Menu
płyn do jamy ustnej

Czym się sugerować wybierając płyn do jamy ustnej?

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jest nieodzownym elementem codziennych zabiegów higienicznych. Oferta płynów do jamy ustnej, dostępnych na rynku, jest teraz bardzo szeroka, co może sprawiać, że znalezienie tego, który pasuje się do konkretnych potrzeb nie będzie takie łatwe. Wybielający, przeciwgrzybiczy czy o działaniu znieczulającym – jak wybrać ten odpowiedni i na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Jak wybrać płyn do jamy ustnej?

Pamiętaj, że płyn nie zastąpi codziennego szczotkowania i nitkowania zębów, natomiast doskonale uzupełni codzienną rutynę dbania o jamę ustną i pozwoli uporać się dolegliwościami, które Ci dokuczają. Aby dowiedzieć się, jaki produkt będzie odpowiedni, odpowiedz sobie na pytanie o własne oczekiwania i potrzeby. I tak na przykład, jeśli chcesz odświeżyć oddech, w Twojej pielęgnacji może znaleźć się kosmetyczny płyn do płukania jamy ustnej, idealny do codziennego stosowania. Przeciwgrzybiczy, przeciwzapalny, dla dzieci czy taki stosowany przy paradontozie to już bardziej specjalistyczne produkty, skierowane do konkretnych odbiorców, którzy szukają rozwiązań o potwierdzonej skuteczności i sprawdzonych składników aktywnych.

Moc tkwi w składzie!

Wnikliwe czytanie etykiet pozwoli sprawdzić, czy dany produkt jest dobrze dopasowany do Twoich potrzeb. W składzie płynów do jamy ustnej możesz znaleźć ksylitol i fluorek sodu, które będą stanowić ochronę przed próchnicą, a także np. olejek szałwiowy o działaniu antybakteryjnym. Właściwie dobrane kompozycje olejków mają pozytywny wpływ na florę bakteryjną i łagodzą ewentualne stany zapalne jamy ustnej. Także wyciągi z kory dębu i rumianku wykazują działanie przeciwzapalne, natomiast płyny z zawartością tymolu i eukaliptolu mogą zminimalizować odkładanie płytki nazębnej. Składniki będą kluczowe dla zniwelowania problemu, z którym się borykasz, dlatego tak ważne jest, by wybierać produkt dopasowany do Ciebie. Producenci stworzyli gotowe kompozycje, które są odpowiedzią na potrzeby współczesnego odbiorcy. Poniżej prezentujemy najważniejsze rodzaje płynów do jamy ustnej:

  • Płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach przeciwgrzybiczych

Jednym ze składników, który wykazuje działanie przeciwgrzybicze jest chlorheksydyna.

Płyny o właściwościach przeciwgrzybiczych są dostępne w aptekach, mają działanie lecznicze i są skierowane do osób, które walczą z grzybicą jamy ustnej zwanej również kandydozą. Odpowiednio dobrany płyn do płukania jamy ustnej będzie wspierał leczenie tych przykrych dolegliwości i pomoże szybciej uporać się z problemem.

  • Płyn do zadań specjalnych

Stany zapalne, afty, a nawet paradontoza czy odleżyny w jamie ustnej – odpowiednio skonstruowane formuły płynu do jamy ustnej uporają się nawet z takimi problemami. W aptekach znajdziesz także specjalistyczne płyny z zawartością benzokainy, która ma działanie znieczulające. Takie rozwiązanie jest dostępne np. w produkcie Dentosept A, o którym więcej informacji znajdziesz na stronie: https://efektdentoseptu.pl/dentosept-a/

  • Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci

Ten element codziennej rutyny pielęgnacji zębów nie tylko doskonale uzupełni zabiegi higieniczne, ale również pozwoli nauczyć najmłodszych zdrowych nawyków. Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci to zwykle produkt o przyjemnym, owocowym smaku, który jednocześnie skutecznie dba o higienę i dociera do powierzchni, które maluch mógł pominąć w pielęgnacji zębów. Ważne, aby o higienę jamy ustnej dbać już u niemowlaków, szczególnie podczas ząbkowania, które daje się maluchowi we znaki i sprawia, że dziąsła bolą i swędzą, a w następstwie pojawia się brak apetytu. Odpowiednio dobrany płyn do płukania jamy ustnej stosowany już w dzieciństwie nie tylko pomoże w codziennym dbaniu o zęby, ale również zadba o zdrowy uśmiech w przyszłości.

Płyn do jamy ustnej – dlaczego warto je stosować?

Nie tylko po wizycie u dentysty czy w razie schorzeń z jamą ustną – płynów warto używać regularnie, a kontrolując dokładnie potrzeby zębów czy dziąseł możemy dobrać produkt szyty na miarę. Płyny uzupełniają rutynę związaną z higieną jamy ustnej, a zastosowane pomiędzy szczotkowaniami, przywrócą również świeży oddech i odpowiednie pH. Taki produkt, przede wszystkim, dotrze w miejsca trudno dostępne, w których częściej pojawiają się próchnica i choroby jamy ustnej. Wybierz odpowiedni płyn dla siebie i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021