Imprezy integracyjne

Dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną pod Warszawą?

Opublikowano: 30 czerwca 2020

Zastanawiasz się nad zorganizowaniem imprezy integracyjnej dla swoich pracowników? Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na taki krok ze względu na płynące z niego ogromne korzyści dla spójności zespołu. Szukając miejsca na wyjazd integracyjny warto przemyśleć okolice Warszawy. Będzie spokojniej niż w stolicy, ale dojazd – nawet transportem publicznym – będzie komfortowy także dla osób z innych części Polski.

Imprezy integracyjne – korzyści

Jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że firma to ludzie i że warto inwestować w atmosferę w zespole. Organizując imprezę firmową pieczesz dwie, a nawet więcej pieczeni na jednym ogniu. Dzięki temu zarówno pracownicy mogą poznać lepiej siebie nawzajem, jak i Ty ich. Na imprezie integracyjnej możesz zorientować się, że nie wykorzystujesz ukrytych talentów swoich pracowników i na tej podstawie dokonać zmian w podziale obowiązków. W wielu firmach pracownicy znają się tylko z widzenia, a im dłużej pracują w jednej firmie bez większych kontaktów, tym trudniej im nawiązać bliższą znajomość. Wspólnie spędzony czas sprawia, że relacje w zespole ulegają poprawie, a wraz z nimi komunikacja, co bezpośrednio przekłada się na jakość pracy. W ten sposób zażegnasz też dawne niesnaski w zespole i atmosfera się oczyści.

Pracownicy długo jeszcze będą w lepszym humorze i wypoczęci, dzięki czemu będą bardziej efektywni. Wprawdzie dobra atmosfera w pracy nie zastępuje wysokiej pensji, wpływa jednak wprost na motywację. Ponadto pracownicy po wyjazdach integracyjnych są bardziej skłonni do pomagania sobie nawzajem, co również przekłada się na efektywność. Problemy są też szybciej rozwiązywane. Podczas wyjazdu integracyjnego możesz też zaprezentować w miłych okolicznościach swoim pracownikom nowe rozwiązania czy strategie, które zamierzasz wdrożyć. W ten sposób bez wątpienia szybciej przyswoją wiedzę, a Ty połączysz przyjemne z pożytecznym. Warto zorganizować wyjazd dla wszystkich działów, dzięki czemu pracownicy zajmujący się różnymi zadaniami dobrze zrozumieją specyfikę pracy innych osób, co również wpłynie na komunikację. W ten sposób można rozwiązać mnóstwo zawodowych, nawarstwiających się przez długi czas problemów.

Z zespołem pod Warszawę

Doskonałym pomysłem na wyjazd integracyjny jest wypad pod Warszawę. Z dala od centrum można swobodnie zorganizować grilla czy ognisko, a także skorzystać z miejscowych atrakcji czy pojechać na jeden dzień lub wieczór do stolicy. Miasteczka i wsie w okolicach Warszawy są z nią na ogół naprawdę dobrze skomunikowane, dlatego nie będzie to problematyczne nawet dla pracowników bez własnego samochodu.

W Sulejówku pod Warszawą znajduje się na przykład hotel Amigo, który świetnie nadaje się na organizację imprez firmowych. Zlokalizowany jest w zielonej, spokojnej okolicy, ale w pobliżu Traktu Brzeskiego i nieopodal stacji Sulejówek Miłosna, dzięki czemu jest do niego dogodny dojazd. Możesz tu zorganizować zarówno konferencję, jak i niezobowiązujący wyjazd integracyjny. Przy hotelu znajduje się restauracja serwująca dania tradycyjnej kuchni polskiej oraz kawiarnia, w której możesz napić się kawy czy piwa.

Atrakcje wyjazdu integracyjnego pod Warszawę

Podczas wyjazdu integracyjnego pod Warszawę można zorganizować mnóstwo atrakcji, które pomogą zintegrować zespół. Służą temu przede wszystkim specjalne gry i zabawy integracyjne, które pozwalają zespołowi lepiej się poznać i odrzucić formalne ramy znajomości wyniesione z pracy. Można też skorzystać z usług profesjonalistów – istnieją firmy specjalizujące się w team buildingu.

Dużym atutem Mazowsza jest jego zalesienie. W pobliżu Sulejówka znajduje się Mazowiecki Park Krajobrazowy, a w powiecie otwockim wybrać się można do rezerwatu Bagno Całowanie, gdzie wyznaczono ścieżkę turystyczną. Ze względu na niewielką odległość względem Warszawy można się też wybrać do miasta na przykład na kręgle czy zwiedzanie.

Coraz więcej przedsiębiorców rozumie, jakie korzyści może im przynieść zorganizowanie wyjazdu integracyjnego. Przyroda Mazowsza zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi połączonemu z nawiązywaniem nowych relacji. Wyjazd na dwa czy trzy dni z dala od miasta pozwoli Twoim pracownikom odetchnąć od rutyny, a jednocześnie da im możliwość nawiązania nowych relacji, co nastroi ich pozytywnie na kolejne miesiące pracy i pozwoli rozwiązać dotychczasowe problemy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...
Perfect SPA Awards
20 marca 2023 r. w warszawskim Hotelu Marriott podcz...
SPA dla dwojga
Szukasz ciekawego pomysłu na to, jak znów rozpalić ogień w T...
hotel ze SPA nad morzem
Możliwość wyjazdu do hotelu ze SPA znajdującym się w otoczen...
hotel przy autostradzie
Niedawno temu podróżowaliśmy z województwa lubelskiego na za...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...