bitcoin

Dlaczego Wydobywanie Bitcoinów Pochłania Dużo Energii

Opublikowano: 22 maja 2022

Wydobywanie bitcoinów to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą tej wirtualnej waluty. Górnicy zarabiają określoną ilość bitcoinów, aby weryfikować transakcje blockchain i generować nowe tokeny do obiegu. Kopanie kryptowaluty nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Górnicy bitcoinów konkurują w rozwiązywaniu łamigłówek kryptograficznych, z nagrodami tylko dla osoby lub grupy, która jako pierwsza znajdzie rozwiązanie. Renomowana społeczność handlująca kryptowalutami pomoże ci poprawić twoje umiejętności handlowe, odwiedź Oficjalna strona, aby dowiedzieć się więcej.

Wydobywanie Bitcoin wymaga odpowiednich umiejętności obliczeniowych, ponieważ obliczenia wykraczają poza możliwości człowieka. Chociaż nadal można wydobywać Bitcoin na urządzeniach z systemem Android, są one zazwyczaj nieefektywne w porównaniu z nowoczesnymi platformami wydobywczymi ASIC. Tak więc opłacalne wydobywanie Bitcoin wymaga również zainwestowania w wydajny i wyspecjalizowany sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Niemniej jednak, oto co powinieneś wiedzieć, aby ustalić, dlaczego wydobywanie Bitcoin jest energochłonne.

Zużycie energii przez Bitcoina

Z raportów branżowych wynika, że wydobycie Bitcoina odpowiada za około 0,5% całkowitego zużycia energii na świecie. Jak mówi jeden z ekspertów, jest to około siedem razy więcej niż ilość energii, którą Google zużywa rocznie do prowadzenia swojej globalnej działalności. Wydobycie Bitcoina pochłania około 91 terawatogodzin energii elektrycznej lub 116 bilionów watów rocznie. To więcej niż wynosi roczne zużycie energii elektrycznej w krajach takich jak Finlandia, która liczy 5,5 miliona mieszkańców.

Wiele badań wskazuje, że ilość energii elektrycznej zużywanej do wydobywania Bitcoina wzrosła prawie dziesięciokrotnie w porównaniu z sytuacją sprzed pięciu lat. Obecnie wydobycie Bitcoina pochłania ponad jedną trzecią energii elektrycznej zużywanej rocznie na chłodzenie budynków mieszkalnych w Stanach Zjednoczonych. Chociaż trudno jest zmierzyć dokładną ilość energii zużywanej przez górnictwo Bitcoina, powyższe statystyki mogą pomóc spojrzeć na sprawę z odpowiedniej perspektywy.

Dlaczego wydobywanie bitcoinów zużywa dużo energii elektrycznej

Bitcoin to zdecentralizowana waluta, w której nie ma żadnego organu nadzorującego transakcje. Zamiast tego sieć blockchain składa się z tysięcy losowych węzłów (niezależnych komputerów), z których każdy posiada dokładny zapis wszystkich transakcji Bitcoin, aby zapobiec kradzieży i oszustwom. Komputery w sieci muszą zweryfikować transakcję za każdym razem, gdy ktoś wysyła Bitcoin do innej osoby.

Wydajny sprzęt komputerowy

Górnicy zestawiają transakcje w grupy lub bloki co dziesięć minut. Górnik otrzymuje nowe Bitcoiny jako nagrodę za rozwiązanie zagadki kryptograficznej lub znalezienie unikalnego klucza i dodanie bloków do blockchaina. Obecnie górnicy otrzymują 6,25 BTC za każdą transakcję. Unikatowy klucz to wygenerowana przez algorytm 64-cyfrowa liczba szesnastkowa (hash, mniejsza lub równa docelowemu hashowi), na podstawie której górnicy dodają poprzedni blok do blockchainu.

Obliczenia te wymagają potężnego i wyspecjalizowanego sprzętu obliczeniowego z solidnymi serwerami. Najbardziej znanym obecnie sprzętem do wydobywania Bitcoinów są układy ASIC, które mogą generować tysiące, miliony, a nawet miliardy haszy na sekundę. W związku z tym praca takiego sprzętu nawet przez jeden dzień może pochłaniać ogromne ilości energii elektrycznej.

Szanse przemawiają za stałym wydobyciem

Trudno jest przewidzieć ruchy cenowe Bitcoina podczas handlu na platformach wymiany, takich jak Immediate Edge ponieważ zapewniają one spójną analizę rynku. Wydobycie Bitcoina jest jednak zupełnie inne – wymaga od górników stosowania metody prób i błędów w celu rozwiązania zagadek kryptograficznych. Oznacza to, że komputery muszą pracować bez przerwy, aby górnicy mieli jak największą szansę na znalezienie unikalnego klucza, zweryfikowanie najnowszych transakcji i otrzymanie nagrody.

Stale rosnąca wartość Bitcoina zachęciła wiele osób do podjęcia pracy górnika, co skutkuje zwiększeniem liczby platform wydobywczych i wzrostem zużycia energii. Ponadto trudność rozwiązania każdej zagadki kryptograficznej rośnie wraz z rozwojem sieci. To sprawia, że górnicy muszą stale angażować się w wydobywanie Bitcoina, co znacznie zwiększa zużycie energii.

Wydobywanie kryptowalut jest niewątpliwie procesem energochłonnym, odpowiedzialnym za większość negatywnego wpływu Bitcoina na środowisko. Proces ten zużywa głównie dużo energii elektrycznej ze względu na wykorzystywany sprzęt o dużej mocy i konieczność ciągłego zaangażowania górników w wydobycie.

materiał sponsorowany 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
inwestowanie w rynek nieruchomości
Crowder sp. z.o.o. jest polskim fin-techem, który kwestionuj...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
aplikacja kryptowalutowa
Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, która jest najlepsza aplika...
Bitcoin
Czy zastanawiasz się, czy przyjęcie Bitcoin ma implikacj...
podatek od kryptowalut
Inwestowanie w kryptowaluty z każdym rokiem zyskuje na po...