DACH BUD

DACH BUD – budujemy zdrowo

Opublikowano: 4 listopada 2015

Cechą wyróżniającą nas na wrocławskim rynku deweloperów jest fakt, iż budujemy metodą tradycyjną z materiałów ceramicznych.

Zakup mieszkania to zazwyczaj inwestycja na całe życie, więc musi być nie tylko przemyślana, lecz także sprawdzona pod każdym względem. Czego dowiadują się o państwu potencjalni klienci, którzy robią research deweloperów, i co jednocześnie przekonuje ich do wyboru właśnie państwa inwestycji?

Jan Chorostkowski DACH BUD

Jan Chorostkowski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o. z Wrocławia

– Z uwagi na fakt, że zakup mieszkania to inwestycja na całe życie, nasi klienci chcą być absolutnie pewni, że nie popełnią żadnego błędu przy zakupie wymarzonego mieszkania. PBO DACH BUD Sp. z o.o. daje właśnie taką pewność. Firma istnieje na rynku deweloperskim już 30 lat, mamy swoją ugruntowaną pozycję w sektorze budownictwa mieszkaniowego. Mamy szerokie grono zadowolonych klientów, które stale się poszerza. Wracają oni do nas przy kolejnych inwestycjach, dokonując zakupu mieszkania z czego jesteśmy niezwykle dumni i co nas bardzo cieszy. Gwarantujemy klientom, że bez obaw mogą kupować u nas wymarzone „M”, oraz że będą tym zakupem usatysfakcjonowani.

Cechą wyróżniającą nas na wrocławskim rynku deweloperów jest fakt, iż budujemy metodą tradycyjną z materiałów ceramicznych, których stosowanie bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie, co zostało naukowo udowodnione. Obecnie bardzo modne jest wszystko co zdrowe, a my budujemy zdrowo od zawsze. Ponadto staramy się, aby nasze inwestycje miały funkcjonalne i praktyczne mieszkania, duże balkony lub tarasy, oraz aby wizualnie były atrakcyjne, i to wszystko za przystępna cenę. Stawiamy przede wszystkim na rzetelność i uczciwość, której – niestety – w obecnych czasach jest niewiele. Myślę, że są to cechy, które nas wyróżniają i które doceniają nasi klienci.

O renomie każdej firmy, szczególnie budowlanej, świadczy jej portfolio. Który z dotychczasowych projektów określiłby pan mianem „perełki”?

– Ciężko jest mi wytypować „perełkę”, ponieważ jestem dumny ze wszystkich naszych inwestycji. Każda z nich wniosła coś nowego, co z kolei znalazło odzwierciedlenie w kolejnych realizacjach. Wynika to z faktu, iż okres transformacji przyczynił się do wielu zmian. Pojawiły się nowe materiały i technologie, które oczywiście stale się zmieniają. Jednak nasza firma od zawsze bazuje na metodzie tradycyjnej i niezmiennie budujemy z materiałów ceramicznych, co nie oznacza oczywiście, że nie idziemy z postępem. Bardzo dużą uwagę przykładamy do sugestii naszych klientów, badamy rynek i jego zapotrzebowanie. Na swoim koncie mamy sporo zrealizowanych inwestycji, którymi bez obaw możemy się pochwalić. Obecnie w swojej ofercie posiadamy mieszkania w budynkach wielorodzinnych przy ul. Lotniczej, Krzyckiej i Kminkowej, a także Osiedle Grawerskie we Wrocławiu – 49 domów jednorodzinnych wolnostojących i w zabudowie bliźniaczej.

Czy zgadza się pan ze stwierdzeniem, że DACH BUD kształtuje gospodarczy krajobraz Wrocławia?

– Zdecydowanie zgadzam się z takim stwierdzeniem, chociażby z tego względu, że przez 30 lat naszej działalności dokonaliśmy zabudowy niemalże całych dzielnic Wrocławia. W zasadzie mogę powiedzieć, iż wybudowaliśmy mieszkania w każdej części Wrocławia, zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach – w sumie jest ich 6292, do tego dochodzą lokale usługowe – 112, miejsca parkingowe – 3422 – i 227 garaże indywidualne. Jesteśmy rozpoznawalnym deweloperem, rzetelnym i godnym zaufania, ale też chętnie polecanym przez naszych klientów, co nas wyjątkowo cieszy. Wracają oni do nas przy okazji kolejnych inwestycji, co świadczy o tym, iż naprawdę jesteśmy na właściwym miejscu i dobrze wykonujemy swoją pracę.

Przy okazji chciałbym nadmienić, iż DACH BUD wpisał się również w pewnym stopniu w krajobraz kulturowy Wrocławia poprzez sponsoring Wratislavia Cantans i wielu przedstawień Opery Dolnośląskiej.

Statuetka VIP Biznesu po raz kolejny trafiła w ręce wspaniałych osób, wśród których jest i pan – człowiek, który z właściciela niewielkiej firmy remontowej stał się prezesem dużego przedsiębiorstwa. Czy ciężka praca wystarczy, aby osiągnąć taki sukces?

– Stworzenie firmy o tak ugruntowanej pozycji, jaką mamy obecnie, kosztowało mnie dużo wyrzeczeń, zdrowia i wysiłku. Nieustanna ciężka praca, stawianie celów i konsekwentne ich realizowanie to jedna strona sukcesu. Ważne jest, aby nie zapominać o ludziach, z którymi współpracujemy na co dzień, którzy razem ze mną realizują założenia i plany. Ważne są również dobre relacje z władzami Wrocławia. Jestem przekonany, że miastu też zależy, aby taka firma jak nasza funkcjonowała na lokalnym rynku.

W kierowaniu firmą starałem się zawsze myśleć krok do przodu, natychmiast reagowałem na zmieniające się prawo i warunki ekonomiczno-gospodarcze. Najważniejsza jednak w życiu jest uczciwość, która przekłada się na relacje zarówno z ludźmi, jak i z instytucjami. Bez uczciwości człowiek daleko nie zajdzie, bo prędzej czy później potknie się i może już nie wstać. Moim mottem życiowym jest: „Rzetelność i uczciwość się opłaca!”. Jestem niezwykle wdzięczny, a zarazem dumny, z wyróżnienia VIP Biznesu 2015. Droga, którą obrałem i przebyłem przez te 30 lat, jak i ciężka codzienna praca były dobre i właściwe.

Rozmawiała Justyna Franczuk

04-11-2015

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Magdalena Nowak
Warto być uczciwym, robić swoje mimo przeciwności lo...
MEDORA
O tym, że wygląd lekarzy jest niezwykle ważny w ich...
Jan Chorostkowski
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD to fi...
Beata Drzazga
Zależy mi na ludziach, którzy podzielają moje wartoś...
Anna i Czesław Kolisz z redaktorem naczelnym "Magazynu VIP" - Mariuszem Gryżewskim na Gali VIP 2018
ANKOL to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży lotnicz...