perfumy

Dlaczego odpowiednie perfumy to pierwszy krok w relacjach biznesowych?

Opublikowano: 25 lutego 2021

Perfumy to ważny element stylu życia, zwłaszcza tego biznesowego. Okazuje się, że w relacjach z inwestorami, klientami i partnerami biznesowymi, znaczenie ma nie tylko to, w co jesteśmy ubrani, ale także to, czym pachniemy. Jakie perfumy wybrać i na co zwracać uwagę, aby były eleganckie i dopasowane do spraw zawodowych? Podpowiadamy.

Perfumy jako ważny element relacji biznesowych

Perfumy w relacjach biznesowych mogą być uznane za jeden z pierwszych elementów, które wywierają wrażenie na klientach, inwestorach, czy współpracownikach. Zapach jest od razu odczuwalny i może wpłynąć pozytywnie na opinię na temat danej osoby. Dodatkowo konkretny zapach może zacząć kojarzyć się z osobą i w ten sposób stworzy się konotacja. Wyczucie danego zapachu będzie więc wiązało się z przypomnieniem sobie danej osoby i jej cech. Właśnie dlatego należy dobrać odpowiednie perfumy, które będą dobrze kojarzyć się z konkretną osobą, a także sprawiać doskonałe wrażenie. Szeroki asortyment perfum kobiecych można znaleźć tutaj: https://www.skapiec.pl/sub/67-zapachy-dla-kobiet.html

Jakie perfumy biznesowe wybrać?

Wybierając dla siebie perfumy biznesowe, należy zwrócić uwagę na to, aby były one subtelne i delikatne, nieco intrygujące, ale na pewno nie nachalne. Zapach to ważna wizytówka i należy zadbać o to, aby perfumy były formalne, ale jednocześnie lekki i przyjemny. Oznacza to, że nie należy decydować się na zbyt ciężkie, silne, czy duszące zapachy, które mogą sprawić, że rozmówca nie będzie mógł się skupić lub poczuje się źle. Można wybrać po prostu świeży kwiatowy, albo cytrusowy zapach, który jest po prostu miły w odbiorze. Zgodnie z zasadami savoir-vivre zapach perfum powinien być wyczuwalny tylko przez osoby znajdujące się w bliskiej odległości, a więc do 50 centymetrów. Warto więc kierować się regułą, zgodnie z którą mniej znaczy więcej, a poszczególnych perfum nie należy ze sobą łączyć. Zamiast zwykłych perfum można także zdecydować się na zaaplikowanie sobie mgiełki zapachowej, która może tylko delikatnie otulać aromatem daną osobę i jest to odpowiednie zachowanie w biznesie. Tak naprawdę zamiast perfum, można także wybrać wodę perfumowaną lub toaletową. Ważne jest jednak to, aby nie spryskiwać się nią nadmiernie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie perfum?

Decydując się na zakup perfum na spotkania biznesowe, warto zwrócić uwagę na:

  • rodzaj zapachu perfum – najlepiej wybierać kwiatowe, cytrusowe, wodne, owocowe, a lepiej zrezygnować z drzewnych, czy też orientalnych oraz skórzanych,
  • odpowiednie nuty zapachowe, na przykład jaśmin, bergamotka, cydr, bambus, róża,
  • perfumy muszą pasować do indywidualnych preferencji,
  • dodatkowo ważne jest sprawdzenie trwałości danego zapachu na swojej skórze.

Wybierając perfumy typowo na spotkania zawodowe i biznesowe, należy zadbać o to, aby wybrany produkt nie był zbyt mocny, aromatyczny i silny. Rozmówca powinien zapamiętać tylko ogólny zapach perfum, zamiast nieprzyjemnego wrażenia. Do ciekawych połączeń zapachowych można zakwalifikować następujące:

  • bursztyn, piwonia, frezja,
  • wanilia, migdał, różany pieprz, jaśmin,
  • nuty owocowe połączone z kwiatowymi,
  • połączenie gruszki i pomarańczy.

Warto pamiętać o tym, że perfumy biznesowe powinny utrzymywać się dosyć długo i być na tyle wysokie jakościowo, aby ich mała ilość była trwała.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Summer Queen
Na pewno pamiętasz serial „Słoneczny Patrol”, który zapocząt...
Biżuteria
Sklep jubilerski Prestiż to to miejsce, w którym tradycja ju...
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...
olejki zapachowe
Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak...
śmieszną koszulkę na prezent
Koszulka z humorystycznym nadrukiem to bardzo fajny prezent....