Menu
kryptowaluty

Czym są kryptowaluty i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Choć pierwsze kryptowaluty powstały już w 2008 roku, to jednak wciąż wiele osób nie do końca rozumie, czym w zasadzie są, a także czemu zawdzięczają swoją popularność i coraz większe, stale rosnące, zainteresowanie. Aby jednak zacząć swoją przygodę na rynku kryptowalut, należy wcześniej dowiedzieć się nieco na ich temat i przyswoić podstawy, które przybliżą nieco ich działanie.

O jakich ułatwieniach warto wiedzieć?

Wielu osobom wydaje się, że handel kryptowalutami polega na wpatrywaniu się w ekran przez wiele godzin dziennie, nieustannym śledzeniu wykresów, a także ręcznej sprzedaży i kupnie. Prawda wygląda jednak tak, że niewiele osób jest w stanie poświęcić tak dużo czasu na obserwację rynku i obrót kryptowalutami. Nie każdy również będzie chciał się tym zajmować ręcznie – jest to po prostu niezwykle angażujące i w obecnych czasach zdecydowanie lepiej jest powierzyć takie zadania oprogramowaniu.

Pattern Trader Bot – to platforma pozwalająca na zautomatyzowanie procesów na rynku kryptowalut. Jest to duże ułatwienie nie tylko dla osób, które posiadają już jakąś wiedzę, ale przede wszystkim dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem kryptowalutami. Nauka ma to do siebie, że jest czasochłonna – dzięki oprogramowaniom działającym na autopilocie, można niemalże od razu zacząć handel.

Czym jednak w ogóle są kryptowaluty?

Nowe osoby, które dopiero zaczynają interesować się tym tematem, mogą zastanawiać się, czym w ogóle są kryptowaluty. Okazuje się, że niczym innym aniżeli wirtualnymi pieniędzmi, które możliwe są do zdobycia między innymi za pomocą tradycyjnych pieniędzy. Istnieje również alternatywny sposób, a mianowicie samodzielne ich wykopanie. Do tego potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt, który poradzi sobie z takim zadaniem, a także spora ilość czasu. Początkujący „kopacze” czasem próbują swoich sił w wydobywaniu na swoich prywatnych urządzeniach – nie jest to jednak opłacalne przedsięwzięcie, bowiem komputery przeznaczone do codziennych, prostych zadań nie są w stanie poradzić sobie z tak zaawansowanymi operacjami, co przekłada się na brak jakiegokolwiek zysku oraz niezwykle duże zużycie prądu przez pracującą całą dobę maszynę.

Niezależnie jednak od tego, czy kryptowaluta została wydobyta samodzielnie, czy też kupiona – musi znajdować w jakimś bezpiecznym miejscu. Podobnie jak zwykłe pieniądze, kryptowaluty również przechowywane są w portfelach – z tą różnicą, że są to portfele wirtualne.

Kryptowaluta jako środek płatniczy?

Choć kryptowaluty są pieniędzmi wirtualnymi, to jednak według polskiego prawa nie są środkami płatniczymi. Oznacza to przede wszystkim to, że na ten moment niemożliwe jest zapłacenie za produkt lub usługę przy użyciu kryptowaluty. Prawdopodobnie taki stan rzeczy się utrzyma, bowiem kryptowaluty nie są pod kontrolą ani banków centralnych, ani państwowych organów finansowych. Niemniej jednak mogą one podlegać handlowi elektronicznemu, co dla wielu okazuje się być doskonałym sposobem nie tylko na pomnażanie swojego majątku, ale również jego zabezpieczenie. Coraz więcej osób interesuje się rynkiem kryptowalut, coraz rzadziej korzystając z lokat czy obligacji.

Należy jednak pamiętać, że handel oprócz sporych korzyści, niesie za sobą również pewne ryzyko, którego warto być świadomym. Ci bardziej doświadczeni wiedzą, kiedy jest odpowiedni czas, aby kupić lub sprzedać. Ci mniej doświadczeni powinni jednak nabyć nieco wiedzy lub skorzystać z odpowiedniej platformy, która pomoże im w postawieniu pierwszych kroków na rynku kryptowalut.

O czym warto pamiętać, chcąc zacząć inwestować?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ceny kryptowalut zmieniają się na bieżąco – w czasie rzeczywistym. Wielokrotnie zdarzyło się, że kryptowaluty w niezwykle krótkim czasie potrafiły wygenerować naprawdę wysokie spadki, a także wzrosty cen. Konieczne jest więc baczne obserwowanie kursów, cierpliwość oraz odpowiednia ilość wiedzy lub pomoc oprogramowania, które ułatwi stawianie pierwszych kroków na rynku kryptowalut.

Justyna Grzesiak – materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022