kosmetyki naturalne

Czym są kosmetyki naturalne?

Opublikowano: 2 marca 2022

Coraz częściej mówi się o kosmetykach naturalnych. Coraz więcej osób upatruje w nich rozwiązania problemów z cerą alergiczną i skłonną do podrażnień. Sporo osób też zdaje sobie sprawę z tego, że kosmetyków naturalnych można używać bez martwienia się o ich wpływ na przyrodę. Czym tak właściwie one są? Czym się charakteryzują? I co trzeba o nich wiedzieć?

Są przyjazne dla Ciała i środowiska

Kosmetyki naturalne są produkowane bez wykorzystania sztucznych i chemicznych dodatków. Takie produkty nie zawierają: parabenów, SLS, dodatków ropopochodnych, silikonów, parafin czy syntetycznych aromatów. Oczywiście znajdują się w nich olejki eteryczne, ale są one w pełni naturalne i mają pochodzenie roślinne. Kosmetyki naturalne są produkowane zgodnie z bardzo restrykcyjnymi normami. W Unii Europejskiej podlegają one pod kontrolę Komitetu Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy (ESCOP). To zadaniem tego komitetu jest wyznaczanie norm, jakie muszą być spełnione przez kosmetyki naturalne. To właśnie one gwarantują wysoką jakość produktów oraz są gwarantem tego, że środek rzeczywiście spełnia wymagane kryteria. Potwierdzeniem tego może być certyfikat Ecocert. Jego otrzymanie najczęściej jest udowodnione poprzez zamieszczenie odpowiedniego znaku na etykiecie produktu.

Bezpieczne dla człowieka

Nie ma wątpliwości, że działanie wielu substancji chemicznych na zdrowie człowieka jest dość kontrowersyjne. Często konieczne są wieloletnie badania, które kończą się stworzeniem długiej listy przeciwwskazań oraz możliwych skutków ubocznych. Z tego powodu wybieranie kosmetyków naturalnych może być świetnym pomysłem dla wszystkich, którym szczególnie zależy na własnym zdrowiu i świetnym wyglądzie. W końcu naturalne kosmetyki są równie skuteczne (a może nawet bardziej skuteczne) niż produkty konwencjonalne. Z racji tego, że kosmetyki są wchłaniane przez skórę i dostają się do organizmu, to trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Powinien on być dobrze przemyślany i wyselekcjonowany tak, by nie stanowił zagrożenia dla zdrowia. Skoro tak dużą uwagę przywiązujemy do swojej diety, to równie dużą powinniśmy przywiązywać do swojej pielęgnacji.

Kosmetyki, które się wyróżniają

Naturalne kosmetyki wyróżniają się na tle konwencjonalnych produktów. To jak wysokiej jakości domowy obiad przygotowany z warzyw z własnego ogródka porównany do gotowego dania z mikrofali. Tak duża różnica w jakości sprawia, że naturalne kosmetyki pomału wypierają inne rodzaje produktów. Nawet duże i znane marki decydują się na rozbudowywanie swojej oferty o kosmetyki, których skład jest bardziej eko. Warto zwrócić uwagę aż na trzy aspekty:
– zawartość naturalnych składników oraz zawartość tych, które pochodzą z upraw organicznych,
– testowanie na zwierzętach,
– zawartość składników pochodzenia zwierzęcego.

Nawet kosmetyki z jadem żmiii https://elementcosmetics.pl/series/kosmetyki-przeciw-zmarszczkom-mimicznym/  czy też ze śluzem ślimaka mogą być skomponowane w taki sposób, by ich produkcja i stosowanie nie wpływały negatywnie na jakiekolwiek organizmy żywe.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
naturalne kosmetyki
Najlepsze kosmetyki mają krótki skład, ponad 95% składników...
depilacja laserowa
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz popul...
Renata Michnowska
Przyszłość medycyny estetycznej to połączenie na...
Rockwell Razors
...
wypadanie włosów
Problem nadmiernego wypadania włosów jest powszechny. Mimo ż...