Menu
Dbanie o brodę zimą

Dbanie o brodę zimą, jak robić to dobrze?

Zima to czas, w którym szczególnie musimy o siebie dbać. Im bujniejszy zarost, tym więcej problemów o tej porze roku. Na szczęście przy odpowiedniej pielęgnacji nawet dotkliwy mróz nie będzie nam straszny.

Dbanie o brodę zimą zaczyna się jeszcze przed wyjściem z domu!

Jedną z rzeczy, w którą naprawdę warto się wyposażyć jest olejek do brody. Być może zauważyłeś, że w okresie zimowym włosy są znacznie bardziej łamliwe. Możesz temu jednak łatwo zaradzić, jeśli przed wyjściem na mróz dobrze nawilżysz swój zarost. Wówczas nie tylko nadasz swojej brodzie ładnego połysku, ale również uzyskasz tak potrzebną w aktualnych warunkach sprężystość. Olejek możesz nakładać nie tylko przed opuszczeniem mieszkania, ale również tuż po powrocie.

Jeśli nasza broda jest już dobrze naoliwiona, kolejnym dobrym rozwiązaniem będzie osłonięcie naszej szyi oraz ust chustą lub szalikiem. Dzięki temu naszym włosom będzie cieplej, co również przyczyni się do zdecydowanie mniejszej łamliwości. W obecnym pandemicznym czasie tak czy siak musisz zakrywać usta i nos, więc przy okazji dostosujesz się do obowiązujących przepisów.

Zima to również czas, w którym powinieneś pamiętać o częstszym czesaniu. Dzięki niemu twoje włosy będą mniej splątane, a w efekcie bardziej odporne na łamanie. Tak samo jak w przypadku nawilżania brody olejkiem, najlepiej robić to przed i po wyjściu na zewnątrz. Stosowanie się wyłącznie do tych porad powinno przynieść dużą poprawę, a twój zarost będzie ci wdzięczny!

Pamiętaj o dobrych nawykach

Jeśli do tej pory tego nie robiłeś, wyposaż się w stosowne kosmetyki do brody. W sezonie zimowym powinieneś używać tych bardziej tłustych, które lepiej będą ochraniać twój zarost przed zimnem. Dobre balsamy to te, które zawierają dodatek olejków np. makadamię lub z pestek z malin. Dbanie o brodę zimą może wymagać również zmiany szamponu. Pamiętaj, używanie dobrych kosmetyków zabezpieczy cię przed łupieżem na brodzie czy swędzącą skórą.

Ważne jest także picie dużych ilości wody. Nie tylko nasze włosy muszą być dobrze nawilżone, ale również całe ciało. Z tego powodu pamiętaj o regularnym sięganiu po szklankę z wodą. Zawsze warto mieć pod ręką butelkę, niektóre organizmy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują nawet 3 litrów wody dziennie!

Dbanie o brodę zimą razem z barberem

Zima to czas, w którym warto regularniej odwiedzać profesjonalistę. Nie tylko przystrzyże on nasz zarost, ale również oceni, jak duże szkody naszym włosom wyrządził mróz. Pamiętaj o tym, że dobrze przystrzyżona broda ma większą odporność. Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz częstych wizyt u barbera, rozważ używanie trymera samemu. Wówczas osobiście zadbasz o swój zarost.

W tym wszystkim warto mieć również na uwadze odpowiednią suplementację. Za dobrą kondycję naszej brody odpowiadają białka, witaminy A i E, cynk, magnez czy biotyna. Jest naprawdę wiele sposobów na to, aby dodatkowo wzmocnić swoje włosy. Przy czym nie oznacza to kupowania suplementów. Wiele wartościowych składników znajdziesz w codziennym pożywieniu. Mięso, jaja, marchew, morele, pestki słonecznika czy orzechy. W każdej z tych rzeczy znajduje się coś, za co twoja broda będzie ci wdzięczna!

Swoją drogą, gdy dzień będzie już dobiegał końcowi, a ty postanowisz, że najwyższa pora położyć się spać… Absolutnie nie rób tego z mokrą brodą. Mokre włosy uwielbiają się łamać, zwłaszcza jeżeli będą ocierały się o szorstką poduszkę. Jeśli nie lubisz używania suszarki, przetrzyj je porządnie ręcznikiem i poczekaj chwilę z położeniem się. Uwierz nam, twoje włosy będą ci bardzo wdzięczne.

Jak widać sposobów na dbanie o brodę zimą jest naprawdę wiele. Część z nich nic nas nie kosztuje, a czasem wystarczy wprowadzić do swojego życia parę cennych nawyków. Kosmetyki wystarczają na długo, za to zapewnią odpowiednią ochronę naszej skórze oraz włosom. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będziesz mógł cieszyć się urokami zimy bez obaw o to, jaki wpływ mróz może mieć na twój zarost!

Jan Strychacz

Jedna odpowiedź do “Dbanie o brodę zimą, jak robić to dobrze?”

  1. witek pisze:

    trzeba znaleźć dobrego Barbera – i po sprawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022