodzielnej przestrzeni. Cały serwer fizyczny zostaje wirtualnie podzielony, a jego poszczególne części przypisane do poszczególnych odbiorców. Każdy z nich jest indywidualnym zarządcą swojej wirtualnej przestrzeni i sam decyduje o jej konfiguracji, niezależnie od pozostałych użytkowników fizycznego serwera.

Dostawcy oferujący serwery vps dają więc 100% kontroli swoim klientom. Do tego dodajmy skalowalność, która umożliwia uzupełnianie swojego prywatnego serwera o dodatkowe zasoby lub redukcję, jeśli zajdzie taka potrzeba. W przypadku serwera dedykowanego klient otrzymuje jedną, niezmienną przestrzeń, która jest pozbawiona elastyczności.

Poza tym z danym serwerem VPS wiąże się mniejsze obciążenie, ponieważ wykorzystuje on tylko pewną część maszyny w serwerowni. Dlatego łatwiej jest monitorować poszczególne procesy. Dziś nawet tanie serwery VPS mogą bazować na profesjonalnym sprzęcie z pamięciami ECC oraz stabilnymi macierzami RAID. To tylko poprawia ogólną wydajność obciążeniową, która jest gwarantem wytrzymałości całego systemu.

Czy serwer VPS jest bezpieczny?

Tak. Profesjonalne serwery vps pozwalają na częste backupowanie wszystkich zasobów klienta. Usługodawcy zwykle robią to raz na 24 godziny. W rezultacie osiąga się wręcz 100% gwarancję bezpieczeństwa danych. Jak ważny to problem, wiedzą zwłaszcza ci, którzy stracili wszystkie pliki z powodu poważnej awarii. W przypadku dobrych serwerów VPS takie sytuacje są raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
e-commerce
W erze cyfrowej, gdzie każde kliknięcie ma znaczenie, zakupy...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
windykacja
Sztuczna Inteligencja (AI) rewolucjonizuje procesy w...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...