inwestowanie w srebro

Czy to dobry czas na kupno srebra inwestycyjnego?

Opublikowano: 1 sierpnia 2023

Rosnąca inflacja i niepokój polityczno – gospodarczy sprawiają, że coraz więcej osób szuka bezpiecznego sposobu ulokowania posiadanych oszczędności.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych i rachunków oszczędnościowych sprawia, że nie chronią one pieniędzy przed stratą wartości. Tym, co sprawdza się naprawdę dobrze, jest inwestycja w metale szlachetne. Większość osób decyduje się na zakup złota inwestycyjnego. Co jednak ze srebrem?

  1.  Czym charakteryzuje się srebro?
  2. O czym pamiętać, decydując się na inwestowanie w srebro?
  3. Jak inwestować w srebro?

Czym charakteryzuje się srebro?

Srebro to metal szlachetny, który powszechnie wykorzystywany jest w przemyśle. Jest niezwykle wszechstronny – pod tym względem lepiej wypada jedynie ropa naftowa. Sięga po nie przemysł elektryczny, medycyna, a nawet odnawialne źródła energii. Od pewnego czasu można zaobserwować wyraźnie rosnące zainteresowanie srebrem jako sposobem na bezpieczne ulokowanie pieniędzy. W sprzedaży dostępne są zrobione ze srebra zarówno sztabki, jak i monety, co pozwala każdemu inwestorowi na zakup tego, co najlepiej wpisuje się w jego potrzeby i preferencje.

O czym pamiętać, decydując się na inwestowanie w srebro?

Jeśli porównamy ze sobą rynek srebra i złota inwestycyjnego, to okaże się, że ten pierwszy jest blisko sześćdziesiąt razy mniejszy. Cechuje się również mniejszą kapitalizacją. Specjaliści podkreślają, że rynek srebra jest bardziej płytki, co może przekładać się na nieco większe niż w przypadku złota wahania cen. Dla doświadczonych inwestorów jest jednak bardzo dobrą – i przede wszystkim tańszą – alternatywą dla złotych sztabek i monet. Warto podkreślić, że zmiany cen srebra podążają na ogół w tym samym kierunku, co wahania kursu złota.

Jak inwestować w srebro?

Bez względu na to, czy planujesz ulokować swoje pieniądze w srebrze na dłuższy czas, czy zamierzasz czerpać zysk ze zmian cen w krótkim czasie, pamiętaj, że musisz wybrać produkt inwestycyjny – w grę wchodzą zarówno sztabki, jak i monety oraz tak zwana papierowa wersja srebra.

Zdecydowana większość inwestorów stawia na srebro fizyczne, co oznacza, że kupują sztabki bądź monety bulionowe (UWAGA: nie są one tylko samym, co kolekcjonerskie). Do ich wykonania wykorzystuje się czysty kruszec o próbie 999. Mówiąc o srebrze inwestycyjnym, należy jasno zaznaczyć, że jego wartość uzależniona jest wyłącznie od kruszcu, który jest w nim zawarty, a także od aktualnego kursu. Na cenę w żaden sposób nie wpływają walory estetyczne, których – co ważne – srebro inwestycyjne jest praktycznie pozbawione. Wybraną monetę można kupić w jednym ze stacjonarnych oddziałów lub drogą internetową, za pośrednictwem strony: https://flyingatom.gold/13-srebro.

Aby zainwestować, musisz przede wszystkim określić kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup srebra – to, czy zdecydujesz się na wykonane z niego monety, czy sztabki nie ma większego znaczenia. Suma pieniędzy, którą będziesz dysponować, wpłynie na wagę produktu, który będziesz mógł kupić. Największą popularnością cieszą się te jednouncjowe – są one szczególnie mocno polecane początkującym inwestorom.

Pamiętaj, że mało stabilna sytuacja polityczno – gospodarcza to czas, kiedy gromadzenie oszczędności w gotówce nie bardzo się opłaci. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie posiadanych pieniędzy. Metale szlachetne – w tym złoto – sprawdzają się naprawdę dobrze. Obecnie jest to najbezpieczniejsza forma lokowania oszczędności.


materiał zawiera link sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
inwestowanie na Cyprze Północnym
Dostarczenie atrakcyjnej oferty to dopiero początek...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...