DANUTA STANKIEWICZ – Żyjemy, póki mamy marzenia

Opublikowano: 13 grudnia 2018

O tym, że jest „kolorowym ptakiem”, nikogo przekonywać nie trzeba – wystarczy spojrzenie na jej włosy i strój, i wszystko staje się jasne. Jest artystką niepokorną i nietuzinkową, choć – jak sama mówi – wielkiej kariery nie zrobiła. A może to tylko kokieteria, bo jej dokonania świadczą o czymś zupełnie innym? Mimo upływu czasu, działa z werwą, bo nadal ma zbyt dużo planów i marzeń, aby odejść na emeryturę

Rozmawia LIDIA DRABAREK

Znamy się od wielu lat, nasze spotkanie proponuję więc rozpocząć od wspomnień. Czy jak większość artystów od zawsze wiedziałaś, że chcesz śpiewać?

Danuta Stankiewicz

Danuta Stankiewicz

Danuta Stankiewicz – Jak większość dzieci brałam udział w różnego rodzaju prezentacjach artystycznych, m.in. recytowałam wierszyki i śpiewałam piosenki na rodzinnych uroczystościach. Robiłam to spontanicznie i cieszyły mnie pierwsze brawa. Kiedy w wieku siedmiu lat zapytano mnie, kim będę, jak dorosnę, z przekonaniem odpowiedziałam: „Zostanę piosenkarką”. Byłam konsekwentna w stosunku do tego dziecięcego zapewnienia, po szkole podstawowej skończyłam średnią szkołę muzyczną, a następnie konserwatorium im. Fryderyka Chopina.

Potem rozpoczęłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, na wydziale menadżerskim dla twórców związanych ze sceną.

Danuta Stankiewicz – Bardzo ważnym etapem mojej dalszej nauki było półroczne stypendium artystyczne we Francji. Tam nie tylko rozszerzyłam wiedzę teoretyczną, lecz także rozpoczęłam naukę praktyczną realizacji na scenie. Śpiewanie dla publiczności, ponad 10 tys. koncertów, występy w ponad 30 krajach świata – to są moje największe doświadczenia przez 37 lat pracy artystycznej.

Zawód, który wykonujesz, jest bardzo trudny i stresujący. Przynosi blaski, ale przecież nie brakuje w nim też trudnych momentów. Trema towarzyszy każdemu wyjściu na scenę, choć kiedy słychać i widać pozytywny czy wręcz euforyczny odbiór publiczności, daje to ogromną radość. Powiedz nam, co jest najtrudniejsze w tej pracy? Czy kiedykolwiek miałaś wątpliwości co do właściwości wyboru drogi zawodowej?

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ada Jakimowicz
W dobie dynamicznego rozwoju technologii, sztuczna inteligen...
Kate Dąbrowska
Kate Dąbrowska współpracuje z doświadczonymi muzykam...
Radosław Piwowarski
Nigdy – przysięgam! − nie robiłem nic dla nagród, po...
Chord
Szukając perfekcyjnego dźwięku, warto zwrócić uwagę na jakoś...
Marcin Bańcerowski
Wina owocowe są naturalnym konkurentem win gronowych...