DACH BUD - wizualizacja.

DACH BUD – niezwykły człowiek i jego firma

Opublikowano: 27 września 2018

Jan Chorostkowski jest założycielem i właścicielem wrocławskiej firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD. Zarządza nią od ponad 32 lat, pełniąc funkcję prezesa Zarządu. Jego cechy charakteru to zdecydowanie, perfekcyjność, wszechstronność, szybkość w działaniu, trafność w podejmowaniu decyzji, intuicja biznesowa i prawość. Można o nim powiedzieć, że jest człowiekiem wrażliwym na ludzką krzywdę, empatycznym i szlachetnym.

Początkowym profilem działalności firmy Jana Chorostkowskiego były prace remontowo-budowlane w budownictwie mieszkaniowym. Obecnie wiodącą branżą Spółki jest budownictwo mieszkaniowe, prowadzone w oparciu o zasady polityki deweloperskiej, a sama firma uznawana jest wśród klientów za najbardziej znanego dewelopera we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Jan Chorostkowski – laureat wielu nagród

Jan Chorostkowski - DACH BUD

Jan Chorostkowski

Jan Chorostkowski jest wieloletnim praktykiem budowlanym, laureatem wielu nagród i wyróżnień, a także inicjatorem budownictwa czynszowego we Wrocławiu. Jest autorem książki pt. „(To) działanie przynosi sukces”, w której dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem i rozwijaniem firmy. Jako kontynuacja tej publikacji powstaje kolejna – pt.: „Od cegły glinianej do współczesności”, która stanowi kompendium wiedzy na temat budownictwa i materiałów budowlanych. Jan Chorostkowski jest także autorem wielu publikacji na tematy związane z budownictwem w prasie fachowej.

Jako donator Uniwersytetu Wrocławskiego został uhonorowany przez Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego nagrodą „Złotego Szermierza”.

W latach 1998–2000 był radnym Rady Miejskiej Wrocławia oraz członkiem Komisji Inicjatyw Gospodarczych, Komisji Gospodarki Komunalnej oraz Komisji Promocji Miasta Wrocławia i Współpracy z Zagranicą. W roku 1999 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 2000 roku Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

W 2003 r. Rada Miejska wyróżniła Jana Chorostkowskiego „Nagrodą Wrocławia” za całokształt pracy na rzecz miasta. W roku 2015 nadano mu z kolei zaszczytny tytuł Ikony Biznesu Wrocławia. To wyróżnienie zostało przyznane przez Wrocławską Izbę Gospodarczą, która w ten sposób doceniła lokalny patriotyzm i kulturę biznesową liderów rynku – przedsiębiorców, którzy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali jeszcze w czasach poprzedzających epokę gospodarki wolnorynkowej.

Należy podkreślić, że Jan Chorostkowski to także człowiek o wielkim sercu.

Od lat z dużym zaangażowaniem poświęca się działalności charytatywnej, kierowanej do szerokiego gremium instytucji, organizacji i osób fizycznych. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych za pomoc ludziom najuboższym i najbardziej potrzebującym, w szczególności dzieciom.

Jan Chorostkowski to postać trwale wpisująca się w życie kulturalno-biznesowe Wrocławia. Jest również znanym mecenasem różnych wydarzeń kulturalnych. Od 1999 r. pełni zaszczytną funkcję Konsula Republiki Bułgarii. Kieruje placówką dyplomatyczną we Wrocławiu. W 2018 r. otrzymał najwyższe odznaczenie Prezydenta Republiki Bułgarii nadawane cudzoziemcom, jakim jest Jeździec Madarski. To ogromne wyróżnienie zostało mu przyznane za wybitne zasługi na rzecz wzmocnienia i rozwoju stosunków bułgarsko-polskich – jest także dowodem uznania dla wzorowej pracy bułgarskiej placówki konsularnej.

Rok 1999 to także czas dynamicznego rozwoju firmy pod względem liczby oddawanych rokrocznie do użytku mieszkań.

Firma PBO DACH BUD, przy udziale zatrudnianych przez siebie brygad budowlanych, wznosi w niewiarygodnie szybkim tempie inwestycję za inwestycją. Budynki „rosną w oczach”, budząc powszechne uznanie. W tych czasach firma dysponuje własnym parkiem maszynowym, zapleczem technicznym i bazą transportową.

W 2005 r., dostrzegając duże zapotrzebowanie na trudnodostępne materiały budowlane, Jan Chorostkowski podjął decyzję o zakupie Cegielni „Leszczyna” w Kłodzku. Pozwoliło to w sposób harmonijny dostarczać cegłę własnej produkcji na budowy prowadzonych przez firmę inwestycji mieszkaniowych, a także z przeznaczeniem do sprzedaży. Zrobił to z pełną świadomością, wiedząc, jak zdrowy jest to materiał budowlany i jak wpływa na zdrowie człowieka.

Firma realizuje śmiałe i duże pod względem liczby mieszkań inwestycje, trwale ugruntowując swoją wysoką pozycję wśród wrocławskich deweloperów i firm budowlanych.

Największe z nich to osiedle na Psim Polu przy ul. Poleskiej, Litewskiej, Gorlickiej oraz Miłostowskiej i Czernickiej, gdzie łącznie zamieszkało blisko 2900 rodzin. Z kolei budynek przy ul. Kromera/Toruńskiej/Giżyckiej, liczący prawie 500 mieszkań z dużym zapleczem handlowo-usługowym, jest do dziś, ze względu na swoją lokalizację oraz ciekawą formę, jedną z najbardziej rozpoznawalnych brył architektonicznych północnej części Wrocławia.

Działalność deweloperska

W 2012 roku prezes Jan Chorostkowski zmienił formę funkcjonowania firmy i skupił się wyłącznie na działalności deweloperskiej. Spółka stała się deweloperem, który na zakupionych przez siebie gruntach zleca realizację inwestycji generalnym wykonawcom. Powstały wówczas budynki mieszkalno-usługowe przy ul. Dąbrowskiego, ul. Przyjaźni, osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej Osiedle Grawerskie czy budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Krzyckiej.

Realizowane w systemie generalnego wykonawstwa inwestycje poddawane były i są stałej kontroli inwestorskiej, w szczególności pod kątem utrzymania wysokiej jakości i terminowości wykonywanych obiektów. System ten pozwolił powiększyć skalę działalności firmy o kilka realizowanych projektów jednocześnie.

Równolegle firma prowadzi inwestycje w różnych częściach Wrocławia. Niedaleko Stadionu Miejskiego powstał 13-kondygnacyjny budynek mieszkalny przy ul. Lotniczej – 177 mieszkań – natomiast w centralnej części osiedla Brochów powstało kolejnych 227 lokali.

Aktualne przedsięwzięcia

Sporym przedsięwzięciem jest aktualnie budowa kolejnego dużego osiedla mieszkaniowego we Wrocławiu – na Lipie Piotrowskiej. Budynki mieszkalne ze względu na swój rozmiar budowane są etapowo. Zrealizowane zostały już trzy etapy, które pozwoliły zamieszkać tam 470 rodzinom. Obecnie trwa budowa IV etapu, podczas którego powstaną kolejne 293 wygodne mieszkania, z zielonymi tarasami w kondygnacji parteru, każde z indywidualnym miejscem parkingowym w garażu. Atutem osiedla jest ciekawie zaprojektowana i wykonana zielona przestrzeń, umilająca rodzinne spacery, a sielankowe otoczenie osiedla umożliwia odpoczynek z dala od zgiełku miasta. Prezes firmy planuje wybudować tu łącznie blisko 1500 mieszkań.

W 2017 roku Spółka oddała do użytku prestiżowy apartamentowiec o podwyższonym standardzie. Mieści się on przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Usytuowany jest w samym sercu Wrocławia, vis-à-vis historycznego Ostrowa Tumskiego oraz Ogrodu Botanicznego.
DACH BUD

Apartamentowiec – ul. Wyszyńskiego, Wrocław

Klienci naszej Spółki niezmiennie obdarzają nas ogromnym zaufaniem, doceniając przejrzystość działania i uczciwość firmy, i chętnie korzystają z naszej bogatej oferty. Przychodzą do nas już kolejne pokolenia zachęcane przez rodziców, którzy byli naszymi klientami – mówi Jan Chorostkowski.

W 1986 roku rozpocząłem we Wrocławiu działalność budowlaną. Przez lata mojej pracy starałem się stworzyć firmę efektywnie zarządzaną, opartą na najwyższej jakości, rzetelności, kulturze biznesowej i zasadach etyki.

Dzięki temu udało mi się zbudować jedną z największych firm deweloperskich we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Przez ten czas firma funkcjonowała pod rządami różnych systemów polityczno-gospodarczych, jednak udawało mi się stawiać czoła wielu transformacjom i dotykającym nasz kraj kryzysom gospodarczo-ekonomicznym. PBO DACH BUD to dziś najbardziej rozpoznawalny deweloper na Dolnym Śląsku, działający dynamicznie i z ogromnym rozmachem pod względem liczby realizowanych rokrocznie inwestycji mieszkaniowych. Jestem niezmiernie dumny z miejsca, jakie zajmuje dziś moja firma na wrocławskim rynku mieszkaniowym. Potwierdza to fakt, że droga, jaką obrałem i przebyłem przez tych ponad 30 lat, jest dobra i właściwa.

Jan Chorostkowski jest przykładem na to, jak odpowiedzialna, ciężka i uczciwa praca przynosi wspaniałe efekty i sukcesy. Jego fenomen, jako człowieka, pokazuje, jak rozbudować małą kilkuosobową firmę do obecnych rozmiarów i pozycji. Niebezpodstawnie nazwany Ikoną Biznesu, stawiany jest jako przykład i wzór nowoczesnego, europejskiego przedsiębiorcy i menedżera.

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...