Drogi Świadków Chrystusa

“Drogi Świadków Chrystusa” – innowacyjna forma nauki religii

Opublikowano: 16 lipca 2021

Seria podręczników “Drogi Świadków Chrystusa” wydawnictwa WAM to książki przeznaczone do nauki religii w klasach liceum i technikum. Publikacje te zgodne są z nową, jak i starą podstawą programową, dzięki czemu zakupiony podręcznik można sprzedać młodszym uczniom i uzyskać zwrot części kosztów.

Co oferują twórcy “Dróg Świadków Chrystusa”?

Na rynku dostępne są trzy części podręczników, które zawierają cały materiał potrzebny do zrealizowania podstawy programowej w szkole średniej. Decydując się na korzystanie podczas lekcji z “Dróg Świadków Chrystusa”, nauczyciele mają możliwość dobrania do podręcznika starannie opracowanego notesu ucznia. Publikacja ta zawiera w sobie najważniejsze informacje z podręcznika zawarte w postaci cytatów i myśli oraz pełni rolę klasycznego zeszytu, zostawiając uczniowi miejsce na notatki z lekcji i własne przemyślenia.

Aby uatrakcyjnić przekazywaną wiedzę oraz zmniejszyć zużycie papieru, podręcznik dostępny jest w interaktywnej formie na płycie CD. Pozwala to na urozmaicenie katechizmu dodatkowymi filmami i multimediami, z których można korzystać zarówno na lekcjach, np. puszczając na rzutniku, jak i w domu.

Podręczniki “Drogi Świadków Chrystusa” można nabyć w księgarniach stacjonarnych i internetowych, a ich cena waha się pomiędzy 20 a 30 złotych. W Internecie można również łatwo znaleźć używane podręczniki.

Jakie zagadnienia poruszane są w poszczególnych częściach serii podręczników “Drogi Świadków Chrystusa”?

Pierwsza część pt. “W Kościele” zawiera treści poruszające tematykę wiary w Boga, trójcę świętą oraz świadomości i dojrzałości religijnej młodego człowieka. W bardzo przystępny sposób przedstawia sylwetki bardziej lub mniej znanych świętych oraz opisuje struktury Kościoła i poszczególne sakramenty. Jest to niejako wprowadzenie w katolicki świat.

W drugiej części pt. “W  Świecie” autorzy skupiają się na przedstawieniu świata, jako dziele Stwórcy oraz jego darze dla ludzkości. W poszczególnych działach poruszane są tematy różnic społecznych oraz problemów wyznawców różnych wiar na świecie.

Trzecia, ostatnia część pt. “W Rodzinie” koncentruje się na bardziej przyziemnych, codziennych problemach oraz porusza tematy małżeństwa i zakładania rodziny. Jego celem jest kształtowanie i umacnianie w uczniach kończącym szkołę średnią, wiary katolickiej oraz zachęcenie do dalszego życia w zgodzie z Bogiem.

Wszystkie trzy dostępne na rynku części “Dróg Świadków Chrystusa” zostały dopuszczone do sprzedaży i są zgodne z programem “Świadek Chrystusa”. Innowacyjna, multimedialna forma podręcznika zawiera dodatkowe filmy i materiały dydaktyczne, dzięki którym nauka staje się również rozrywką.

Książki podróżnicze w formie e-booka – przegląd nowości

Prezent dla księdza nie musi być kłopotliwy

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
szaty liturgiczne
Są okazje wymagające szczególnych prezentów. To prze...
Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty jest jednym z najważni...
szkoła języka angielskiego dla dzieci
Wybór odpowiedniej szkoły języka obcego to pierwszy krok ku...