Dlaczego warto kupić używany samochód w autoryzowanym salonie?

Opublikowano: 23 czerwca 2021

Mimo bogactwa ofert na rynku, zakup używanego samochodu nie jest prosty. Problematyczne okazuje się zazwyczaj znalezienie egzemplarza w odpowiednim stanie technicznym. Receptą może być jednak skorzystanie z oferty autoryzowanego salonu, który oferuje również modele używane. Czy warto kupić używane auto od dealera? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Niniejszy artykuł zawiera odpowiedzi na te i inne pytania.

Używane samochody w autoryzowanym salonie – skąd się biorą?

Obecnie praktycznie każdy autoryzowany salon samochodowy posiada w swojej ofercie również samochody używane. Są to z reguły auta poleasingowe, które nie zostały wykupione przez leasingobiorców. Dealerzy sprzedają również używane auta, które odkupują od klientów nabywających nowe samochody. Oczywiście pod warunkiem, że dana osoba chce zostawić swój dotychczasowy model w rozliczeniu oraz sprosta on rygorystycznym wymaganiom w zakresie stanu technicznego i wizualnego.

Używane samochody z gwarancją

Jak wspomniano w poprzednim akapicie dziś praktycznie każdy dealer samochodów posiada w swojej ofercie auta używane. Każda z sieci stosuje rygorystyczne standardy jakości oraz oferuje dodatkowe korzyści dla kupującego. Zalety te można przedstawić na przykładzie Toyoty, która:

– posiada tylko certyfikowane oferty w ramach programu Toyota Plus – oznacza to, że wszystkie sprzedawane samochody używane przeszły wieloetapową weryfikację, która zostaje potwierdzona odpowiednim Certyfikatem Kontroli Jakości. Dzięki temu kupujący ma pewność, że kupuje auto w nienagannym stanie technicznym;

– oferuje różne metody finansowania zakupu – autoryzowany dealer zapewnia dostęp do licznych form finansowania zakupu, również tych, które dotąd nie były dostępne dla samochodów używanych. Klient może skorzystać m.in. z:

  • programu SMARTPLAN, który łączy cykliczną wymianę samochodu i niskie raty,
  • kompleksowego finansowania usług Comfort Pay,
  • atrakcyjnej oferty Toyota Leasing,
  • standardowego kredytu samochodowego;

– daje 12 miesięczną gwarancję w ramach programu Toyota Plus – ta sama zasada co w przypadku zakupu nowego auta. Dodatkowo klient zyskuje udokumentowany przebieg i historię pojazdu, zweryfikowany stan techniczny oraz całodobowy assistance. Warto również zaznaczyć, że w przypadku dalszej odsprzedaży pojazdu w czasie trwania okresu gwarancji, przechodzi ona na nowego kupującego, co pozwala uzyskać wyższą cenę.

Powyższe rozwiązania pokazują, że zakup używanego auta z autoryzowanego salonu może być dobrym rozwiązaniem. Pełną ofertę dealera Toyoty można znaleźć pod hasłem: Toyota używane.

Dlaczego warto kupić używany samochód w autoryzowanym salonie?

Korzyści takiego rozwiązania jest oczywiście wiele, a niektóre z nich zostały już poniekąd wspomniane w poprzednich akapitach. Najważniejszą wydaje się gruntowne sprawdzenie auta, zarówno pod względem stanu technicznego, jak i od strony dokumentacji, czy autentyczności historii. Autoryzowany dealer samochodów to podmiot o wiele poważniejszy niż większość komisów, czy samodzielnych handlarzy, w związku z czym musi odpowiednio dbać o swoją reputację. Dlatego też oferowane przez niego auta muszą być przede wszystkim “pewne”, czego nie można powiedzieć o Passatach od Pana Mirka – handlarza.

Kolejną zaletą jest fakt, że kupując używane auto z salonu w razie zaistnienia jakiś wątpliwości lub problemów, o wiele łatwiej dojdziemy swoich praw niż w przypadku auta używanego z drugiej ręki. Właściwie sporządzona umowa wraz z protokołem przekazania pojazdu jest odpowiednim zabezpieczeniem na wypadek zgłaszania ewentualnych roszczeń. Autoryzowany dealer nigdy nie będzie dążył do oszukania klienta, ponieważ przyniesie mu to więcej szkody niż pożytku.

Jako korzyść można również traktować możliwość załatwienia wszystkich formalności w jednym miejscu. Dealer samochodów umożliwia dokonanie przeglądu w autoryzowanym serwisie oraz jest w stanie zaproponować kompleksową ofertę ubezpieczeniową.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup używanego samochodu z salonu jest świetnym rozwiązaniem dla osób, których nie stać obecnie na zakup nowego auta. Skorzystanie z oferty autoryzowanego dealera pozwala mieć pewność co do stanu technicznego pojazdu, a co za tym idzie oszczędzić na ewentualnych naprawach, które mogą pojawić się zaraz po zakupie w komisie, czy od handlarza.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
chiptuning
Doświadczenie pokazuje, że c...
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...