klocki Lego

Dlaczego warto podarować dziecku klocki Lego?

Opublikowano: 21 lutego 2019

Klocki Lego to jedna z najpopularniejszych zabawek. Firma co jakiś czas ulepsza swoje zestawy i proponuje klientom nowe tematy klocków. Wszystkie modele inspirowane są obecnymi trendami i modą, ich twórcy przykładają ogromną wagę do najmniejszych szczegółów. Rodzice często zastanawiają się czy klocki to dobra zabawka dla dziecka. Odpowiedź jest prosta i warto o tym pamiętać, że właśnie klocki mają wiele zalet i walorów edukacyjnych.

Początki produkcji klocków Lego

Marka Lego pojawiła się w 1932 roku, kiedy Ole Kirk Christiansen założył rodzinny zakład stolarski. Po jakimś czasie zauważył on, że z drewna można konstruować ciekawe dziecięce zabawki. Firma zaczęła produkować duże drewniane elementy, podobizny zwierząt i pojazdy, budynki. Klienci doceniali staranność i precyzję wykonania klocków. Christiansen po 15 latach postanowił zmienić drewno na tworzywo sztuczne, które było o wiele tańszym materiałem. Współpracując z angielską firmą Kiddicraft stworzył model klocka, który przyniósł mu międzynarodową sławę. Obecnie Lego znane są na całym świecie. Firma oferuje zestawy tematyczne dla dzieci w każdym wieku. Klocki dostępne są w wielu sklepach internetowych. W ofercie znajdują się m.in.: Lego Friends, City, Harry Potter, Ninjago i wiele innych. Zakupy w sklepach online są bardzo proste i intuicyjne, dlatego coraz więcej osób preferuje zamawianie tego rodzaju produktów w sieci.

Zalety zabawy klockami

Podczas zabawy klockami dziecko rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność. Musi stworzyć coś z niewielkich elementów. Poza tym, taka zabaw nie jest nudna, bo za każdym razem można konstruować inne budowle. Maluch rozwija zdolności percepcyjne i manualne. Podczas zabawy dzieci muszą wykazać się koncentracją, zaangażowaniem i zdolnością planowania. Dodatkowo, wszystkie elementy Lego są kolorowe i bardzo precyzyjnie wykonane. Stworzone budowle zawsze mają walory estetyczne.

Zabawy z Lego

Nierzadko o tym zapominamy, ale zabawa klockami do doskonała okazja do pogłębiania relacji. Dzieci mogą budować konstrukcje w grupie. Uczą się wówczas współpracy. Bardzo dobrym pomysłem jest wspólna zabawa rodziców z dziećmi. Jeśli maluch nie chce konstruować ogromnych budowli, możemy zachęcić go do stworzenia niewielkich przedmiotów np. pudełka na kredki albo łóżka dla misia. Pomysłów wykorzystania Lego jest naprawdę sporo, wszystko zależy od inwencji i kreatywności. Jeśli dziecko nie ma chęci do zabawy klockami albo nie wie co może stworzyć, zawsze warto wesprzeć je w początkowej fazie konstruowania.

Klocki Lego nie bez powodu cieszą się tak ogromną popularnością na całym świecie. Mają one zalety wizualne i edukacyjne. Firma stara się przez cały czas sprostać oczekiwaniom swoich odbiorców i oferuje nawet zestawy klocków inspirowanych bajkami i filmami dla dzieci. Nic dziwnego, że maluchy pragną mieć Lego w swoim domu.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
smoczek do butelki
Smoczek do butelki to nieodłączny element w...
Konto bankowe dla dziecka
Ekonomiści ubolewają nad brakiem przedsiębiorczości...
Trampoliny na placu zabaw
...
przerost migdałków
Przerost migdałków u dzieci jest powszechną dolegliwością, k...