Menu
pucharki do lodów

Czym charakteryzują się dobrej jakości pucharki do lodów?

Desery lodowe to klasyczna, orzeźwiająca propozycja na osłodzenie spotkania czy obiadu. Odpowiednio wykonane i podane lody mogą w prosty sposób zachwycić gości. Jak wybrać dobrej jakości pucharek do lodów?

Rodzaje pucharków do lodów

Desery lodowe mogą być serwowane w najróżniejszych naczyniach – zaczynając od prostych talerzyków, poprzez interesujące pucharki, aż po mniej konwencjonalne propozycje, takie jak słoiki. Pucharek do lodów to jednak najbardziej klasyczna i sprawdzona forma podawania tego deseru, która sprawdza się niemal w każdym przypadku. Szeroki wybór różnorodnych pucharków dostępnych w sprzedaży pozwala na naprawdę ciekawe i oryginalne podanie lodów.

Pucharki do lodów możemy podzielić na kilka różnych rodzajów ze względu na ich unikatowe cechy i wygląd. Na rynku znajdziemy na przykład propozycje z charakterystyczną, szeroką czaszą – to jedne z pierwszych i najczęściej stosowanych pucharków deserowych. Mają formę szerokiego naczynia przypominającego kształtem kielich umieszczony na krótkiej lub długiej nóżce. W bardziej nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się smukłe pucharki w kształcie litery V, które odznaczają się delikatną stylistyką. Naczynie zwężające się ku dołowi może stać na nóżce lub być zakończone szerszym dnem. Wysokie pucharki to coraz popularniejsza propozycja, która pozwala na nieszablonowe podanie deserów lodowych – to prosty sposób, by zachwycić gości. Tego typu naczynia, przypominające kieliszki koktajlowe, otwierają przed nami nowe możliwości wizualnej aranżacji deserów. Na rynku znajdziemy także różne nieszablonowe modele, które zdecydowanie będą wyróżniać się w każdej kuchni.

Jak dobrać odpowiedni pucharek do lodów?

Pucharki do lodów możemy również rozdzielić na podstawie ich ozdobników. Proste, gładkie, pozbawione dekoracji pucharki to ponadczasowy wybór na każdą okazję. W pewnych sytuacjach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jednak ciekawe, zapierające dech w piersiach pucharki wzbogacone złożonymi ozdobami połączonymi z kolorowym szkłem. Wybór w tej kwestii zależy przede wszystkim od stylu pozostałych części zastawy – warto zadbać, by wszystkie jej elementy pasowały do siebie pod względem wizualnym.

Możemy także dostosować swój wybór pod kątem wielkości pucharka. Z łatwością znajdziemy zarówno miniaturki, które idealnie nadają się dla dzieci, jak i pojemne naczynia, które posłużą podczas przygotowywania pokaźnych, imponujących propozycji. W zależności od swoich potrzeb możemy zdecydować się na zakup pucharków o pojemności wynoszącej zaledwie 100 ml lub pokusić się na propozycje sięgające niemal litra.

Większe naczynia pozwalają na podawanie deserów, które składają się nie tylko z lodów. Pojemne puchary umożliwiają dodanie do naszych deserów również dodatków w postaci bitej śmietany, owoców czy innych słodkości. Wybierając rodzaj pucharka do restauracji, koniecznie musimy zwrócić uwagę na wygląd i charakter lokalu. Jeśli postawiliśmy na prostą zastawę, znacznie lepiej sprawdzą się gładkie pucharki bez ozdób. Pucharki z tłoczonymi dekoracjami nadają się za to do lokali w klasycznym stylu, gdzie takie ozdobniki znajdują się również na talerzach i miskach. Bardziej odważnym wyborem będą nietypowe pucharki – kolorowe lub przedstawiające ciekawy design – które same w sobie będą się wyróżniać na tle zastawy.

pucharki do lodów

Elegancja i wytrzymałość

Przy wyborze pucharków oprócz ich walorów estetycznych ważna jest również ich wytrzymałość. Najlepszej jakości pucharki są wykonane ze szkła hartowanego, dzięki czemu są odporne na zarysowania i pęknięcia. Możemy w nich podawać zarówno desery na ciepło, jak i na zimno. Nadają się nie tylko do domów prywatnych, ale także do lokali gastronomicznych, a możliwość bezproblemowego mycia w zmywarce znacznie ułatwia utrzymanie czystości. Zachęcamy do zapoznania się ze sklepami, które oferują pucharki do lodów – pucharydeserowe.pl oferuje szeroki wybór tego typu produktów.

Jedna odpowiedź do “Czym charakteryzują się dobrej jakości pucharki do lodów?”

  1. Jak przygotować deser niczym z kawiarni używając pucharków deserowych? - Pieprzyć z fantazją pisze:

    W dzisiejszych czasach bardzo łatwo znaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania. czym charakteryzują się dobrej jakości pucharki do lodów? Poza wyglądem, bardzo ważna jest wytrzymałość naczynia. W końcu są narażone na zmienne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021