dezodoryzacja

Dezodoryzacja pomieszczeń

Opublikowano: 26 lutego 2021

Celem dezodoryzacji jest usunięcie lub zamaskowanie niechcianych woni. Jest to działanie wykonywane zarówno na skalę przemysłową, jak i przez większość zwykłych ludzi korzystających na co dzień z kuchni lub łazienki.

Różne formy dezodoryzacji

Przyprawianie jedzenia, używanie odświeżacza powietrza w samochodzie lub dezodorantu w łazience – wszystkie te czynności mają przynajmniej dwie ważne, wspólne cechy. Pierwsza jest taka, że w każdym z tych przypadków mamy do czynienia z dezodoryzacją. Natomiast druga polega na tym, że nie są to przykłady najskuteczniejszego usuwania zapachów. Powód jest prosty: w każdym z powyższych przypadków niechciany zapach jest tylko maskowany.

Tego rodzaju dezodoryzacja nie będzie najlepszym rozwiązaniem w warunkach przemysłowych lub nawet w pomieszczeniach, w których odczuwa się niepożądane wonie. W tych sytuacjach należy skorzystać z bardziej profesjonalnych rozwiązań, dzięki którym cząsteczki nieprzyjemnie pachnących substancji zostaną rozbite lub przynajmniej zaabsorbowane przez odpowiednie filtry, a nie ukryte. W szeroko rozumianej produkcji przemysłowej lub spożywczej dezodoryzacja przeprowadzana jest najczęściej za pomocą specjalistycznych filtrów węglowych lub aparatów absorpcyjnych. Natomiast w warunkach domowych używa się do tego celu ozonowania lub zamgławiania ULV.

Jakie odory można usunąć dzięki ozonowaniu lub zamgławianiu?

Prawidłowo przeprowadzone zamgławianie oraz ozonowanie pomagają w usunięciu następujących odorów:

  • Chemii budowlanej – lakierów, impregnatów, farb, klejów, zapraw itp.
  • Kwasu masłowego.
  • Odzwierzęcych.
  • Spalenizny, na przykład po pożarze.
  • Fermentacji.
  • Różnego rodzaju materiałów pochodzenia organicznego – szczątków roślin, wymiocin, odchodów, padliny.
  • Potu.
  • Stęchlizny, na przykład w zawilgoconych pomieszczeniach.
  • Dymu papierosowego.
  • Starego, spalonego tłuszczu.
  • Nieprawidłowo zaaplikowanych lub przeterminowanych środków chemicznych, na przykład preparatów grzybobójczych. Na marginesie – jeżeli zapach takiego preparatu utrzymuje się zbyt długo, to zdrowie najbliższych może być w naprawdę dużym niebezpieczeństwie.

Oczywiście nie są to wszystkie nieprzyjemne zapachy, których można się pozbyć dzięki zamgławianiu czy ozonowaniu. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że niekiedy usunięcie źródeł wyżej wymienionych odorów może się wiązać z koniecznością przeprowadzenia jednoczesnej dezynfekcji. Zarówno ozonowanie, jak i zamgławianie, doskonale się do tego celu nadają.

W jakiego rodzaju pomieszczeniach można wykonać dezodoryzację?

Trudno znaleźć realne przeszkody przed przeprowadzeniem profesjonalnej dezodoryzacji pomieszczeń. Owszem, w niektórych sytuacjach ozonowanie może być lepszym rozwiązaniem, niż zamgławianie. Tym niemniej profesjonalne usuwanie zapachów może zostać wykonane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i poczekalniach, dworcach kolejowych oraz autobusowych, na siłowniach, w budynkach gospodarczych itp. A nawet w pojazdach przeznaczonych do przewozu ludzi czy towarów. Czyli w zasadzie w dowolnej zamkniętej przestrzeni, której zapach nam nie odpowiada.

Dlatego jeżeli poszukujecie specjalistów, którzy wykonają dla Was profesjonalną dezodoryzację, warto skorzystać z oferty PSG Polska – firmy, która od lat z sukcesami zajmuje się profesjonalną dezynfekcją, dezynsekcją oraz dezodoryzacją.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Zapachy
Prowadzenie salonu samochodowego zobowiązuje do tego, aby of...
perfumy unisex
Często wąchając perfumy, nie jesteśmy pewne, czy są...