concept store

Czym jest concept store?

Opublikowano: 18 sierpnia 2022

Concept store, nowy termin marketingowy, który właśnie się pojawił, to z definicji sklep, wyjątkowy biznes o określonej tematyce. Czasami zawiera nawet punkt przywracania. Zgodna z duchem czasu i bardzo modna, łączy kilka produktów różnych marek, skupiając się na ekskluzywności i innowacyjności produktów, aby przyciągnąć klientów o wysokiej sile nabywczej. Generalnie jest to samodzielny sklep. Design, luksus i sport to ulubione motywy tego typu firm. Na przykład w Paryżu marki Colette lub Merci oferują swoim klientom koncepcję sklepu koncepcyjnego. Concept store wyróżnia się również bardzo oryginalnym sposobem oferowania swoich produktów, ich inscenizacji w akcji.

Ostry wybór

Musisz uważać na to, co definiujesz jako concept store, zbyt często sklepy bawią się „fajną” stroną tego terminu, ale sprzedają wiele produktów bez zbytniego połączenia między nimi. To, co ją definiuje, to przede wszystkim rygorystyczny dobór elementów i projektantów, odzwierciedlający wybory rozważane przez profesjonalistów z branży, a wszystko to z perspektywy tematycznej. Sklep musi prezentować się jako multimarka, która broni pracy wschodzących projektantów i towarzyszy im w ich karierze. Concept store łączy to, co najlepsze we współczesnej twórczości, wszystkie dostępne w tej samej, często ultra-designerskiej przestrzeni. A to zmienia pracę kupca, który staje się prawdziwym łowcą talentów.

Więcej niż sklep: miejsce do życia

Oprócz wyboru projektantów i awangardowych produktów, concept store łączy swoich klientów poprzez niezliczone równoległe działania sprzedażowe, które przekształcają przestrzeń w prawdziwą przestrzeń życiową. Często posiada własną kafeterię lub restaurację, aby wydłużyć czas spędzany w sklepie. Oprócz cateringu jest to również miejsce na wszelkiego rodzaju wydarzenia udostępniane klientom: podpisywanie, premiery nowych produktów, inauguracje, minikoncerty itp. Sposób na przedstawienie klientom nowych twórców czy artystów, ale przede wszystkim na wymiar społeczny: wydarzenie jest częścią biznesu, ludzie są w biurze od 9:00 do 18:00, noc to jedyny czas, kiedy mieć czas na zakupy. Trzeba więc organizować aperitify, wieczory, gdzie klienci spotykają się ze znajomymi i mogą rozmawiać, degustować, kupować we własnym tempie.

Concept store to nowy sposób konsumpcji:

Jest wreszcie doskonałym odzwierciedleniem ewolucji ówczesnych nawyków konsumpcyjnych. Zaspokaja potrzebę wszystkiego w każdej chwili i natychmiast. Oferowane egzemplarze pochodzą z całego świata. Spraw, aby praca sprzedawcy była jeszcze bardziej złożona, ponieważ musi on kierować konsumentem we wszystkich swoich nowych odkryciach. Należy zatem rozróżnić dwa rodzaje klientów concept store: tych, którzy przychodzą szukać konkretnych produktów i tych, którzy idą na spacer, dlatego to od sprzedawcy należy ich wysłuchać i pokierować ich wyborami. Powrót do zakupów dla zabawy, gdzie klient przybywa, odkrywa i gryzie. Im szerszy wybór, tym piękniejsze będą odkrycia.

Animacja, której potrzebujesz, aby uatrakcyjnić swój concept store

Ponieważ są okazjonalni klienci. Nie ma nic lepszego niż organizowanie imprez. Program powinien zawierać warsztaty, spektakle, filmy, dedykacje, próbki produktów, dyskusje i wykłady. W ten sposób możesz organizować wieczory filmowe, transmisje piłkarskie, degustacje wina i wiele więcej. Miejsce to nazywane jest również „przestrzenią kultury”. Oprócz transakcji potrzebna jest animacja, aby ożywić przestrzeń. Aby klienci mogli go wypróbować przed zakupem. Przemyślenie społeczności w celu zapewnienia lojalności konsumentów. Do tego potrzebujesz jakiegoś połączenia, najlepiej za pośrednictwem sieci społecznościowej. Teraz komunikujemy się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nasze myśli potwierdzają naszą prawdziwą obecność tam. Media społecznościowe są szczególnie przydatne do informowania klientów o terminach wszystkich nadchodzących warsztatów i wydarzeń.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
Damosfera
Damosfera to magazyn dla nowoczesnych kobiet, dla kt...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...