Bitcoin

Dlaczego Handlowcy Kochają Bitcoin?

Opublikowano: 28 czerwca 2022

Chociaż Bitcoin służy również jako magazyn wartości, to przede wszystkim jest alternatywną walutą transakcyjną. Większość użytkowników Bitcoin używa go głównie jako środka płatniczego za towary i usługi. Liderzy branży, tacy jak Microsoft i Tesla, jako pierwsi przyjęli Bitcoin jako środek płatniczy, ale nie minęło wiele czasu, zanim kilka mediów i drobnych sprzedawców poszło w ich ślady.

Dziś Bitcoin jest najbardziej znaną walutą kryptograficzną, rozpoznawaną i akceptowaną na całym świecie. W poniższym artykule omawiamy, dlaczego Bitcoin jest tak bardzo lubiany przez handlowców na całym świecie.

Zwiększona ekspozycja przy mniejszym ryzyku

Karty kredytowe, karty debetowe i inne systemy płatności elektronicznych umożliwiają handlowcom przyjmowanie płatności od klientów z różnych krajów. Jednak transakcje takie podlegają różnym ograniczeniom rządowym i instytucjonalnym. Na przykład, handlowcy nie mogą przyjmować płatności z krajów objętych sankcjami.

Ponadto rządy ograniczają wolumen transakcji, które handlowcy mogą przeprowadzać w pieniądzu fiat za granicą. Scentralizowany system finansowy sprawia, że ekspansja na rynki zagraniczne jest niezwykle trudna i kosztowna dla lokalnych firm.

Bitcoin stanowi doskonałe rozwiązanie, ponieważ jest zdecentralizowaną walutą uniwersalną. W przeciwieństwie do transakcji w pieniądzu fiat, Bitcoin nie podlega wpływom politycznym ani instytucjonalnym. Dzięki temu handlowcy mogą dokonywać transakcji na rynkach zagranicznych bez ryzyka interwencji z zewnątrz. Przyjęcie Bitcoin jako środka płatniczego pozwala handlowcom na dotarcie do klientów na różnych rynkach światowych i przyciągnięcie ich do siebie.

Szybkie i bezpieczne przetwarzanie płatności

Z powodu regulacji rządowych i biurokracji instytucjonalnej międzynarodowe przekazy pieniężne są bardzo kosztowne i nieefektywne. Przetwarzanie płatności transgranicznych trwa zazwyczaj kilka godzin, dni lub tygodni, co powoduje ogromne straty dla handlowców. Ponadto tradycyjne systemy płatności narażają handlowców na różne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym oszustwa, głównie ze względu na udział wielu osób trzecich.

Żaden centralny organ ani podmiot nie reguluje wykorzystania i obiegu Bitcoinów. Poza tym handlowcy nie potrzebują banków ani podmiotów przetwarzających pieniądze, aby wysyłać lub odbierać Bitcoin na całym świecie. Wszystkie transakcje z wykorzystaniem Bitcoin odbywają się na blockchainie, bez żadnego pośrednika, co ułatwia szybkie przetwarzanie płatności, które zwykle trwa zaledwie kilka minut.

Zamiast stron trzecich, blockchain Bitcoina weryfikuje i zatwierdza wszystkie transakcje we wspólnej księdze cyfrowej. Bitcoin działa w sieci rozproszonej z losowymi węzłami, co praktycznie uniemożliwia manipulowanie transakcjami. Księga Bitcoin jest zaszyfrowana i nieodwracalna, co chroni handlowców przed ryzykiem oszustw, takich jak podwójne wydatki.

Transakcje o niskich kosztach

Bitcoin ponosi również niższe koszty transakcyjne niż karty kredytowe, karty debetowe i przelewy bankowe. Brak pośredników w transakcjach Bitcoin znacznie obniża opłaty przy wysyłaniu środków globalnie. Poza tym, Bitcoin nie ma wymogu minimalnego salda, opłat za prowadzenie konta i wielu innych opłat pobieranych przez banki i podmioty przetwarzające pieniądze.

Giełdy kryptowalut, takie jak Bitcoin Era za przetwarzanie płatności w imieniu handlowców i osób prywatnych pobierają opłatę transakcyjną. Koszty obliczane są głównie na podstawie wolumenu transakcji. Oprócz opłat transakcyjnych, Bitcoin nie podlega również opłatom za konwersję waluty, ponieważ handlowcy mogą otrzymywać i wysyłać płatności w kryptowalucie. Te unikalne atrybuty Bitcoina pozwalają handlowcom zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Technologiczna przewaga

Bitcoin zainspirował znaczący postęp technologiczny, pomagając handlowcom przejść na bardziej wydajną gospodarkę cyfrową. Bitcoin umożliwia handlowcom przetwarzanie płatności i przechowywanie środków wirtualnie, bez zbędnych formalności. Jego blockchain utrzymuje dokładny zapis wszystkich transakcji, do których handlowcy mogą mieć wygodny dostęp online. Ponadto blockchain wspiera również rozwój i usprawnianie różnych podstawowych procesów biznesowych, takich jak inteligentne kontrakty, zarządzanie łańcuchem dostaw i zarządzanie zapasami.

Bitcoin oferuje handlowcom wiele korzyści, w tym zwiększoną ekspozycję, niskie koszty transakcji oraz bezpieczne i szybkie przetwarzanie płatności. Jego sieć blockchain to rewolucyjna technologia, która pomaga firmom odkrywać i usprawniać różne procesy w celu zapewnienia długoterminowego wzrostu i zrównoważonego rozwoju.

zewnętrzny materiał sponsorowany – redakcja nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje związane z tą ofertą 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zakładanie konta w banku
Posiadanie konta bankowego to wygodny sposób na operowani...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
kredyt
Konsumentów możemy podzielić na trzy grupy. W pierwszej znaj...
NADPŁATA KREDYTU HIPOTECZNEGO
Najlepszym sposobem na jak najszybsze uwolnienie się od zobo...
aplikacja kryptowalutowa
Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, która jest najlepsza aplika...