Menu
Bitcoin

Dlaczego Handlowcy Kochają Bitcoin?

Chociaż Bitcoin służy również jako magazyn wartości, to przede wszystkim jest alternatywną walutą transakcyjną. Większość użytkowników Bitcoin używa go głównie jako środka płatniczego za towary i usługi. Liderzy branży, tacy jak Microsoft i Tesla, jako pierwsi przyjęli Bitcoin jako środek płatniczy, ale nie minęło wiele czasu, zanim kilka mediów i drobnych sprzedawców poszło w ich ślady.

Dziś Bitcoin jest najbardziej znaną walutą kryptograficzną, rozpoznawaną i akceptowaną na całym świecie. W poniższym artykule omawiamy, dlaczego Bitcoin jest tak bardzo lubiany przez handlowców na całym świecie.

Zwiększona ekspozycja przy mniejszym ryzyku

Karty kredytowe, karty debetowe i inne systemy płatności elektronicznych umożliwiają handlowcom przyjmowanie płatności od klientów z różnych krajów. Jednak transakcje takie podlegają różnym ograniczeniom rządowym i instytucjonalnym. Na przykład, handlowcy nie mogą przyjmować płatności z krajów objętych sankcjami.

Ponadto rządy ograniczają wolumen transakcji, które handlowcy mogą przeprowadzać w pieniądzu fiat za granicą. Scentralizowany system finansowy sprawia, że ekspansja na rynki zagraniczne jest niezwykle trudna i kosztowna dla lokalnych firm.

Bitcoin stanowi doskonałe rozwiązanie, ponieważ jest zdecentralizowaną walutą uniwersalną. W przeciwieństwie do transakcji w pieniądzu fiat, Bitcoin nie podlega wpływom politycznym ani instytucjonalnym. Dzięki temu handlowcy mogą dokonywać transakcji na rynkach zagranicznych bez ryzyka interwencji z zewnątrz. Przyjęcie Bitcoin jako środka płatniczego pozwala handlowcom na dotarcie do klientów na różnych rynkach światowych i przyciągnięcie ich do siebie.

Szybkie i bezpieczne przetwarzanie płatności

Z powodu regulacji rządowych i biurokracji instytucjonalnej międzynarodowe przekazy pieniężne są bardzo kosztowne i nieefektywne. Przetwarzanie płatności transgranicznych trwa zazwyczaj kilka godzin, dni lub tygodni, co powoduje ogromne straty dla handlowców. Ponadto tradycyjne systemy płatności narażają handlowców na różne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym oszustwa, głównie ze względu na udział wielu osób trzecich.

Żaden centralny organ ani podmiot nie reguluje wykorzystania i obiegu Bitcoinów. Poza tym handlowcy nie potrzebują banków ani podmiotów przetwarzających pieniądze, aby wysyłać lub odbierać Bitcoin na całym świecie. Wszystkie transakcje z wykorzystaniem Bitcoin odbywają się na blockchainie, bez żadnego pośrednika, co ułatwia szybkie przetwarzanie płatności, które zwykle trwa zaledwie kilka minut.

Zamiast stron trzecich, blockchain Bitcoina weryfikuje i zatwierdza wszystkie transakcje we wspólnej księdze cyfrowej. Bitcoin działa w sieci rozproszonej z losowymi węzłami, co praktycznie uniemożliwia manipulowanie transakcjami. Księga Bitcoin jest zaszyfrowana i nieodwracalna, co chroni handlowców przed ryzykiem oszustw, takich jak podwójne wydatki.

Transakcje o niskich kosztach

Bitcoin ponosi również niższe koszty transakcyjne niż karty kredytowe, karty debetowe i przelewy bankowe. Brak pośredników w transakcjach Bitcoin znacznie obniża opłaty przy wysyłaniu środków globalnie. Poza tym, Bitcoin nie ma wymogu minimalnego salda, opłat za prowadzenie konta i wielu innych opłat pobieranych przez banki i podmioty przetwarzające pieniądze.

Giełdy kryptowalut, takie jak Bitcoin Era za przetwarzanie płatności w imieniu handlowców i osób prywatnych pobierają opłatę transakcyjną. Koszty obliczane są głównie na podstawie wolumenu transakcji. Oprócz opłat transakcyjnych, Bitcoin nie podlega również opłatom za konwersję waluty, ponieważ handlowcy mogą otrzymywać i wysyłać płatności w kryptowalucie. Te unikalne atrybuty Bitcoina pozwalają handlowcom zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Technologiczna przewaga

Bitcoin zainspirował znaczący postęp technologiczny, pomagając handlowcom przejść na bardziej wydajną gospodarkę cyfrową. Bitcoin umożliwia handlowcom przetwarzanie płatności i przechowywanie środków wirtualnie, bez zbędnych formalności. Jego blockchain utrzymuje dokładny zapis wszystkich transakcji, do których handlowcy mogą mieć wygodny dostęp online. Ponadto blockchain wspiera również rozwój i usprawnianie różnych podstawowych procesów biznesowych, takich jak inteligentne kontrakty, zarządzanie łańcuchem dostaw i zarządzanie zapasami.

Bitcoin oferuje handlowcom wiele korzyści, w tym zwiększoną ekspozycję, niskie koszty transakcji oraz bezpieczne i szybkie przetwarzanie płatności. Jego sieć blockchain to rewolucyjna technologia, która pomaga firmom odkrywać i usprawniać różne procesy w celu zapewnienia długoterminowego wzrostu i zrównoważonego rozwoju.

zewnętrzny materiał sponsorowany – redakcja nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje związane z tą ofertą 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023