Menu
certyfikat językowy

Dlaczego warto wybierać szkolenia z certyfikatem?

Certyfikat językowy stał się rzeczą powszechną. Wiele osób decyduje się na niego jeszcze w szkole średniej lub wyższej, ponieważ zdobycie go jest częścią ścieżki zawodowej. Niektóre firmy, szczególnie korporacje międzynarodowe, wymagają wręcz od pracowników potwierdzenia ich umiejętności w tej właśnie formie. Sprawdź, gdzie uczuć się do egzaminu oraz dlaczego jeszcze warto wybrać szkolenia z certyfikatem.

Angielski online – jak przygotować się do certyfikatu językowego?

Lekcje angielskiego online mogą być dobrą drogą do zdobycia wiedzy, która będzie nam potrzeba podczas egzaminu certyfikującego nasze umiejętności językowe, na przykład na poziomie C1. Kurs angielskiego przez internet daje szansę uczenia się angielskiego w sposób dopasowany do naszych codziennych zajęć metodą, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Język angielski kurs internetowy to coraz bardziej popularne rozwiązanie wybierane przez uczniów. Taki kurs angielskiego przez internet oferuje na przykład Tutlo.com. Ta szkoła językowa skierowana jest do osób, które chcą się uczyć metodą jeden na jeden i którym zależy na tym, aby samemu wybrać, czy chcą uczyć się z polskim lektorem, czy native speakerem. Tutlo pozwala uczniom przygotować się praktycznie do każdego certyfikatu językowego, między innymi do Certificate in Advanced English (CAE) lub Business English Certificate. Internetowy kurs angielskiego daje możliwość nauki w dowolnym miejscu i o dowolnej godzinie. Wystarczy tylko komputer i dostęp do sieci.

Co dają nam szkolenia z certyfikatem?

Certyfikat językowy, na przykład wspomniany wcześniej Certificate in Advanced English (CAE), lub jeśli ktoś woli Certyfikat C1, to dokument, który potwierdza naszą umiejętność płynnego posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych oraz akademickich. Posiadając ten dokument, mamy łatwiejszy dostęp do ponad sześciu tysięcy instytucji naukowych i biznesowych na całym świecie. Dzięki niemu łatwiej jest uzyskać na przykład wizę studencką do Australii. W USA i Kanadzie możemy przedłożyć go, gdy staramy się o miejsce na uczelni wyższej.

Business English Certificate jest zaś dokumentem, który sygnowany jest przez University of Cambridge. Ma on trzy poziomy i potwierdza naszą wiedzę i umiejętności posługiwania się językiem biznesowym w mowie oraz piśmie. On także jest swoistą furtką do pracy w wielu firmach i korporacjach. Jeśli decydujemy się na ukończenie MBA, to posiadanie takiego certyfikatu jest dla nas dużym ułatwieniem, szczególnie że wykłady są prowadzone w języku angielskim.

To tylko dwa przykłady certyfikatów, a jest ich dużo więcej i mają one różne funkcje. Jest na przykład Test of English as a Foreign Language, czyli egzamin sprawdzający umiejętność rozumienia i posługiwania się językiem angielskim w środowisku akademickim. Innym certyfikatem jest International English Language Testing System, sprawdzający umiejętności językowe, stosowany do oceny poziomu znajomości języka angielskiego osób przyjmowanych na studia lub do pracy, a także jako ocena postępów w toku nauki.

Ścieżka kariery i certyfikat

Jak widać, certyfikaty językowe są skierowane do osób, które wiążą swoją karierę zawodową z językiem, uczelniami, dużymi korporacjami. Jednocześnie C1 to certyfikat, który wiele osób decyduje się zrobić, aby udowodnić sobie, że ich angielski jest na naprawdę wysokim poziomie. Warto łączyć też nasze decyzje zawodowe z posiadanymi certyfikatami językowymi. Może się bowiem okazać, że nasze kwalifikacje pozwalają nam na sięgnięcie po pracę marzeń, a nawet nie zdawaliśmy sobie z tego wcześniej sprawy. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021