Jan Chorostkowski

DACH BUD – Szerokie uznanie dla inwestycji i działań pozabiznesowych

Opublikowano: 10 listopada 2019

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD to firma z ponad 34-letnią tradycją, zarządzana przez Jana Chorostkowskiego, który stworzył i rozwinął ją w jedną z największych firm deweloperskich na Dolnym Śląsku. Jego działania znacząco wpłynęły na kształtowanie krajobrazu Wrocławia i regionu

PBO DACH BUD może poszczycić się wieloma wspaniałymi inwestycjami, zmieniającymi oblicze Wrocławia, do których należą: osiedle na Psim Polu w północno-wschodniej części miasta, liczące łącznie 2900 mieszkań, najbardziej rozpoznawalny budynek przy ul. Kromera/Toruńskiej/Giżyckiej z blisko 500 mieszkaniami, budynki na Krzykach przy ul. Partynickiej, Rodzinnej, Przyjaźni czy Krzyckiej, zabudowa kwartału przy ul. Kościuszki/Dąbrowskiego w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego, 12-piętrowy budynek mieszkalny przy ul. Lotniczej, Balonowej i wiele innych.

W 2017 r. spółka DACH BUD zrealizowała w sercu miasta prestiżowy apartamentowiec przy ul. Wyszyńskiego, vis à vis historycznego Ostrowa Tumskiego i Ogrodu Botanicznego. Aktualnie trwa realizacja dużego osiedla w okolicach ul. Kminkowej, gdzie już zamieszkało 470 rodzin, a docelowo powstanie 1500 wygodnych mieszkań. Spółka ma na swoim koncie także budynki mieszkalne w Sobótce, Kamiennej Górze i Oławie.

Jan Chorostkowski

Prezes Jan Chorostkowski odbiera nagrodę Excellence in Quality, Cannes.

Za swoją działalność prezes Jan Chorostkowski nieustannie odbiera wyrazy uznania. Jako donator Uniwersytetu Wrocławskiego został uhonorowany przez rektora tej uczelni nagrodą „Złotego Szermierza”. W 1999 r. został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 2000 r. Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. W 2003 r. Rada Miejska wyróżniła Jana Chorostkowskiego „Nagrodą Wrocławia” za całokształt pracy na rzecz miasta.

W 2015 r. otrzymał zaszczytny tytuł „Ikony Biznesu Wrocławia”, nadany przez Wrocławską Izbę Gospodarczą za lokalny patriotyzm i kulturę biznesową liderów rynku, przedsiębiorców, którzy budowali gospodarkę wolnorynkową. Wśród licznych nagród i wyróżnień należy wymienić m.in.: sześciokrotne uzyskanie Dolnośląskiego Certyfikatu Gosporarczego. W 2016 r. spółce zostały przyznane kolejne wyróżnienia: Dolnośląska Nagroda Gospodarcza oraz tytuł „Pracodawcy Roku w Budownictwie”, nadany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Firma otrzymała również tytuły: „Diament Forbsa” 2009 zdobyty w niezależnym rankingu miesięcznika „Forbes”. Spółka została odznaczona także godłem Budowlana Firma Roku oraz trzykrotnie otrzymała certyfikat Deweloper Roku. Przez 5 lat prezes Jan Chorostkowski tytułowany był przez „Magazyn VIP” „VIP-em Biznesu”.

Prezes Jan Chorostkowski odbiera nagrodę Excellence in Quality, Cannes

Prezes Jan Chorostkowski odbiera nagrodę Excellence in Quality, Cannes

W 2019 r. znalazł uznanie na światowych rynkach, odbierając w Mediolanie odznaczenie Managera Roku, a także licencję Best Enterprise in the field of construction (Najlepszego Przedsiębiorstwa w Dziedzinie Budownictwa), a we francuskim Cannes licencję Excellence In Quality (Doskonałość w Jakości), nadawaną przez EBA Global (Europejskie Zgromadzenie Biznesu) z siedzibą w Oxfordzie. Jan Chorostkowski stał się także 142. członkiem Klubu Liderów tej organizacji. Jednocześnie został nominowany do tytułu „Honorary Professor Of Academic Union, Oxford” (honorowego profesora Unii Akademickiej w Oksfordzie). Centralne uroczystości nadania zaszczytnego tytuły odbędą się 17 grudnia w Oksfordzie, w Wielkiej Brytanii.

Jan Chorostkowski to postać trwale wpisująca się w życie kulturalno-biznesowe Wrocławia. Jest również znanym mecenasem rożnych wydarzeń kulturalnych. Od 1999 r. pełni zaszczytną funkcję konsula Republiki Bułgarii. Kieruje placówką dyplomatyczną we Wrocławiu. W 2018 r. otrzymał najwyższe odznaczenie Prezydenta Republiki Bułgarii nadawane cudzoziemcom, jakim jest Jeździec Madarski. To ogromne wyróżnienie zostało mu przyznane za wybitne zasługi na rzecz wzmacniania i rozwoju stosunków bułgarsko-polskich. Jest ono także dowodem uznania dla wzorowej pracy bułgarskiej placówki konsularnej.

Szerokie uznanie dla działań Jana Chorostkowskiego potwierdza jego ogromny wkład w kształtowanie obrazu miasta i Dolnego Śląska. Wybudowane przez firmę osiedla stanowią rozpoznawalną zabudowę Wrocławia i Dolnego Śląska. Działania kulturalno-biznesowe ukazują Jana Chorostkowskiego jako człowieka otwartego na współpracę, szybkiego w działaniu, wszechstronnego i mającego dobrą intuicję biznesową. Przy skuteczności w zakresie zarządzania i znajomości branży deweloperskiej jest człowiekiem wrażliwym na ludzką krzywdę, któremu nieobca jest empatia. Jego model działania i zarządzania firmą z licznymi sukcesami na przestrzeni lat – mimo różnych warunków gospodarczo-politycznych – stał się kompendium wiedzy dla przyszłych pokoleń.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Magdalena Nowak
Warto być uczciwym, robić swoje mimo przeciwności lo...
MEDORA
O tym, że wygląd lekarzy jest niezwykle ważny w ich...
Beata Drzazga
Zależy mi na ludziach, którzy podzielają moje wartoś...
Anna i Czesław Kolisz z redaktorem naczelnym "Magazynu VIP" - Mariuszem Gryżewskim na Gali VIP 2018
ANKOL to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży lotnicz...
Gala VIP
Gala VIP to coroczne wydarzenie, podczas którego na nagrodę...