Menu
apartamenty luksusowe

Czym charakteryzują się apartamenty luksusowe?

Według ekspertów w ciągu ostatniej dekady rozwinął się rynek nieruchomości luksusowych, a największym zainteresowaniem wśród nabywców lokali z tego segmentu cieszą się apartamenty. Czym powinny się one charakteryzować i kto decyduje się na taką inwestycję?

Najważniejsze cechy

Specjaliści od rynku nieruchomości są zgodni co do jednego – najważniejsza jest lokalizacja kupowanego lokalu. Dlatego też prestiżowe dzielnice i ścisłe centrum dużych metropolii to najczęściej wybierane miejsca na luksusowe inwestycje. Nabywcy apartamentów w najwyższym standardzie niekoniecznie cenią sobie strzeżone osiedla, ale bardzo często na ich decyzję wpływa dogodne położenie nieruchomości.

Jedni wybierają więc wieżowce w ścisłym centrum Warszawy, zaś osoby ceniące nieco spokojniejsze sąsiedztwo będą woleli Apartamenty Park Lane, z których roztacza się widok na Park Łazienkowski. Oprócz lokalizacji niezwykle istotna jest powierzchnia apartamentu, a także standard wykończenia. Osoby podejmujące decyzję o kupnie nieruchomości wartej kilka lub kilkanaście milionów złotych oczekują najwyższej jakości jeśli chodzi o użyte technologie, wykończenie wnętrz czy też sam projekt budynku.

Bardzo często deweloperzy uwzględniają indywidualne sugestie swoich klientów, dzięki czemu mogą oni dostosować luksusowy apartament do swoich potrzeb.

Kim są nabywcy luksusowych apartamentów?

Jeszcze kilka lat temu najbardziej zamożni Polacy chętniej wybierali domy jednorodzinne poza centrum dużych miast. Obecnie trend ten się zmienia i może to być związane ze zmieniającymi się potrzebami klientów. Według specjalistów firmy REAS badającej rynek nieruchomości, podstawową grupę nabywców apartamentów luksusowych stanowią osoby po 40 roku życia.

Powrót do miasta związany jest więc często z sytuacją rodzinną. Kiedy dorastające dzieci się wyprowadzają, ich rodzice chętniej decydują się na zamieszkanie w pobliżu centrum miasta. Najczęściej na taką inwestycję decydują się właściciele kancelarii prawnych oraz dużych firm działających w branży finansowej.

Na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy kupowany apartament luksusowy ma zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nabywcy. Apartament może też stanowić bezpieczną lokatę kapitału, należy zwrócić uwagę na pewne kwestie. Przede wszystkim warto zweryfikować ofertę dewelopera i jakość jego poprzednich inwestycji. W tym celu można poprosić o prospekt informacyjny, albo odwiedzić już wykończone budynki – w ten sposób nietrudno ocenić dbałość o szczegóły, czy klasę wykorzystanych do wzniesienia budynku i wykończenia wnętrz materiałów.

Ponadto niezwykle istotne jest zapoznanie się z miejscowym planem zagospodarowania terenu i zwrócenie uwagi na przeznaczenie sąsiednich działek. Deweloperzy często reklamują swoje inwestycje jako luksusowe, jednak na to miano zasługują tylko nieliczne apartamenty, dlatego oprócz wymienionych już kwestii warto zapoznać się z dodatkowymi usługami, jak np. concierge, całodobowa recepcja czy strefa fitness.

Jedna odpowiedź do “Czym charakteryzują się apartamenty luksusowe?”

  1. Poliss pisze:

    No moje 40 metrowe mieszkanie to niezwykle obszerny apartament – dla krasnoludków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023