przyspieszacz opalania

Do czego służy przyspieszacz opalania i jak działa?

Opublikowano: 28 listopada 2022

Jeżeli interesujesz się tematem szeroko pojętej opalenizny, to na pewno wiesz, że przyspieszacz do opalania to jeden z najchętniej kupowanych w tej kategorii kosmetyków. Postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, do czego konkretnie służy ten produkt i jak działa. Zapraszamy!

Przyspieszacze do opalania — co musisz o nich wiedzieć?

Olejek przyspieszający opalanie czy kosmetyk w formie balsamu lub masła, to nic innego, jak preparat, który ma za zadanie skrócenie czasu potrzebnego na opalenie skóry. Oprócz tego, że opalenizna pojawia się szybciej, to jest także bardziej intensywna. Jeżeli więc opalanie zabiera Ci z reguły naprawdę sporo czasu, to polecane najlepsze przyspieszacze do opalania mogą Ci się przydać! Ich zakup to fantastyczna opcja dla osób, które z reguły muszą bardzo długo czekać na pojawienie się ładnego wyglądu skóry.

W jaki sposób działa przyspieszacz do opalania?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na klasyczny przyspieszacz opalania, czy na tzw. produkt turbo, musisz wiedzieć, w jaki sposób działają te preparaty. Turbo przyspieszacz opalania, jak sama nazwa wskazuje, w ekspresowym wręcz tempie przyspiesza produkcję melaniny, czyli naturalnego barwnika skóry. Jest to możliwe dzięki obecności w składzie specjalnego składniku, który z jednej strony pobudza skórę, a z drugiej dodatkowo ją nawilża i chroni przed poparzeniem.

przyspieszacz opalania

Kiedy najlepiej sięgać po przyspieszacz do opalania?

Nawet jeżeli uda Ci się zakupić najlepszy przyspieszacz do opalania, musisz przede wszystkim wiedzieć, w jaki sposób i kiedy go stosować. Na szczęście to prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać! Krótko mówiąc, po przyspieszacz warto sięgać na około 15-20 minut przed ekspozycją na słońce. Podobnie, jeżeli sięgasz po przyspieszacz do opalania w solarium. Taki preparat pozwoli Cię wręcz w ekspresowym tempie, cieszyć się naturalną opalenizną. Nawet jeżeli decydujesz się na korzystanie z solariów. Oprócz przyspieszaczy warto zdecydować się również na kremy SPF, które chronią skórę przed nadmiernym promieniowaniem i jej fotostarzeniem.

Na co zwrócić uwagę kupując przyspieszacz do opalania?

Jeżeli na Twojej liście do kupienia znajduje się przyspieszacz, zadbaj o to, aby był dobrze dostosowany do potrzeb Twojej skóry. Przede wszystkim sprawdź, czy dany produkt został stworzony z myślą o opalaniu na naturalnym słońcu, czy raczej do wykorzystywania na solariach. Sprawdź także, do jakiej karnacji jest polecany dany preparat. Koniecznie sprawdź również skład interesującego kosmetyku, tak aby dobrze służył Twojej skórze.

Czy stosowanie przyspieszaczy jest bezpieczne i skuteczne?

Wybrałaś dla siebie odpowiedni przyspieszacze opalania do solarium lub klasyczny kosmetyk? Jeśli tak, to zapewne będziesz zastanawiać się nad tym, czy taki produkty są skuteczne. Zdecydowanie tak! A już, zwłaszcza jeśli uda Ci się dopasować taki wariant kolorystyczny, który będzie odpowiedni dla Twojej karnacji. Pamiętaj także o odpowiedniej aplikacji — najlepiej według instrukcji, która znajduje się na opakowaniu. Przyspieszacze to bezpieczne w użytkowaniu kosmetyki, niemniej jednak pamiętaj, że zbyt długa ekspozycja na słońce i unikanie kremów SPF może doprowadzić do przykrych konsekwencji!

Jeśli zależy Ci na pięknej i naturalnej opaleniźnie, uzyskanej w maksymalnie krótkim czasie, postaw na dobrze dopasowany do potrzeb Twojej skóry przyspieszacz do opalania. Znajdź preparat z dobrym składem i ciesz się pięknym kolorem swojej skóry.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy jest popularny już od około 10 lat, jedna...
prywatna opieka medyczna
Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierw...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...
antykoncepcja hormonalna
Środki antykoncepcyjne zapewniają kobietom możliwość...
dna moczanowa
Kwas moczowy jest to organiczny związek chemiczny stanowiący...