frytkownica beztłuszczowa

Dlaczego warto kupić frytkownicę beztłuszczową?

Opublikowano: 25 marca 2021

Kurczak w chrupiącej panierce, frytki, czy opiekane ziemniaki to smaczne pomysły na obiad, ale niestety mogą zawierać duże ilości tłuszczu. Jak cieszyć się pysznymi daniami, jednocześnie dbając o ładną sylwetkę i zdrowe odżywianie. Rozwiązaniem może być frytkownica beztłuszczowa, a poniżej przeczytasz, dlaczego warto ją kupić.

Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

Działanie beztłuszczowej frytkownicy jest bardzo proste, a z jej obsługą poradzi sobie każdy. Do opiekania produktów wykorzystywany jest nie olej, a gorące powietrze. Frytkownica beztłuszczowa działa więc podobnie jak piekarnik konwekcyjny. Urządzenia mają zwykle małe rozmiary, dlatego sprawdzą się w każdej kuchni. Nie oznacza to jednak, że taka frytkownica nie jest praktyczna. Łatwo można zmieścić w niej porcję dla co najmniej dwóch, a nierzadko nawet czterech osób. Frytkownica beztłuszczowa sprawdza się do opiekania frytek i ziemniaków, ale także do przygotowywania mięsa. Jest łatwa do utrzymania w czystości, nie pozostają na niej zacieki i plamy po oleju.

Dlaczego warto mieć frytkownicę beztłuszczową?

Jednym z najlepszych zakupów do kuchni jest frytkownica beztłuszczowa. Opinie konsumentów wskazują, że urządzenie to jest wydajne, łatwe w użytkowaniu i znacznie usprawnia proces przygotowywania potraw. Przede wszystkim jednak umożliwia gotowanie bez użycia oleju. Potrawy są więc zdrowsze, ale zachowują chrupkość i swój charakterystyczny smak. Jedzenie z beztłuszczowej frytkownicy jest lekkostrawne, dlatego nadaje się dla osób, które zmagają się z problemami ze strony układu trawiennego.

Jeśli zależy Ci, aby zachować smak frytek przygotowywanych na oleju, możesz pokrojone ziemniaki skropić minimalną ilością tłuszczu. W efekcie frytkownica beztłuszczowa przygotuje zdrowszą wersję dania, ale zachowując smak, który wszyscy dobrze znają. Urządzenie to jest dobrym rozwiązaniem dla osób na diecie, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub grozi im rozwój miażdżycy. Dzięki beztłuszczowej frytkownicy nie muszą oni rezygnować z ulubionych potraw, ponieważ mogą je przygotować w lżejszej wersji.

Przygotowywanie potraw w beztłuszczowej frytkownicy pozwala zaoszczędzić pieniądze. Podczas tradycyjnego smażenia zużywane są duże ilości oleju, który po przygotowaniu kilku porcji frytek trzeba wymienić, a po skończonym gotowaniu wylać. W efekcie zużywane są litry tłuszczu, którego już nie można wykorzystać ponownie. Ponadto przygotowując potrawy w beztłuszczowej frytkownicy, można uniknąć drażniącego zapachu rozgrzewającego się oleju. Również sprzątanie po obiedzie jest łatwiejsze, ponieważ na urządzeniu nie zostają tłuste zacieki, które ciężko domyć.

Funkcje frytkownicy beztłuszczowej

Frytkownice beztłuszczowe sprawdzą się w każdej kuchni i można je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Większość urządzeń ma możliwość regulowania temperatury pieczenia. Umożliwia to przygotowanie różnych dań, nie tylko tradycyjnych frytek, ale także mięs, a nierzadko nawet ryb. Zakres regulacji temperatury to zwykle od 50 do nawet 230 stopni Celsjusza.  Niektóre frytkownice beztłuszczowe mogą dodatkowo rozmrażać, delikatnie opiekać lub odgrzewać wcześniej przyrządzone potrawy. W efekcie jedno nieduże urządzenie może okazać się jednym z najbardziej funkcjonalnych w kuchni. Taka frytkownica przyda się nie tylko do opiekania ziemniaków, ale także w wielu różnych sytuacjach. Aby jednak urządzenie było naprawdę praktyczne, warto dopasować jego pojemność do swoich potrzeb. Wybór jest duży, dlatego każdy znajdzie taką frytkownicę beztłuszczową, która najlepiej sprawdzi się w danej kuchni.

Frytkownica beztłuszczowa dla całej rodziny

Niewątpliwą zaletą frytkownicy beztłuszczowej jest to, że pozwala ona przygotować ulubione potrawy dzieci w zdrowszej wersji. Nie musisz już martwić się, czy Twoje dziecko może zjeść porcję frytek, czy pieczonych ziemniaków. Jeśli przygotujesz je bez dodatku tłuszczu, będą lekkostrawne i zdrowsze niż tradycyjne wersje dania. Przede wszystkim jednak smak frytek przygotowanych w beztłuszczowej frytkownicy prawie nie różni się od tych, przygotowanych na oleju. Dlatego Twoje dziecko chętnie zje tę zdrowszą wersję potrawy. Frytkownica beztłuszczowa to dobry wybór dla całej rodziny, ponieważ umożliwia gotowanie większych porcji dla nawet 4 osób. Wystarczy jedynie dobrze dobrać pojemność koszyka, która może wynosić od 1 do kilku litrów. W efekcie wszystkie dzieci dostaną swoją porcję jednocześnie, a po kilku minutach będzie gotowa następna.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
piekarnik parowy
Piekarniki parowe to innowacyjne urządzenia...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
Pasta z orzechów laskowych
Pasta z orzechów laskowych ma ogromny potencjał zdro...
wyposażenie restauracji
Wyposażenie restauracji odgrywa niebagatelną rolę w...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...