doradztwo personalne

Doradztwo personalne to ogromna pomoc dla firmy

Opublikowano: 7 maja 2018

Pozyskiwanie nowych pracowników jest procesem, który mimo że wydaje się banalny – to wcale taki nie jest! W dzisiejszych czasach sztuką jest znalezienie kogoś, kto nie tylko zostanie zatrudniony w danej firmie, ale również będzie wzrastał i rozwijał się razem z nią.

Na całe szczęście nie jesteśmy pozostawieni sami sobie i dziś możemy śmiało korzystać z pomocy doradców personalnych, którzy pomogą nam w tym, co jest często najtrudniejsze, czyli integracji z wizją i wartościami przedsiębiorstwa.

Doradztwo to zmiana, której potrzebujesz

Dzięki doradztwu personalnemu i rozwoju tej dziedziny jako części HR definicja pracowników uległa kompletnej zmianie. Dziś mało kto traktuje pracowników jako „zasoby ludzkie”, a wręcz przeciwnie, mówi się o „zespole”, „drużynie” czy „załodze”. Zadaniem doradcy jest to, aby w procesie rekrutacji tak dobrać nowego członka zespołu, aby możliwie jak najszybciej stał się on jego integralną częścią. Dzięki czemu szybciej zintegruje się on z resztą firmy.

Kim jest taki doradca?

Można się zastanawiać, dlaczego taki doradca jest zwykle osobą z zewnętrznej firmy, niepowiązanej z podmiotem klienta. Pierwszy powód może być dość prozaiczny – ta osoba jest prawdziwym specjalistą od rekrutacji pod względem teorii, jak i praktyki. Dzięki takiemu przygotowaniu minimalizujemy możliwość tego, że pracownik, który zostanie wybrany, będzie hamulcem dla zespołu. Drugim powodem jest to, że taki doradca pozostaje osobą bezstronną, co eliminuje faworyzowanie i lepsze traktowanie poszczególnych członków firmy.

Praca bez końca

Doradca personalny jest osobą, która stale pozostaje w kontakcie ze współpracującą firmą, a jego praca zdaje się nie mieć końca. To w jego gestii leży dbałość o harmonijny i równomierny rozwój wszystkich członków zespołu. Może to robić poprzez organizację najróżniejszych wydarzeń o charakterze integracyjnym, które spajają całą załogę, może również organizować wszelakie seminaria, wykłady i inne tego typu eventy edukacyjne, które zwiększą ich wiedzę i umiejętności

Podsumowanie

Niech nie dziwi was to, że doradcy personalni pracują nawet dla największych graczy na rynku. Wykształcenie przez daną firmę własnego doradcy o tak olbrzymiej wiedzy byłoby bardzo trudnym zadaniem i stąd też właśnie, zamiast decydować się na taki poważny krok, stawia się na osobę z zewnątrz. Jeżeli potrzebujemy zmian w naszej organizacji lub dostrzegamy potrzebę, aby pojawił się ktoś, kto pomoże naszemu zespołowi w osiągnięciu celu – być może właśnie znaleźliśmy, kogo nam trzeba.

Po doradztwo personalne możesz zgłosić się do firmy Lobo HR.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...
Psycholog Online
W dzisiejszym zglobalizowany...
pierwsza praca
To, czy dana osoba dostanie wymarzone stanowisko, w dużej mi...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...