Spersonalizowana wysyłka SMS

Czym jest usługa SMS API i jakie korzyści się z nią wiążą?

Opublikowano: 20 września 2018

SMS API w Apifonica to platforma służąca do masowej wysyłki krótkich wiadomości tekstowych. Może zostać z powodzeniem wykorzystana do akcji SMS marketingowych, loterii SMS czyli pomóc firmie w zdobywaniu nowych klientów.

SMS API w Apifonica to platforma służąca do masowej wysyłki krótkich wiadomości tekstowych. Może zostać z powodzeniem wykorzystana do akcji SMS marketingowych, pomóc firmie w zdobywaniu nowych klientów oraz utrzymaniu ich zainteresowania na dłużej. SMS API pozwala na szybkie i intuicyjne wysyłanie SMS-ów do wszystkich odbiorców zgromadzonych w bazie danych firmy oraz wsparcie w prowadzeniu nawet najbardziej zaawansowanych kampanii marketingowych.

SMS API pomaga budować lojalność klientów

SMS API w Apifonica to niezastąpione dziś narzędzie, dzięki któremu możemy skutecznie pozyskiwać nowych klientów oraz na dłużej utrzymać zainteresowanie osób, które już skorzystały z naszych usług. Dzięki możliwości wysyłania SMS-ów na wszystkie zgromadzone w bazie danych numery telefonów każda firma ma możliwość dotarcia ze swoimi produktami oraz akcjami promocyjnymi do wszystkich klientów. SMS-y są najskuteczniejszą obecnie formą kontaktu z klientem, gdyż odbierane oraz czytane są przez blisko 100% użytkowników.

Regularne informowanie klientów o nowościach w firmie, dostarczanie im atrakcyjnych rabatów oraz powiadamianie o aktualnych promocjach pomaga także w budowaniu lojalności. Klient mając bowiem do wyboru skorzystanie z usług nieznanej mu firmy a przedsiębiorstwa, które regularnie się z nim kontaktuje, wybierze najprawdopodobniej tę drugą opcję. SMS API w Apifonica jest więc skutecznym narzędziem, dzięki któremu możemy na dłużej utrzymać zainteresowanie klienta naszymi usługami i tym samym zwiększyć sprzedaż.

SMS API niweluje dystans między firmą a jej klientami

Zaletą korzystania z nowoczesnych narzędzi do wysyłki SMS-ów jest także pomoc w zmniejszeniu dystansu dzielącego firmę i jej klientów. Dzięki możliwości dostosowania treści wysyłanych wiadomości oferowaną przez Apifonica każdy SMS może zostać dowolnie spersonalizowany. Najczęściej w tym celu stosuje się zwroty osobiste do odbiorcy (m. in. użycie w tytule wiadomości jego imienia), dostosowanie treści SMS-a do konkretnej grupy wiekowej oraz informowanie o promocjach tych produktów, którymi konkretni klienci są szczególnie zainteresowani.

Wszystko to pozwala skutecznie zmniejszyć dystans dzielący firmę i jej klientów oraz pozytywnie wpływa na wyniki sprzedażowe. Ludzie, którzy lubią daną firmę lub markę są bowiem zdecydowanie bardziej skłonni dokonywać u niej zakupów.

SMS API jako skuteczne wsparcie kampanii reklamowych

Masowa wysyłka SMS-ów cieszy się coraz większą popularnością. Ogromne zainteresowanie nią wynika wprost z jej dużej skuteczności. Krótkie wiadomości tekstowe mają bowiem znacznie większe szanse dotarcia do klientów, są chętniej czytane od e-mailów oraz zdecydowanie więcej osób decyduje się na sprawdzenie proponowanej oferty oraz skorzystanie z niej poprzez dokonanie zakupu. Umiejętne wplecenie SMS-ów do kampanii reklamowej pozwala więc znacznie podnieść jej skuteczność oraz szybciej osiągnąć założone cele.

SMS API w Apifonica pozwala ponadto na masową wysyłkę SMS-ów do nawet bardzo licznych grup odbiorców. Ustalenie czasu wysyłki oraz możliwość dowolnej personalizacji treści wiadomości sprawia, że klient nie odbiera wiadomości, jako tradycyjnej reklamy zamiast tego traktując ją wskazówkę oraz pomoc w dokonywaniu zakupów.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
taśmy reklamowe
Taśmy reklamowe znajdują swoje zastosowanie...
Omnichannel
Prowadzenie sprzedaży w różnych kanałach – zarówno w interne...
Instagram
Chcesz wypromować swoją markę, ale nie wiesz, czy wybrać Ins...
Torby na zakupy
Torby na zakupy to akcesoria, które mamy przy sobie nie tylk...
słupy reklamowe
Skuteczna reklama może przyciągnąć klientów, ale i zwiększyć...