Menu
Dogecoin

Dogecoin – żart czy pełnoprawna kryptowaluta?

Ostatnimi czasy niezwykle głośno zrobiło się wokół Dogecoina. Czym jest i co warto o nim wiedzieć? Czy w ogóle należy traktować tę kryptowalutę poważnie, czy jej powstanie, to tak naprawdę jeden wielki żart?

Dogecoin – jakie są jego początki?

Choć spora część osób mogła dowiedzieć się o istnieniu Dogecoina dopiero w 2019 roku, to jednak powstanie tej kryptowaluty przypada na rok 2013. Stworzona została przez pracownika IBM – Billy’ego Markusa, który wraz z Jacksonem Palmerem pracującym dla Adobe, obrał sobie za cel dotarcie do znacznie szerszej grupy odbiorców aniżeli Bitcoin. Pomimo tego, że kryptowaluta początkowo wzbudziła naprawdę duże zainteresowanie, niestety niewiele osób brało ją na poważnie. Wszystko z powodu logotypu oraz nazwy – twórcy Dogecoina postanowili wykorzystać wizerunek psa rasy Shiba Inu, który kojarzony jest głównie z internetowymi żartami i śmiesznymi obrazkami. Mało kto nie kojarzy przecież popularnego, sympatycznego „Pieseła”. Zamysł programistów wcale jednak nie był głupi, bowiem cały projekt miał na celu poprawienie wizerunku kryptowalut – spowodowane to było wybuchem głośnej afery, kiedy to Bitcoin postrzegany był jako wirtualna waluta przestępców.

Chcąc zacząć handel na rynku kryptowalut, należy wcześniej zasięgnąć nieco wiedzy lub skorzystać z systemów takich jak Bitcoin Trader, które pomagają początkującym w stawianiu pierwszych kroków. Być może dobrym pomysłem jest rozpoczęcie swojej przygody z kryptowalutami od Dogecoina, który do teraz uważany jest za symbol dobrej zabawy i pozytywnego nastawienia?

Dogecoin a Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Społeczność Dogecoina bardzo ceni sobie udział w akcjach charytatywnych, czego dowodem są Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi. 19 grudnia 2014 roku społeczność Dogecoina zorganizowała zbiórkę, której celem było zebranie 50 tysięcy dolarów dla drużyny bobslejowej, której nie było stać, aby udać się na igrzyska. Zakończona sukcesem została również kampania mająca na celu zbiórkę pieniędzy na budowę tamy na rzece w Kenii – potrzebne było wtedy 30 tysięcy dolarów, na które złożyło się aż ponad 4000 osób. Jest to imponujący wynik i z pewnością nie można mówić hojności społeczności Dogecoina.

Czy inwestycja w Dogecoin ma sens?

Obecny rok pokazuje, że inwestycja w kryptowalutę z pieskiem w logo może być naprawdę opłacalna. Wszystko to za sprawą Elona Muska, który z pomocą social mediów rozpropagował Dogecoina jeszcze bardziej, dzięki czemu aktualnie przeżywa on swego rodzaju renesans – nagły skok cenowy kryptowaluty tylko to potwierdza. Nawet jeśli początkowo Dogecoin miał być żartem Palmera i Markusa, to aktualnie traktowany jest zupełnie poważnie i na równi z innymi kryptowalutami.

Mimo wszystko należy jednak pamiętać, że Dogecoin ma charakter inflacyjny, a więc jeśli w danym momencie na rynku pojawi się zbyt dużo monet – cena z pewnością spadnie. Warto więc rozważnie podchodzić do lokowania dużych sum pieniędzy w Dogecoinie – choć aktualnie pełni on rolę pełnoprawnego dobra inwestycyjnego, to nie należy zapominać, że jego powstanie nierozerwalnie łączy się z internetowym trendem, a więc jego ogromny i szybki wzrost popularności może w pewnym momencie równie szybko zgasnąć.

Dogecoin a Bitcoin – co różni te dwie kryptowaluty?

Największą różnicą jest łatwość, z jaką komputery rozwiązują równania matematyczne kryptowaluty Dogecoin. Maszyny radzą sobie z tą kryptowalutą zdecydowanie lepiej, dzięki czemu kopanie jej zajmuje o wiele mniej czasu – w przeciwieństwie do Bitcoina. Co więcej – Dogecoin został stworzony w taki sposób, że wraz z kopaniem rośnie jego ilość, przez co jest on kryptowalutą nieskończoną. Bitcoin natomiast ma z góry określoną ilość monet, jakie można wykopać, czyli 21 milionów. Wybór odpowiedniej kryptowaluty zależy jednak przede wszystkim od preferencji danego użytkownika, a ewentualny zysk – od dobrej analizy i często również… szczęścia.

Sponsorem publikacji jest Crypto Genius Recenzja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022