Menu

Daj dobry przykład swojej córce, czyli jak kształtować gust od najmłodszych lat

Nie słuchaj matki, babki i teściowej – to nie prawda, że obojętnie w co ubierzesz swoją córkę! Może i zniszczy, podrze lub ubrudzi przygotowane przez Ciebie ubranie, ale nim to zrobi, na pewno wielokrotnie przejrzy się w lustrze lub wymieni uwagami z koleżankami z podwórka. Pamiętaj, to Ty kształtujesz jej gust! Poniżej podpowiadamy, czym powinnaś się kierować wybierając garderobę dla córki.

Nie da się ukryć, moda dziecięca jest droga, dlatego warto od czasu do czasu odwiedzić second handy lub przejrzeć oferty sklepów internetowych. Niekiedy w sieci można dostać ubrania nawet o połowę tańsze niż w salonach stacjonarnych, a stali klienci mogą liczyć na bardzo wysokie zniżki. Jednak nie cena powinna być dla Ciebie głównym kryterium. Najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo! Bluzka czy spodnie nie mogą krępować ruchów Twojej córki – zawsze zabieraj ją na zakupy, tak żeby mogła ubranie przymierzyć! Pamiętaj też o sprawdzaniu metek! Współcześnie bardzo rzadko zdarzają się ubrania zawierające niebezpieczne substancje (choć na te „made in China” trzeba uważać), ale lepiej dmuchać na zimne!

Przede wszystkim kolory

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystko, co podoba się Tobie, przypadnie do gustu Twojej córce. Na zakupach namawiaj ją (choć może wcale nie będziesz musiała?) na kolorowe kreacje! Czerń, biel, beże czy szarości pasują dorosłym, dzieci zdecydowanie lepiej prezentują się w żywych i intensywnych odcieniach. Jeśli Twoja córka chce bluzkę w kwiaty lub marynarskie pasy, a pidżamę z motywem ulubionej bohaterki z bajki – nie wahaj się,! Dzieciństwo to najlepszy czas na „wyrobienie” sobie gustu.

Pamiętaj o specjalnych okazjach

U wielu rodziców wciąż pokutuje przekonanie, że nie ważne, co dziecko ma na sobie, bo i tak to zniszczy lub wyrośnie. Nieprawda! Chcesz nauczyć swoją córkę dobrze się ubierać? Pokaż jej, że na każde okazje obowiązuje inny strój! Zostałyście zaproszone na urodziny lub wesele? Koniecznie wybierz dla niej sukienkę, np. którąś z dostępnych na https://www.limoda.pl/Produkty/Mama-i-Corka i odpowiednie buty. Podobnie w przypadku szkolnych apeli lub wyjść do teatru – zawsze powtarzaj jej, że na takie uroczystości obowiązują pewne normy ubioru, a ich złamanie jest ogromną gafą i oznaką braku kultury. Pamiętaj też o wakacyjnych wypadach – niech Twoja córka od najmłodszych lat ma swój stój kąpielowy (nikt nie chce oglądać golasów nad morzem, a wielu rodziców o tym zapomina) i okulary przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021