Karma dla małych psów

Czym karmić pieski małych ras?

Opublikowano: 18 stycznia 2022

Pieski małych ras cieszą się dziś bardzo dużą popularnością. Pinczery, yorki czy shiz tsu to idealni kompani do towarzystwa dla wszystkich miłośników psów, którzy np. mieszkają na niewielkim metrażu. Czym karmić takie czworonogi i gdzie kupimy odpowiednią dla nich karmę? Na te pytania odpowiadamy w naszym tekście.

Jest z czego wybierać

Jeśli zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych czworonożnych przyjaciół o niewielkich rozmiarach, warto dostosować dietę do ich gabarytów. Na rynku karmy dla czworonogów znajdziemy duży wybór różnorodnych produktów żywieniowych, które odpowiadają na najróżniejsze potrzeby psiaków. W sklepach zoologicznych dostępne są karmy suche i mokre w wielu wariantach smakowych i o różnych konsystencjach. Znajdziemy w nich też karmy przeznaczone dla psów borykających się z alergią lub nietolerancjami pokarmowymi, a nawet psie superfood! Producenci pożywienia dla czworonogów nie zapomnieli też o najmniejszych psiakach. Dlaczego warto zdecydować się na taką specjalną karmę dla małych psów?

Bogactwo smaków i aromatów

Podobne jak w przypadku wszystkich psiaków, również dieta tych najmniejszych powinna być odpowiednio zbilansowana i bazować na składnikach możliwie najlepszej jakości. Jak wiadomo, małe pieski to również mniejsze żołądki i większa częstotliwość spożywanych posiłków. Karma dla małych psów to świetny wybór, gdyż jest ona rozdrobniona i nie potrzeba jej dodatkowo kroić przed podaniem, co jest dużym ułatwieniem dla wszystkich opiekunów czworonogów. Podając małemu psiakowi taką specjalną karmę nie musimy obawiać się o zadławienie i problemy z pogryzieniem smacznych kąsków oraz ich trawieniem. Psy małych ras z uwagi na mniejszą aktywność fizyczną mogą być bardziej narażone na nadwagę i otyłość. Specjalna karma uwzględniająca gabaryty piesków pomoże przeciwdziałać gromadzeniu nadmiernych kilogramów.

Co znajdziemy w ofercie sklepów?

Jak już zostało powiedziane, oferta sklepów zoologicznych jest w dzisiejszych czasach naprawdę bogata. Opiekunowie czworonogów małych ras mogą wybierać pośród wielu karm mokrych i suchych. Jeśli chcemy nagrodzić naszego psiaka smaczną przekąską lub poszukujemy karmy o wyjątkowych walorach smakowych i najwyższej jakości, zwaną psim superfood – producenci karmy dla zwierząt również nam to umożliwiają. Warto czytać etykiety na opakowaniach produktów i postawić na wysokogatunkowe produkty, które nie zawierają w swoim składzie sztucznych barwników, aromatów czy szkodliwych ulepszaczy. Karma dla małych psów może być jednocześnie smaczna dla czworonoga i zdrowa!

Udostępnij ten post:  • Julia pisze:

    Nasza miała problem z trawieniem i odkąd używamy karmy weterynarynej to problem zniknął. Ta nam się super sprawdza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Pasta z orzechów laskowych
Pasta z orzechów laskowych ma ogromny potencjał zdro...
kuchna zero waste
W obecnych czasach, gdy półki sklepowe uginają się pod cięża...
Małgorzata Kuliga
Biznes to dla nas nie tylko zarobek, lecz przede wsz...
Opieka nad zwierzętami
Opieka nad zwierzętami wiąże...
sucha karma dla psów
Nie ma wątpliwości, że wybór odpowiedniej karmy dla naszego...